Gratiere pentru Gica Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gratiere pentru Gica Popescu


Musafir

#1726

2014-03-07 15:14

Ia fost frica lui basescu ca nu iese omul lui la federatie de asta trebuia arestat gica popescu

Musafir

#1727 Re: nea' musafir

2014-03-07 15:14

#1: -

Ponta si restul guvernantilor ti-au facut bine de cand sunt putere?


Musafir

#1728 Re:

2014-03-07 15:14

#1: -

Frustratule.

Nimeni nu trebuie sa fie mai presus de lege. E un idol in fotbal dar asta nu il scoate nevinovat in fata legii

galati

#1729

2014-03-07 15:14

Gica popescu liber

Musafir

#1730

2014-03-07 15:15

parerea mea este ca un OM de asemenea valoare, care ne-a umplut sufletele de bucurie si ne-a facut sa fim mandrii ca suntem ROMANI in nenumarate randuri cred ca merita clementa mai ales ca-i pare rau de gresela facuta,a restituit banii iar convingerea mea este ca nu trebuia sa primeasca o pedeapsa cu executare ci cu suspendare.

Musafir

#1731 Re: Romania

2014-03-07 15:15

#2: valeriu - Romania

A gresit.... PLATESTE .

Legea trebuie sa fie pentru toti


Musafir

#1732

2014-03-07 15:16

Nu as fi votat pentru gratierea lui G.Popescu dar am observat prea multe coincidente negative in lupta pentru F.R.F. (vezi Actualul presedinte F.R.F.,fost consilier basist plus incapatanarea judecatorilor peste capul procurorilor in cazul transferurilor din fotbal totul intr-o perfecta sincronizare(in aceeasi zi amandoua lucruri)deci SA NU FIM NAIVI !! BASISMUL LUCREAZA !!! (L.I.Sorin)

Musafir

#1733

2014-03-07 15:16

Pacat ca unul ca gica popescu a intrat in jocurile lui giovanni cred ca regreta si daca ar putea da timpul inapoi ar fugi de asa ceva nu avea. El nevoie de afaceri de genul acesta. Dar stiti ca banii sunt ochiul dracului ,multi dintre noi poate ca picau in pacat asa ca cred ca ce a avut de invatat a invatat

Musafir

#1734

2014-03-07 15:16

Sustin gratierea lui Gica Popescu!

Musafir

#1735

2014-03-07 15:17

Daca un om care recunoaste o fapta comisa (fie ea si infractiune, dar cu un pericol social scazut) si plateste statului prejudiciul creat este condamnat cu executare inseamna ca incurajam infractorii adevarati care comit fapte penale grave si care in timpul cercetarilor ascund comiterea infractiunilor si nu depun eforturi pentru recuperarea prejudiciului creat fie unei persoane fizice, fie statului. Nu cred ca Gica Popescu este unul dintre cei mai mari evazionisti din Romania si consider ca aceasta condamnare dictata impotriva recomandarii procurorilor care au cercetat cauza este de fapt o acoperire a impotentei si relei credinte a instantelor judecatoresti din Romania de a judeca si condamna oameni din lumea politica si acoliti ai lor care au creat gauri imense in bugeul Romaniei. In acest fel puterea judecatoreasca din Romania justifica in mod total neadevarat in fata UE si a altor parteneri din lume lupta anticoruptie desfasurata in tara.
#224

#1736

2014-03-07 15:17

Rusine! Asa se joaca unii cu vietile oamenilor. Ce castiga statul daca-i tine inchisi?


Musafir

#1737

2014-03-07 15:19

Imi pare nespus de rau pentru ceea ce i se intampa si mi-as dori sa se rrzolve.

Musafir

#1738

2014-03-07 15:20

Sper sa aiba efect si Gica pe viitor sa nu mai faca asa ceva.mult noroc.

