Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat


Musafir

#301

2014-06-13 14:11

Locul celor ce lupta pentru destramarea tarii este la puscarie !

Musafir

#302

2014-06-13 15:13

Nu-mi place ca au fost niste oportunisti si nu am vazut principialitatea. MASA de unguri ce aprtin partidului sun niste oameni respectabili, onesti , cu dreptate , numai ca cei ce-i conduc au tras tot timpul sforile, de aceea am ajuns aici.

Musafir

#303

2014-06-13 15:39

acest partid nu este un partid legitim,si tradatorii de neam si tara ia-u tinut la guvernare timp de 25 de ani...cer UDMR. sa plece in ungaaria ca ei sint pt.ungaria si nu pt. romania...in final sint niste hoti tradatori sinemernici care au jefuit si continua sa jefuiasca romania si cetatenii ei..desfintatea acestor teroristi..
PATRIOT

#304 DESFINTAREA INTREGII CLAE POLITICE

2014-06-13 15:50

daca nu sintem odata sipentru totdeauna uniti sa desfintam acest partid terorist care ne jefuieste?atucea bariera inventar pe romania si la gara sa terminat...si dupa ce terminam cu ungurii sa semnam petitii pt. restul tradatorilor si jigodiilor care la fel ne jefuiesc de 25 de ani..adica..PSD,PDL,PNL,UNPR,UDMR,PC-ESTE un partid ilegitim numai de un autobuz..

Musafir

#305

2014-06-13 17:56

ACEASTA PETITIE NU AR TREBUI TAXATA!

Musafir

#306

2014-06-13 18:00

Cred ca "89 nu s-a terminat,mai avem multe de facut!

Musafir

#307

2014-06-13 18:19

sa speram ca ajuta petitia asta

Musafir

#308

2014-06-13 18:35

nu este nevoie de un comentariu..pur si simplu...DELETE!!!!!

Musafir

#309

2014-06-13 18:54

Romania ne este lasata de toti eroii care au luptat si murit pentru libertatea noastra

Musafir

#310

2014-06-13 19:03

Sunt de acord cu desfiintarea UDMR. Romania are nevoie de oameni cu frica de Dumnezeu si de oameni patrioti. Nu ar fi trebuit sa le dea voie sa/si faca partid intr/o tara care nu este a lor. Sa traiasca alaturi de noi, dar nu cu pretentia de a fi la conducere. avem tradatorii nostri de tara, nu ne mai trebuie si altii.
Lau

#311 PĂCĂLEALĂ ȘI DIVERSIUNE

2014-06-13 19:04

Bineînțeles că UDMR-ul nu are dreptul să participe la guvernarea țării, nefiind partid politic. Dar participă. De ce? Pt că li se permite. Ba chiar li se cere. De ce? Am senzația că ori or fi foarte susținuți francmasonic vorbind, ori au mare-mare-mare influență pe la UE, nu înțeleg cum, ori altceva se întâmplă. Deasemenea, acest ceva care se-ntâmplă are grijă și ca politicienii români să stea curve. Ce se întâmplă, oare??! Nu știu ce, DAR TREBUIE SĂ FACEM TOT CE ȚINE DE NOI SĂ-I OBLIGĂM SĂ NE RESPECTE. Iar dacă nu vor învăța să ne respecte, CHIAR SĂ-I DĂM AFARĂ.
GATA, FRAȚI ROMÂNI!
BATJOCURA S-A TERMINAT!

Musafir

#312

2014-06-13 19:12

Organizatiile pe baze etnice pot fi doar culturale, in nici un caz politice. Orice influenta pe care o exercita atat direct cat si indirect prin membrii lor, trebuie sanctionata prin desfiintare, scoatere in afara legii, membrii lor destituiti din orice functie ar avea in cadrul administratiei statului si mers pana la puscarie in cazuri dovedite de spionaj, tradare si actiuni antinationale.

Musafir

#313

2014-06-13 19:45

felicitari pentru initiativa si va sustin cu toata fiinta pentru desfiintarea UDMR .Cu stima si respect N.ATELESEI

Musafir

#314

2014-06-13 20:33

este cam geu cu schimbarea asta ca au avut EI grija sa nu mai putem face nimica.......cred ca cu asta incepe sfarsitul poporului roman....ami pare rau sa zic asta dar romanul nu se mai gandeste la altceva decat un trai bun de zi cu zi, job bun si altele ce tin de ea, si cum sa smechereasca pe altul ca sa easa el mai bine pe cand cei de la guvernare sunt fericiti ca nu ai ea nimeni de gat si sai scuture pentru raul care al fac Romaniei de la lovitura de stat din 89......soarta neo meritam

Musafir

#315

2014-06-13 20:40

AFARA CU NENOROCITII DIN TARA...ROMANIA TREZESTE TE...

Musafir

#316

2014-06-14 06:01

Nu mi se pare normal si nici legal sa existe partide politice constituite pe criterii etnice. Din punctul meu de vedere UDMR nu exista.

Musafir

#317

2014-06-14 08:49

Mai bine mai târziu decat niciodată...In tara lor sa faca ce vor ei... Dar nu in Romania!

Musafir

#318

2014-06-14 08:58

UDMR= microb, boala care trebuie eradicata

Musafir

#319

2014-06-14 09:31

Nu sunt de acord ca sa fie la putere o minoritate care face discriminari in Transilvania fata de cetatenii Romani!Sunt impotriva acestui partid deoarece are in plan colonizarea treptata a Transilvaniei prin influienta poporului.Ungaria ne este datoare cu un holocaust.Minte istoria in favoarea lor pentru a capata incredere.De cand a fost legaizata vinderea catre straini a terenuriilor,ungurii cumpara continuu terenuri in Romania,precum si alte tari.Este o minoritate pe locul 2.Acest partid practica traseizmul politic mai nesimtit decat parlamentarii,senatorii si ceilalti politicieni romani.

Musafir

#320

2014-06-14 09:37

toate cele de mai sus sunt mai mult decat corecte si reale. niciodata udmr-ul n-a fost inregistrat ca partid politic; activitatile antiromanesti si anticonstitutionale au fost incurajate de tradatorii de tara care s-au cocotat in parlament,senat sau guvern-presedentie, fara pic de respect pentru Romania, romani si traditii ancestrale sanatoase!!!!!!!!!!

Musafir

#321

2014-06-14 10:08

udmr nu reprezinta ... nimic. pe nimeni. nicidecum nu reprezinta populatia ROMANA de etnie maghiara.
poate - poate, doar interesele lor proprii. juvatul se stringe si va incepe sa ii sufoce. in special pe cei care simt arsura in spate - acestia se stiu bine si sunt cunoscuti la nivel national.

Musafir

#322

2014-06-14 12:43

Fara comentarii : LEGILE STATULUI ROMAN TREBUIE SA SE APLICE IN MOD ECHIDISTANT SI UNGURILOR DE PE TERITORIUL ROMANIEI SI MAI ALES u. d. m. r.-ului.

Musafir

#323

2014-06-14 15:55

Nu trebuie sa mai votam vre-un partid care se aliază cu UDMR. Trebuie sa fim uniți-vă ca sa putem sa-i scoatem in afara legi pe trădătorii de la UDMR, altfel ilustii noștri înaintașii, părinți bunici si stra stra bunici se vor întoarce in groapa.

Musafir

#324

2014-06-14 16:05

imi este greu sa cred oricit de multe petitii sar semna ca UDMR va fi desfintata ca formatiune politica este prea mare caracatita

Musafir

#325

2014-06-14 19:14

Trebuia desfintat de mult!



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...