Sprijiniti-l pe Dr. Rusu Florin

Adela Ivan

/ #129 RE: 127

2013-04-22 08:51

Buna ziua,

Eu sunt un simplu pacient, si am dat peste aceasta petitie in mediul social Facebook.
Vad ca domnul musafir ii ureaza de "bine" unui alt pacient, ce este adevarat, a fost vulgar si tendentios.
Problema este, stimate domn musafir, ca exista ALTERNATIVA: spitalele private, unde il gasim pe acelasi domn profesor, insa smerit si fara "tolba" goala, gata sa fie umpluta.
Vad ca se tot ameninta cu asteptarile prelungite prin salilele spitalelor in cazul in care pacientul nu se conformeaza.
Insa dvs, domnule doctor musafir (sunt sigura ca sunteti doctor, deoarece aveti acel ton apasat specific) daca ati fi in locul pacientului, cum v-ati simti?
Cum ati fi daca dvs. ar trebui sa dati bani ca sa va opereze copilul?
Si nu mai incercati sa fiti toti niste calugari, ca stim cu totii mult prea bine cum merge sistemul.
Ca voi sa aveti case, masini si multi bani in buzunar, cereti bani pacientilor!
Iar daca nu se cere verbal, veti creea un sistem (cum a spus si domnul doctor musafir- cel de asteptare prelungita), a.i. pacientul sa "cotizeze" din proprie initiativa!

V-as dori sa va puneti in locul pacientului inainte de toate!
Iar apoi sa urlati ca voi aveti drepturi si ca trebuie sa aveti salarii mari!
N-am vazut niciun doctor care sa protesteze! ABSOLUT NICIUNUL! PT CA LUATI DE LA PACIENTI!
SA va fie rusine!

Semnat: mama unui copil ce a trecut prin sistemul sanitar de stat de prea multe ori!