Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Alege numele de user

#17551 eu si familia mea fiind cam 8 persoane an fam si nul mai vrem pe base jos cu el

2014-01-17 17:19

Scrie un comentariu...


Musafir

#17552

2014-01-17 17:19

octavian paler prin 2005 - 2006 la antena 1 spunea ca s-a pacalit sustinandu-l pe traian basescu.
.... pe mine basescu nu a reusit niciodata sa ma pacaleasca sa-l votez...
... iar astazi dupa ce antena lui voiculescu a contribuit cel mai mult ca basescu sa iasa presedinte in 2004 (chiar voiculescu a declarat ca intr-o intalnire cu base intermediata de george copos a convenit ca-l va ajuta in campanie) , iar nu ma voi pacali sa sustin ceea ce sustine o gasca de manevra care nu are nici in clin nici in maneca nimic cu buna intentie.

deschide ochii romane !!!

sunt sigur ca Traian Basescu nu merita funcia pe care o are... dar:

1: - politica econimica a tarii si contractele semnate de stat sunt in responsabilitatea guvernului condus de alt pacalici... asa ca basescu nu poate fi, data fiind situatia, decat un ghimpe in coasta.
2: - daca basescu da elan procurorilor sa faca dosare usl nu ma deranjeaza. m-a deranjeaza ca poate protejeaza oameni din anturajul sau dar atata timp cat procurorii au ochii pe guvern e preferabil variantei in care vor fi protejati cei din usl si vanat basescu. de ce? pt ca oricum basescu va fi vanat incepand chiar cu debutul anului 2015.


fii romane lucit si nu gandi patimas caci asa te pacaleste escrocul !!

ps: daca te gandesti vreunul sa ma faci "basist" iti spun de acum ca esti un prost si un cretin care nu stie ce vorbeste !
VANATORUL

#17553 POETUL DE PE MARE

2014-01-17 17:19

PE UN DRUM IN SUS LA VALE /SE DUCE CHIORUL VENIND/SI-N TACEREA LUI PROFUNDA /IL AUZI BOLBOROSIND.

Musafir

#17554

2014-01-17 17:19

Va sustin in ceea ce faceti zi de zi pentru adevar si dreptate. Basescu trebuie sa plece si Romania sa intre in normalitate dupa pedepsirea celor care au adus Tara pe marginea prapastiei.
Prof. Ludovica Tanasescu

Musafir

#17555

2014-01-17 17:19

Va multumesc ca existati.

Musafir

#17556

2014-01-17 17:19

am semnat pentru ca anul trecut acest personaj, la Basescu Traian ma refer, si-a batut joc de milioane de romani care i-au aratat clar usa de iesire de la Palatul Cotroceni. Imi pare rau dar nu mai este presedintele meu de cand a promulgat o lege a invatamintului care a promovat haosul in invatamantul romanesc, in care functiile de raspundere se ocupa prin numire directa de catre peroanele alese in post de meneger, vezi doamne sa formeze o echipa de management compatibila.... cea mai mare bataie de joc fata de democratia in managementul educational. Si sunt multe de spus despre Legea Educatiei si egalitatea de sansa.

Musafir

#17557

2014-01-17 17:20

Parlamentarii platiti din banii nostri,avand o super majoritate de ce nu fac nimic pt.romani?Ar putea sa le fie rusine,dar ei cred ca au lipsit cand s-a ampartit.

Musafir

#17558

2014-01-17 17:20

Comportamentul acestui tip care se da inca presedintele romanilor ,ceea ce este total neadevarat pentru ca 80% din romanii i-au dat cu flit fara echivoc ,depaseste cu mult orice limita .Intrebaraea fireasca daca romanii i-au dat cu flit ,acesta iese la ora de promenada ,la ceas de seara sa abereze ,sa o ia aiurea pe campii ,scuzandu-si fiicele,care si ele au devenit victimele propriului lor tata ,desi nu empatizez cu ele .deoarece au si ele unj cap si un dram de creier sa auda ,sa vada sa discearna ce face ,zice si batjocoreste taticutul lor .Cine ii permite si de ce i se mai permite acestui tip sa faca ce vrea din natia asta si cu natia asta ????parlamentul doarme ????????Daca pentru asta au fost alesi de romani sa doarma ,iar Ponta sa-i faca jocul absolut mizerabil ,execrabil de a-i lasa sau renumi in functii pe una ca Kovesi ,ca nici ea nu stie cum e cheama si alde altii ca ea ,la varfurile istitutiilor pentru a batjocori pe fata ,in fata natiei la tv ,oriunde si oricand ,poporul de orice rang si mai ales sa puna pumnul in gura presei ,cand pe Ceausescu de aceea l-au impuscat ,tot de=lade basescu si ca el ,atunci ,sa dea in primire posturile .Ponta ,ar fi trebuit si parlamaentul sa ia atitudine urgenta ,pentru punerea in aplicare a legilor statului de drept.daca un romanas de rand ar zice si face ce face acest individ sau acoliti lui ar intra dupa gratii fara doar si poate si judecat in regim de urgenta .ori lui basescu ,traficant ,tradator de neam si tara de peste 25 de ani ,hot mafiot ,mincinos ,imobogatit din sudoarea si averea romanilor furandu-i painea de la gura ,case,terenuri etc este lasat in fiecare seara sa injure tara si neamul .jos basescu !!! afara cu tradatorul basescu !!!!! judecarea la urgenta a lui basescu !!!!!!pedepsirea conform legilor tarii pentru matrapazlancurile toate .

