Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#2176

2014-01-16 20:17

IESI AFARA !!! ...

Musafir

#2177

2014-01-16 20:17

Oare,v-a mai scapa biata Romanie vreodata de acest blestem numit traian basescu?

Musafir

#2178

2014-01-16 20:17

Bravo Antena 3!!!
Bravo Badea,Gadea,Ursu !!!
Jos cu tiranul ....as putea sa insir pana maine o multitudine de motive pt care doresc demisia acestui borfas,acestui interlop de Elita mondiala si ,mai spun doar atat : aceasta forma de viata puroioasa si subpamanteana,care se numeste traian basescu,este un CRIMINAL PE TIMP DE PACE !!!!

Musafir

#2179

2014-01-16 20:17

Solicit de urgenta Parlamentului aplicarea rezolutiei domnului senator Ghise pentru rezolvarea situatiei situate in afara constutiei in care un mafiot a ignorant votul meu si a 7,4 milioane de cetateni ca mine, demisia sau demiterea impostorului care I-si permite sa ma jigneasca si sa fure avutia statului Roman si a mea in vazul tuturor.Domnilor parlamentari votati faptul ca Basescu a fost demis si Curtea si justitia corupta pina in madulare l-au pus in scaun inpotriva vointei poporului.DEMISIA DE URGENTA A IMPOSTORULUI Basescucare a furat Romania.

Musafir

#2180

2014-01-16 20:17

Dupa un proces castigat pentru destituirea ilegala, dupa ce astept de 6 luni o rezolutie la dosar 490/2013 de la Consiliul National de Combatere a Discriminarii, dupa 1 an de asteptare a rezolutiei plangerilor penale facute pentru abuz in serviciu directorului de la o institutie publica, eu tot sper...

Musafir

#2181

2014-01-16 20:17

LA PUSCARIE!

Musafir

#2182

2014-01-16 20:17

Semnez aceasta petitie cu speranta ca numai presa care nu este controlata de Basescu il mai poate darima.Basescu a devenit mai puternic decit Ceausescu pentru ca el este sustinut si din afara nu numai de institutiile statului care il slujesc.

Musafir

#2183

2014-01-16 20:17

Ce este asa de greu de inteles, Basescu este platit de rusi pentru serviciile sale, prin Ioana Basescu.
Ce servicii? asta ar trebui sa le descopere Casa Alba si NATO.
Anti rusismul sau, este sa-i prosteasca pe prosti.

Musafir

#2184

2014-01-16 20:17

Dragii mei curajosi ,va felicit pe toti pentru ceea ce faceti! Va spun cu toata sinceritatea ca nu mi-a fost dat sa vad atata tupeu,atata putere in a desconsidera pe cei pe care ii ''pastoresti'',atata sange rece cand stii ca te adresezi de fapt celor care iti dau sa mananci(si inca ...mult).Sunt uimita de seninatatea cu care acest...matelot ,minte pentru a-si hrani de fapt propriul orgoliu.Asa stiu ca fac ,oamenii 'insemnati'!Si el este...!Dar mare mi-a fost bucuria cand l-am vazut astazi...ce s-a transfigurat cand v-ati luat de singurul lui sprijin la batranete(sanchi!)...!Do it again @again@again...!

Musafir

#2185

2014-01-16 20:17

Pe data de 24-25 mai un referendum de demitere nu se poate?????

Musafir

#2186

2014-01-16 20:17

Demisia nemernicule!!!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:17


MAGDA

#2188 BASESCU - DEMISIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014-01-16 20:17

ACESTA ESTE MOMENTUL, SA NU-L RATAM DIN NOU, INCA 1 AN E MULT, NE INGROAPA PE TOTI.....

Musafir

#2189

2014-01-16 20:17

FARA COMENTARIU

Musafir

#2190

2014-01-16 20:17

Sper ca va veni o zi in care Basescu va plati pentru distrugerea Romaniei, exista un Dumnezeu care le vede pe toate si care nu doarme.

Musafir

#2191

2014-01-16 20:17

Cred ca insul care a practicat un soi de mahalageala de la pupitru institutiei pe care o dezonoreaza prin sinmpla aparitie pentru a -si acoperi foamea de înmbogatire a familiei .Omu este defect rau de tot .Atentie dupa parasirea functiei cred ca aceasta va trbui desfiintata pentru ca a aduso în derzoriu rau de tot si nu cred ca nu ne mai foloseste multi ani de acum! nu?

