Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

bobu.maryus

/ #1817 Incalcare legii a tatalui meu de abuz de incredere

2014-01-16 20:11

Buna ziua , am o masina Dacia Logan Pick-up castigata in instanta in urma unui proces de succesiune intre mine si sora mea . Tatal meu Bobu Romeu o tine abuziv si nu doreste sa mi-o dea . Am facut o plangere penala de abuz det incredere la sectia 4 ca urmare a unei petitii facute la politia din Copou cu nr 83928 din 24-12-2013. A fosolsit masina in timpul procesului cu conditia sa ma ajute si pe mine cu bani eu fiind pensionat pe caz de boala, in schimb nu m-a ajutat cu nimic a deteriorat masina are multe defectiuni. De fiecare data cand ma intalneam cu el imi facea scandal la bautura si vorbea foarte urat cu mine , de cand are masina a dat de 2 ori in mine . A castigat bani cu ajutorul masinii carand cu ea struguri. Am si o vie ca succesor al dupa bunicul de pe mama , anul trecut a cules tot tatal meu via si nu am obtinut de la el nimic din acea vie care imi revine mie avand acte de expertiza tehnica judiciara in acest sens, desi la fel a spus ca ma ajuta sa imi platesc o datorie la o banca, si cred ca tot la abuz de incredere cod penal se incadreaza ambele fapte. Doresc sa inteleg de ce nu se i-au masuri sa fie tras la raspundere , tatal meu continua sa profite de faptul ca sunt pensionat si crede ca legea e de partea lui profitand de problemele mele medicale. Asa a stiut sa vorbeasca de parca m-ar dusmani din cauza faptului ca are probleme medicale din cauza bauturii tatal meu. Va rog sa-mi verificati prezenta plangere de la sectia 4 deoarece nu am incredere ca mi se face dreptate , avand in vedere ca tatal meu mi-a spus ca a vorbit la sectia 4 si conform spuselor lui crede ca poate sa tina abuziv masina. Eu conform deciziei judecatoresti trebuie sa ii dau numiteiu Malanca Alina Elena -sora mea suma de 6540 si daca nu reusesc sa vand masina nu am de unde sa ii dau si pe tatal meu nu-l intereseaza acest lucru. Rog a se verifica aceasta petitie. Atasez o convorbire telefonica intre mine Bobu Marius Gabriel si Bobu Romeu ca dovada. Doresc informatii daca nu ma puteti ajuta mai mult.

Doresc sa va semnalez ca am fost chemat la politia sectiei 4 sa am o confruntare cu privire la plangerea penala formulata pe numele tatalui meu.
Intelegerea initiala verbala de fata cu politistul de la sectia la fost sa ii las tatalui meu masina doar in conditia de a o repara , iar in momentul cand tatalui meu a dat o dat declaratia scrisa in fata mea politistul nu a mai respectat conditiile prevazute de mine si in momentul cand mi-am spus propria opinie ca nu sunt de acord sa ii las masina daca nu isi i-a angajamentul tatal meu sa repare masina, politstul mi-a cerut sa ies afara din birou. Politistul a fost foarte dur cu mine de parca as fi un infractor eu.
Mi s-a incalcat dreptul la propria opinie conform constitutiei Romaniei aveam dreptul sa mi se i-a in considerare si opinia mea la confruntare intre mine si tatal meu. Politistul a fost de acord cu tatal meu sa ii lase masina tatalui meu si pentru ca nu a fost de cu de acord cu conditiile impuse de mine m-a dat afara din birou. Sunt de parere ca cei de la sectia 4 incearca sa musamalizeze cazut si sa nu inainteze la instanta dosarul penal conform plangerii penale intentate de mine contra tatalui meu de abuz de incredere. In plus merge baut la volan , datorat faptului ca are probleme cu vederea nici nu are voie sa mai detina permis avand in vedere ca nu vede bine nici cand poarta ochelari. In plus se poate verifica ca are probleme cu bautura sufera de alcolism cronic , dupa cu stiu eu termenii medicali. E foarte nervos intotdeauna si cand e treaz. Se poate verifica ca merge baut la volan in satul comarna unde are domiciliul actual conform inregistrarilor camerelor de supraveghere de la barurile din sat de unde isi i-a bautura , unde se duce cu masina baut pe care o conduce el sa se aprovizioneze cu bautura.

Cu respect Bobu Marius .

Tel contact 0749871657
Adresa de e-mail bobu.maryus@gmail.com