Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Roibos

/ #1874 o gasca de mincinosi

2013-03-12 21:46

Incepand cu Vladescu, continuand cu Vulpescu apoi cu Ponta si Chitoiu, si nu in ultimul rand cu gasca de politruci catarata in fruntea combinatului, toti ne-au mintit de ne-au rupt. Ca dau finatarea in cinci zile, ca 20 milioane, ca 10 milioane, ca 45 milioane...etc. Cand s-a iesit la greva au inceput iar sa faca promisiuni. Cum s-a terminat gerava au inceput cu amenintari.
Balacareala o intretin paranoicul nr. 1 (Ghioca - individul este deja in atentia politiei pentru amintari repetate), unul sau doi TNL-isti cu pseudonime de piloti + informatorul de casa (mare sef de aprovizonare) care alerga cu bratul de documente dupa cei de la curtea de conturi si cu stik-ul dupa tambalagiu. Am auzit si eu ca i s-a marit salariul pentru ca, desi a dat curtii de conturi contractele "dubioase" a reusit performanta de aproviziona marfa de la aceiasi furnizori. De ce va cacati ba pe voi daca continuati sa aprovizionati si sa vindeti la acelasi capuse? Daca doriti, in urmatoarea postare am sa le enumar.