Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Arpechimista

/ #3131 Pt.Alain

2013-04-08 11:33

Multumim colega pentru ,,profesionalism", dar sa nu uiti ca noi am avut o mare sansa pe care am exploatat-o: OMV Austria. Poate vom avea norocul (impreuna) sa mai o astfel de sansa si o sa vedeti in primul rand o schimbare radicala in viata voastra ( o alta optica asupra acestor probleme). Am invatat ca orice sansa trebuie fructificata, ca suntem capabili, ca nu suntem sclavii nimanui, ca nu exista nu pot ci nu vreau si multe alte lucruri. Am experimentat si alte meleaguri si ne-am dat seama ca nu sunt expatii mai buni decat noi. Daca vom avea sansa unei privatizari va fi pentru toti o lectie de viata si veti vedea intre STAT si PRIVAT o diferenta pe care nu o pot eu exprima in cuvinte ! Atunci nu vor mai fi oameni interesati de sindicate si de cine cat a furat. Asta este treaba ORGANULUI nu a salariatului.
Sa speram ca vom trai acele vremuri impreuna ! Totul este sa gandim pozitiv. Credeti-ma ca si SUS se munceste in problema Oltchim, numai ca asa de ciudata si mare si idioata e aceasta problema incat este forte greu. Trebuie sa mai avem rabdare (cu toate ca suntem la limita imposibilului)