Remunerarea prof. prim. de la clasele cu pred. în lb. minorităţi


Musafir

#26

2014-02-05 11:13

Mi se pare nedrept să nu fim plătiţi pentru orele ţinute în plus faţă de colegii cu predare în limba română.

Musafir

#27

2014-02-05 20:29

Az a lényeg, hogy nagy magyarnak érzi magát. Március 15-én, amikor a szekeres felvonulás van, elől feszít a torjai szekéren. Egyelőre ott sokan látják, hogy milyen hazafi az igazgató úr. Csak a magyar tanítók szálkák a szemében. Pedig valaha őt is egy magyar tanító igazgatta, hogy ilyen ügyes ember válhasson belőle.
vigyázó

#28

2014-02-06 16:09

Természetesen támogatom az aláírásgyűjtőket...
Károsult

#29

2014-02-07 11:19

Ma megkaptam a januári fizetésemet, NEM fizették ki a magyarórákat! Csikdánfalva-Hargita megye

Musafir

#30

2014-02-08 08:13

Nem hiszem el!!!! Lehetséges ilyen???
Musa Fir effendi

#31 És mégis magunk indítjuk el?

2014-02-08 09:49

"
Károsult
#29 2014-02-07 12:19
Ma megkaptam a januári fizetésemet, NEM fizették ki a magyarórákat! Csikdánfalva-Hargita megye
Returnează Raporteaza continut inadecvat"
"

Musafir #30 2014-02-08 09:13
Nem hiszem el!!!! Lehetséges ilyen???
Returnează Raporteaza continut inadecvat"

Úgy tűnik, hiába vergődünk, mindent ránk zúdíthatnak, annak ellenére, hogy egészen magas szintekről ezt lehetetlennek tartják. Mindig is vannak - és lesznek is! -, akik nem kérdeznek, nem beszélnek, behunyják a szemüket, és szolgaian szúrják hátba "alattvalóikat"! Hajrá, igazgatók, szabad az út, nyúzzatok!!

http://www.szekelyhon.ro/aktualis/udvarhelyszek/forrong-a-tanugy-bojkottalnak-a-felevet





Musafir

#32 Biztató

2014-02-09 09:33

Február 7-én Maroshévízen Mircea Dușa védelmi miniszter, Hargita megye északi térségének parlamenti képviselője az oktatási intézmények fenntartásával kapcsolatos fórumot szervezett a megyei tanfelügyelőség munkatársai, térségi polgármesterek és iskolaigazgatók számára. Részt vett Remus Pricopie oktatási miniszter és Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke is.

A megbeszélésen az oktatási miniszter leszögezte: Hargita megyében nem szűnhet meg egyetlen címzetes vagy helyettesítő állás sem most, sem az új tanévtől kezdődően pénzhiány miatt. Ezt Mircea Dușa miniszter is megerősítette.

...

A rendezvény után egy szűkebb körű megbeszélést szervezett Ioan Selejan püspök, amelyen elhangzott, hogy a magyar tanítók pluszóráit ki kell fizetni, ugyanis igazságtalan az, hogy a magyar nyelven oktató tanító az I–IV. osztályban a plusz 3-4 magyar óráért nem kapja meg a tisztességes munkáért járó bérezést.
SZÉKELY RADAR

#33 Az a lényeg, hogy nagy magyarnak érzi magát.

2014-02-10 10:19

#27: -

MI LENNE HA LEKAPNÁM A SZEKÉRRŐL ÉS OTT HELYBEN MEGKÖSZÖNNÉM NEKI EZT AZ ALJASSÁGOT!

AKI ISMERI BÁTRAN ÁTADHATJA ÜZENETEMET : "MARADJON OTTHON AZ A MAGYAR, AKI A MAGYARSÁG ELLEN TESZ!!!"

MEGÉRDEMLI, HOGY A NEVÉT CSUPA KISBETŰKKEL ÍRJUK

 

opra vilmos  PFFFFUUUJJJJJJJ

 

irmika

#34

2014-02-10 14:24

A román kollegáknank több embersége lenne, mint neki?
irmika

#35

2014-02-10 14:29

Milyen törvény az amit egy iskolaigazgató megtámadhat és egyéni érdekből megnyerhet, vagy bizonyíthatja annak jogtalanságát. Ezt a törvényt ezután az igazgatók mindig felhasználhatják zsarolásként??????? Adtam pénzt, tedd meg ezt és ezt ,vagy húzz el a francba.......

Musafir

#36

2014-02-12 07:57

Multumim pentru organizatorii petitiei!

Musafir

#37

2014-02-12 16:56

Üzenem a torjai igazgatónak, hogy ne játszodja a nagy magyart többé március 15-én, mert nem méltó a piros, fehér, zöld szalag a kalapjára(igy szokott magyarkodni a szekéren).

Musafir

#38

2014-02-14 09:55

Mă întreb..din curiozitate; nu ajunge, că dascălii trebuie să muncească din răsputeri cu copii din ce în ce mai dificili,să mai muncească şi pe gratis doar pentru că aparţin altor etnii?

Musafir

#39

2014-02-18 13:39

A Duna TV oktatással kapcsolatos műsorában a miniszter úr nyilatkozatát idézték, miszerint jár a magyar nyelven oktató tanítóknak a heti 3-4 plusz óra díja. Ez jó jel mindannyiunk számára. Sajnos, a torjai igazgató örömére, egy helytelen bírósági döntés értelmében, a torjai tanítóknak nem jár semmi. Az érintettek még nem adták fel a harcot, továbbra is küzdenek a diszkrimináció ellen!!!!!