Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#1801

2014-01-16 20:11

Aceasta petitie poate lua curs parlamentar. Daca Ponta si parlamentarii nu au curajul, poate putem noi sa cerem o noua suspendare si referendum de demitere. Ce ziceti Dl.Gadea? Va ganditi la finalizarea unui astfel de demers? Cu respect, SUCCES !!!!

Musafir

#1802

2014-01-16 20:11


PLEACA ODATA SI LASA-NE IN PACE!!!!

Musafir

#1803

2014-01-16 20:11

La puscarie!!!

Musafir

#1804

2014-01-16 20:11

Zi de zi,ies la iviala numeroase matrapzlacuri facute de acesti mafioti si nimeni nu ia nici o masura,institutiile statului nu functioneaza,justitia este instrumentul aflat in mana acestui personaj malefic,care poarta numele de Traian Basescu autoritatile statului sunt blocate..
Ma ingrozesc la gandul ca astea nu sunt oameni de pe aceasta planeta,sunt extraterestrii,pentru ca sunt imuni la toate investigatiile care se fac pentru cercetarea numeroaslor hotii pe care le fac,au puteri paranormale care nu sunt cunoscute de oamenii normali,sunt in stare sa faca ce vor cu vietile noastre si nmeni nu-i poate opri..!!

Musafir

#1805

2014-01-16 20:11

Sa plece mincinosul! Sa plece tradatorul! Sa pkece mafiotul! Uuuuuuu!

Musafir

#1806

2014-01-16 20:11

D-le Gidea ma uit la antena 3 va vad si in momentul de fata ,stiti la ce ma gindesc eu ca si cetatean care am votat inpotriva lui base Noul guvern a avut la dispozitie aproape un an sal dea jos pe base ce au asteptat ce vreau sal dam noi jos poporul si ei sa culeaga roadele
Musafir

#1807

2014-01-16 20:11

Felicitari pentru initiativa!! Poate asa se va vedea intr-adevar ca poporul asta nu-l mai vrea

Musafir

#1808

2014-01-16 20:11

Buna seara, asteptam un numar cat mai mare de semnaturi. Oare se va intampla ceva? Ne-am saturat de minciunile si comportamentul acestui impostor scolit in comunism. Inca mai sunt in aceasta tara oameni cu mai mult de doi neuroni activi. Asteptam DEMISIA cat mai repede.

Musafir

#1809

2014-01-16 20:11

DESTEAPTA-TE ROMANE !Am ajuns la limita ,nu mai avem siguranta zilei de maine,hotie pe fata peste tot;dupa 20 de ani de munca in grupele 1 si 2 nu mai gasesc de lucru sa fiu in stare(sanatatea nu-mi permite),ptr pensie de boala ,daca ai bani si pile,pana la pensie de batranete nu mai sper,traim din pensia sotului 4 persoane,o pensie dupa 30de ani de munca de 1700lei si ii doresc d-nului presedinte Basescu sa traiasca si el ca noi de pe o zi pe alta, dupa ce achita taxe,da bani pe medicamente,rate la banci si ce ramane alimente;Si ma intreb cati mai sunt in situatia mea sau poate si mai rau,putina DECENTA -DEMISIA -AJUNGE d-nule presedinte !!!

Musafir

#1810

2014-01-16 20:11


Este prea mult sa traim zece ani din viata sub regimul acestui bisnitar !

Musafir

#1811

2014-01-16 20:11

Sa plece mincinosu,plangaciosu,fitilistu,mafiotul sa se duca sa ne lase.

Musafir

#1812

2014-01-16 20:11

Ne-am saturat de minciunile acestui presedinte,acest om e presedinte doar al curtii constitutionale care il tin in functie,poporul la demis la referendum.


Musafir

#1813

2014-01-16 20:11

Trebuia sa aibă un minimum de demnitate si sa isi fi dat singur,de mult,demisia.Acest popor merita mai mult,a dovedit-o si in trecut si o va dovedi din nou,curind!

Musafir

#1814

2014-01-16 20:11

Ce ma mai retine in tara asta sant parinti care sant grav bolnavi dupa ce rezolv aceasta problema familiara vreau sa parasesc aceasta tara definitiv si sa uit ca sant roman sper sa se schimbe toata clasa politica pana sa i-mi duc la indeplinire aceste planuri de viitor.Mentionez ca santem 5 membri in familie care ne consideram discriminati

Musafir

#1815

2014-01-16 20:11

Sa plece!!!!! la Na-na.....

