Il sprijinim pe Emil Petru si sustinem integritatea sa

abc_18

/ #8 Re: Re: Motivul arestarii

2013-07-16 20:49

#4: abc_18 e spam - Re: Motivul arestarii

Imi pare rau ca te deranjeaza adevarul, dar chiar asa s-a intimplat. Iar faptul ca starea individului aflat in spital este grava si ca medicii nu ii dau sanse mari de supravietuire este la fel, o certitudine. Traumatismele suferite de el sunt mult prea grave pentru a se recupera normal, iar corpul lui este tinut in viata de aparate.

Eu inteleg ca Emil Petru este un baiat bun. Asa cum el are prieteni si familie si cel pe care l-a calcat cu masina (intentionat sau nu) are familie si prieteni. Nu este o lupta intre cine tine la care dintre baieti mai mult. Un judecator a luat decizia arestarii preventive pe baza probelor aduse in instanta de Politistii de la Serviciul Rutier si a procurorului de caz. Ramane de vazut daca Emil Petru va fi eliberat conditionat din arestul preventiv dupa 29 zile. Asta depinde foarte mult de avocatul lui, dar si de starea de sanatate a celui pe care l-a calcat cu masina.

Exprimarea mea nu are nimic de a face cu victima sau cu agresorul. Nu imi pasa mai mult sau mai putin de unul dintre ei. Am vrut doar sa explic tuturor despre ce este vorba in acest caz.