Musafir

#17559

2014-01-17 17:20

PE linga toate nenorocirile care ni le-au adus acest om este una care pur si simplu ma revolta.Ce vreau sa spun, este faptu ca s-a ajuns in situatia cand nu mai conteaza valoarea omului ,care chiar munceste ,sau studiaza,cu bun simt,sa ajunga sa ocupe un loc de munca dupa puterea lui dupa studii si capacitati ,cand beizadeaua prezidentiala apare pe un post si vorbeste cu nonsalanta ca i se pare firesc ca tatal s-o ajute sa ocupe si ea un loc bun .pana aici n-ar fi nimic rau dar cand tatal este presedintele tarii si tu vii si spui cu gura mare ca ''ca mi-se pare firesc''sa se intereseze de soarta ei ,ce sa mai creada sutele de mii de tineri care vor un loc de munca,unii licentiati altii cu studii medii care renunta la tara si i-au drumu strainatatii,uneori in conditii dramatice?


Musafir

#17560

2014-01-17 17:20

Cred ca ar trebui sa inteleaga si acet Basescu de ce am plecat:nu am un tata care sa-mi faca milioane de euro(pt el si pt mine!!!),si apoi imi este greata de sistemul de spagi din sanatate,invatamant,finante.Nu poti trai decent in casa ta,cu familia ta.Am un fiu care are nevoie de sustinerea invatamantului,nu de dat cadouri si sa renoveze scolile cu banii parintilor lui.Pacat ca nu putem sta acasa langa familie - mama,caci tata nu am asa ca Ioana Basescu.DEMISIA

Musafir

#17561

2014-01-17 17:20

nu bucuros semnez aceasta petitie. ar fi fost mai potrivit sa-ncercati mobilizarea ciumpalacilor sa picheteze barlogul javrei s-o scoata cu suturi in cu..curigu.

Musafir

#17562

2014-01-17 17:20

bravo baieti tineti-o tot asa sa scapam tara de neica nimenea va pup si fiti tari


paven sanda diana

Musafir

#17563

2014-01-17 17:20

treziti va romini

Musafir

#17564

2014-01-17 17:20

Se pare că Băsescu, după ce a fost luat la palme de diplomaţia germană, insistă ca diplomaţia americană să repete procedura.Misiunea doamnei Nuland a fost frânarea avântului unionist al preşedintelui Băsescu.În Europa de Est, la fel ca şi în întreaga lume, se schimbă atmosfera, ignorând viziunea pragmatică a administraţiei Victoria Nuland a venit la Bucureşti pentru a-i explica în termeni duri şi clari asta.
musafir

#17565

2014-01-17 17:20

nu am fost in tara la referendum,dar nu este numai el vinovat[parlament senat justitie s.a.m.d.]sunt unul dintre cei care au luat in serios ideea de apleca din tara pentru un trai mai bun


Musafir

#17566

2014-01-17 17:20

JUSTITIA DIVINA NU IARTA!!!

Musafir

#17567

2014-01-17 17:20

Nu stiu daca acesst demers va reusi dar,sper ca acest personaj zis basescu,sa fie adus chiar de proprii lui acoliti sa dea socoteala in fata natiunii pentru tot cea facut din Romania.Oare pe ce se bazeaza acest presedinte ilegitim ca o sa scape asa usor,oare a uitat ca mai avea cineva multe servicii la dispozitie si a fost lasat in voia sortii in 1989.

Musafir

#17568

2014-01-17 17:20

Asteptam sfarsitul dictaturii basiste!

Musafir

#17569

2014-01-17 17:20

Oare ce, cat si cum gandesc ultimii sustinatori a celui mai distructiv regim al neamului romanesc ? oare nu vedeti ca vasul vostru ia demultisor apa si se scufunda, dar nu va intereseaza soarta noastra, ci numai voia voastra de-a ramane la suprafata pentru a va putea bucura de toate neghibiile facute in ultimii 9 ani; ati prefera sa distrugeti tot neamul romanesc care v-a acordat toata increderea, numai ca voua sa va mearga bine. Dar, inevitabil si seful vostru va trebui sa plece, poate mai iute decat va inchipuiti s'atunci voi cui ramaneti ? Oare nu vedeti ca pe ce a pus mana, praful s-a ales de ele; aici va trebui sa vada (chiar si cei mai infocati sustinatori ai sai): flota, PD-ul, acuma justitia, serviciile care-l mai sustin. Oare de ce vreti sa impuneti o iubire unilaterala, natiei acesteia, care tot viol este, cand de fapt natia aceasta v-a trimis la cosul urat mirositor al istoriei, acolo unde va este locul...

Musafir

#17570

2014-01-17 17:20

Un hot ajutat de CCR, sa plece iar la CCR sa fie numiti numai judecatori cu minim 20 ani vechime si fara condamnari la CEDO sau alte abateri.

Musafir

#17571

2014-01-17 17:20

A furat banii din pensii,a infometat pensionarii si copii, a creat somaj prin distrugerea industriei romanesti.

Musafir

#17572

2014-01-17 17:20

neam saturat de acest badaran

Musafir

#17573

2014-01-17 17:21

nu vrem umilinta

Musafir

#17574

2014-01-17 17:21

Acest personaj nu ma reprezinta, am votat la referendum impotriva lui, din pacate a cazut ca si pisica, in picioare. Sa fie deferit justitiei si sa plateasca pentru ,, binele" facut poporului roman
alabala

#17575 Re:

2014-01-17 17:21

#7: -

mai incearca sa semnezi de pe aceeasi adresa de email.