Musafir

#1816

2014-01-16 20:11

Poate scapam de el mai curand.
bobu.maryus

#1817 Incalcare legii a tatalui meu de abuz de incredere

2014-01-16 20:11

Buna ziua , am o masina Dacia Logan Pick-up castigata in instanta in urma unui proces de succesiune intre mine si sora mea . Tatal meu Bobu Romeu o tine abuziv si nu doreste sa mi-o dea . Am facut o plangere penala de abuz det incredere la sectia 4 ca urmare a unei petitii facute la politia din Copou cu nr 83928 din 24-12-2013. A fosolsit masina in timpul procesului cu conditia sa ma ajute si pe mine cu bani eu fiind pensionat pe caz de boala, in schimb nu m-a ajutat cu nimic a deteriorat masina are multe defectiuni. De fiecare data cand ma intalneam cu el imi facea scandal la bautura si vorbea foarte urat cu mine , de cand are masina a dat de 2 ori in mine . A castigat bani cu ajutorul masinii carand cu ea struguri. Am si o vie ca succesor al dupa bunicul de pe mama , anul trecut a cules tot tatal meu via si nu am obtinut de la el nimic din acea vie care imi revine mie avand acte de expertiza tehnica judiciara in acest sens, desi la fel a spus ca ma ajuta sa imi platesc o datorie la o banca, si cred ca tot la abuz de incredere cod penal se incadreaza ambele fapte. Doresc sa inteleg de ce nu se i-au masuri sa fie tras la raspundere , tatal meu continua sa profite de faptul ca sunt pensionat si crede ca legea e de partea lui profitand de problemele mele medicale. Asa a stiut sa vorbeasca de parca m-ar dusmani din cauza faptului ca are probleme medicale din cauza bauturii tatal meu. Va rog sa-mi verificati prezenta plangere de la sectia 4 deoarece nu am incredere ca mi se face dreptate , avand in vedere ca tatal meu mi-a spus ca a vorbit la sectia 4 si conform spuselor lui crede ca poate sa tina abuziv masina. Eu conform deciziei judecatoresti trebuie sa ii dau numiteiu Malanca Alina Elena -sora mea suma de 6540 si daca nu reusesc sa vand masina nu am de unde sa ii dau si pe tatal meu nu-l intereseaza acest lucru. Rog a se verifica aceasta petitie. Atasez o convorbire telefonica intre mine Bobu Marius Gabriel si Bobu Romeu ca dovada. Doresc informatii daca nu ma puteti ajuta mai mult.

Doresc sa va semnalez ca am fost chemat la politia sectiei 4 sa am o confruntare cu privire la plangerea penala formulata pe numele tatalui meu.
Intelegerea initiala verbala de fata cu politistul de la sectia la fost sa ii las tatalui meu masina doar in conditia de a o repara , iar in momentul cand tatalui meu a dat o dat declaratia scrisa in fata mea politistul nu a mai respectat conditiile prevazute de mine si in momentul cand mi-am spus propria opinie ca nu sunt de acord sa ii las masina daca nu isi i-a angajamentul tatal meu sa repare masina, politstul mi-a cerut sa ies afara din birou. Politistul a fost foarte dur cu mine de parca as fi un infractor eu.
Mi s-a incalcat dreptul la propria opinie conform constitutiei Romaniei aveam dreptul sa mi se i-a in considerare si opinia mea la confruntare intre mine si tatal meu. Politistul a fost de acord cu tatal meu sa ii lase masina tatalui meu si pentru ca nu a fost de cu de acord cu conditiile impuse de mine m-a dat afara din birou. Sunt de parere ca cei de la sectia 4 incearca sa musamalizeze cazut si sa nu inainteze la instanta dosarul penal conform plangerii penale intentate de mine contra tatalui meu de abuz de incredere. In plus merge baut la volan , datorat faptului ca are probleme cu vederea nici nu are voie sa mai detina permis avand in vedere ca nu vede bine nici cand poarta ochelari. In plus se poate verifica ca are probleme cu bautura sufera de alcolism cronic , dupa cu stiu eu termenii medicali. E foarte nervos intotdeauna si cand e treaz. Se poate verifica ca merge baut la volan in satul comarna unde are domiciliul actual conform inregistrarilor camerelor de supraveghere de la barurile din sat de unde isi i-a bautura , unde se duce cu masina baut pe care o conduce el sa se aprovizioneze cu bautura.

Cu respect Bobu Marius .

Tel contact 0749871657
Adresa de e-mail bobu.maryus@gmail.com

Musafir

#1818

2014-01-16 20:11

Bineinteles ca nu v-a demisiona pentru ca dictatorii sunt deobicei lasi.Merita insa suturile pe care noi romanii I le aplicam din cand in cand.
Ce jenant pentru un asa zis presedinte .

Musafir

#1819

2014-01-16 20:11

SPER CA ACEASTA PETITIE SA-SI AIBA ROSTUL, SA-SI PRODUCA EFECTUL ,SA SCAPAM FINALMENTE DE ACEASTA PERSOANA MALEFICA , CARE STA NELEGITIM PE "TRONUL " TARII....!!!!!!!!!!!



Musafir

#1820

2014-01-16 20:11

Va rog sa adaugati si pe mama si pe fratele meu si pe sora mea, pe bunica si bunicul meu, verii mei care sunt 4. va rog sa nu ne uitati. JOS CRIMINALUL.
NICA DE LA VALCEA

#1821

2014-01-16 20:11

de cand asteptam asta.bravo.este cel mai nesuferit om politic care l-a avut ROMANIA in ultimii50 de ani .este mai nesuferit si decat CEAUSESCU.RUSINE.
M arcu

#1822

2014-01-16 20:11

Harachiri tata ... arma secreta se numeste demisia , acuma este o problema mare cat capra ... oare are ONOARE care va sa zica monser...?

Musafir

#1823

2014-01-16 20:11

Eu nu ma simpt reprezentat de un asemenea PRESEDINTE !

Musafir

#1824

2014-01-16 20:11

Sper si imi doresc din tot sufletul ca petitia sa aiba succes si T.Basescu sa demisioneze.Dar,ma gandesc,daca nu a demisionat dupa ce 7,5 milioane de cetateni au votat pentru demiterea lui si....va avea acum onoare si mandria de om il va determina sa demisioneze? Ar fi prea frumos ca sa fie si adevarat.

Musafir

#1825

2014-01-16 20:11

Sper ca la viitoarea iescire precum cucul sa fie inhatat de la balamuc si sa fie pus in camasa de forta.