Musafir

#1739

2014-03-07 15:20

Cand o tara intreaga a avut nevoie de Gica Popoescu, el a fost acolo, a scos in strada si a facut fericiti milioane de romani. Acum are nevoie de noi si pana in momentul de fata vad doar 16.000 de oameni care nu au uitat ca acest om a insemnat ceva pentru Romania.. Sa fim oameni, sa incercam sa schimbam ceva pentru un om care a schimbat foarte multe in sufletele noastre si mai presus de toate ne-a facut sa fim mandrii ca suntem romani…"Gica" suntem alaturi de tine...
Eugen

#1740 Exemplu Germania cum a Fost Gratiat De Angela Merkel

2014-03-07 15:20

Preşedintele clubului german de fotbal Bayern Munchen, Uli Hoeness, ar fi ascuns peste 10 milioane de euro într-un cont secret din Elveția.
Autoritățile germane îl cercetează pe acesta pentru fraudă bancară, potrivit cotidianului Bild.
Hoeness - un personaj plin de culoare, celebru pentru opiniile sale tranşante - ar fi plătit deja aproape şase milioane de euro în impozite restante pe suma din cont.Deci a primit Gratierea
(A dat bani inapoi Adica impozitul si l-a platit a recunoscut )


Musafir

#1741

2014-03-07 15:22

Nu trebuia sa se ajuna la arestara lor ,cred ca odata recuperat prejudiciul puteau scapa cu suspendare pina la urmatoarea abatere.Pacat pentru asa om,este o legenda a fotbalului Romanesc

Musafir

#1742

2014-03-07 15:23

Statul nu are bani pentru pensionari(care au muncit cinstit o viata intreaga) si bugetari, de ce unu care a furat statul sa fie liber, doar ca a fost mare fotbalist ? NU sa stea acolo si sa i se confiste si averea. Mai bine ati inchide petitia asta, locul celor care fura este la inchisoare mai ales ca, el, Gica Popescu a recunoscut. Nici nu trebuia sa dureze atata procesul, trebuia condamnat de mult, ca justitia sa poata vedea si de alte dosare, ca fura mult prea multi in tara asta, Basescu, Cocos, Udrea, Berceanu, Videanu si multi, multi altii.

Musafir

#1743

2014-03-07 15:23

hai sa luam atitudine sa se faca dreptate hai Romania un suporter al nationalei si al lui dinamo gica nea facut sa fim mandri ca santem romani .


Musafir

#1744

2014-03-07 15:24

Sa fie gratiat si Giga Popescu si Gigi Becali si sa fie arestati parlamentarii care fura pe fata din banii nostri.

Musafir

#1745

2014-03-07 15:27

In libertate sunt criminali,violatori si traficanti de droguri si aceasta justitie care vrea sa arate ca ceva sa schimbat,nu face nimic,astfel de persoane trebuie sa infunde puscaria,nu Gica Popescu care si.a platit greseala catre stat in momentul cand sa inceput ancheta.ELIBERARE PT GICA POPESCU.
GRATIERE.


Musafir

#1746

2014-03-07 15:27

intradevar a gresit dar si-a recunoscut fapta inapoind banii,in tara asta romanica sunt alti ce au furat si mai fura cu nerusinare vezi ultimul ex ASFcare ar trebui sa fie inchisii nu unul ca si Gica Popescu ori Gigi Becali ,halal asa judecata ptr uni muma iar ptr alti caviar,Dubai etc

Musafir

#1747

2014-03-07 15:27

Gica Popescu este o legenda a fotbalului romanesc,iar dl Ponta pacat ca se implica ca simplu on cum a afirmat,noi l-am votat in functie sa faca ceva pentru acest popor,sa inlature clanul basist care uite face din nou victime.La FRF a ajuns din nou un basist dupa ce cu o zi inainte a avut grije de Gica Popescu care avea tot dreptul sa ocupe acest post.D-le Ponta nu fugiti de raspundere,dati odata gratierea si amnistia,aveti functia in mana.

Musafir

#1748

2014-03-07 15:27

Sa mearga BASESCU la Puscarie,nu oamenii care ne-au reprezentat tara cu onoare peste hotare.Daca nu erau astfel de oameni,in persoana Gica Popescu si multi altii,nici nu stia nimeni cine este Romania pe glob si unde se afla.BASESCU a dat ordin ca Gica Popescu sa fie incarcerat,ca sa poata sa-si puna cunostinta sa in fruntea FRF-ului.Rusine sa-i fie-sunt absolut sigura ca ii va veni randul sa imparta celula de puscarie in scyrt timp,cu toti cei pe care acum i-a trimis dupa gratii.Un mare HUOOOOOOOOOOO pt Basescu.
marius

#1749 Re:

2014-03-07 15:28

#1: -

corect astea sunt mizerii facute de ochii lumii


Musafir

#1750

2014-03-07 15:28

doresc gratierea lui cat mai repede posibil.