Musafir

#2192

2014-01-16 20:17

Ma bucur ca ați realizat aceasta petiție!
DAN

#2193 Nastase 7case

2014-01-16 20:17

Voi sustinatiorii PSD(USL) stati putin si ganditi-va pe fapte concrete nu afirmatii si insulte, ei votat in parlament niste modificari la codul penal care ii puneau deasupra legii, doar pentru un asemeanea tupeu parlamentul ar trebui dizolvat. Cum poti sa sustii acelasi partid dupa o asemeanea chestie? Realitatea e ca suntem saraci si ultimii din Europa dar avem o tara bogata iar dupa cum merg lucrurile, cu coruptia asta marca PSD, o sa iesim si din UE, deja sunt zvonuri ca ne ingheata fondurile, si apoi va veni falimentul pt ca nimeni nu ne va mai imprumuta. Nu zic Basescu sau PDL, ci doar independenti sau partide care nu au fost la guvernare, altfel vom fi istorie, eu deja ca tanar nu imi mai vad vitorul in romania, si ca mine multi altii si apoi cine o sa mai plateasca pensii/impozite?

Asa cum istoria consemneaza ca romanii au votat ca prostii 80% pe Iliescu dupa 90 asa va consemna ca acest post de propaganda nesimtita a ajutat la scoaterea romanieie din UE si prin urmare la desfintarea ei ca tara. Economia e la guvern nu la Basescu, iar politica guvernului e jos basescu ca nu sunt in stare de alceva.

Musafir

#2194

2014-01-16 20:17

SA FITI SANATOSI... SUNTETI PE FAZA ! FACETI TOT CE SE POATE SA SCAPAM DE ACEST, ACESTI MIZERABILI... JOS BASISMUL... VA DORESC SUCCESE... SA SE "TREZEASCA" PARLAMENTARII, sa se trezeasca...USL...

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:17



Musafir

#2196

2014-01-16 20:17

Sunt un fidel telespectator al Antenei 3 si ma simt profund jignit de afirmatiile facute atat de Traian Basescu cat si de lingaii sai, atunci cand ataca Antena 3 si pe telespectatorii sai, folosind minciuni mizerabile. Nu noi suntem cei spalati pe creier sau securisti, ci tocmai cei care fac asemenea afirmatii. Traian Basescu sa-si dea urgent demisia din functia de presedinte!

Musafir

#2197

2014-01-16 20:17

Va rog sa-i amintiti Presedintelui urmatoarele:
- este obligat sa raspunda cu RESPECT tuturor intrebarilor , comode sau incomode pe care i le adreseaza cetatenii;

- cetateanul roman, Ionut Cristache, este unul dintre cei care ii plateste salariul angajatului care ocupa momentan Palatul Cotroceni!!!iar Presedintele, oricare ar fi el, are OBLIGATIA sa raspunda RESPECTUOS intrebarilor care i se adreseaza!

- daca pe strada cineva l-ar intreba "de cate ori ai folosit azi toaleta, dle Presedinte, ce ati mancat azi dle Presedinte" este obligat sa-raspunda RESPECTUOS!!! Pentru ca si hartia pe care o foloseste si mancarea pe care o baga in gura,cetateanul roman o plateste!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-Daca eram in locul lui Ionut jur ca-i aminteam obligatiile pe care le are fata de oricare dintre noi!!!!

E X E C R A B I L comportamentul!




Musafir

#2198

2014-01-16 20:17

sa se duca la Nana pe tractor

Musafir

#2199

2014-01-16 20:17

nu pot sa va spun decat ca fiul meu este student bugetar care anul II de studii l-a fact cu bursa UE la Berlin,unde a trait cu 320 euro/luna (atat a fost bursa),din care 220 euro platea caminul. Si asta pt. ca eu nu am posibilitatea sa-l sprijin financiar, fiind parinte unic in viata.Va dati seama ce simt...Considerati ca am semnat cu doua maini.
cornel

#2200

2014-01-16 20:17

salut