Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#17451

2014-01-17 17:15

o vorba din batrani spune ca omul insemnat este omul dracului
o javra ordinara;!
josbase

#17452 la puscarie

2014-01-17 17:15

basescule te vrem la bulau. la puscarie cu tine pentru cate ai facut
Heil Hitler

#17453 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 17:15

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.[[[]]]]]

Musafir

#17454

2014-01-17 17:15

am semnat petitia pt. al demite pe basescu.

Musafir

#17455

2014-01-17 17:15

Basescu,da-ti demisia!!!

Musafir

#17456

2014-01-17 17:15

dupa cum se manifesta este o "curva" ;in totdeauna
inseala, dar mereu este "cinstita".....
marele Confucius scria : "in fata naturii , divinitatii , toti ne nastem egali , ceea ce ne deosebeste , este EDUCATIA " .
DIN PACATE lui ii LIPSESTE CU DESAVARSIRE !

PS.curvele pot fi "feminine"
si "MASCULINE" !!!!

Musafir

#17457

2014-01-17 17:15

Viitorii presedinti, oricat de buni, ar trebui sa aiba un singur mandat. Aceasta conditie, extrem de restrictiva, este justificata de experientele tragice din trecut. Poate ca ar fi mai bine ca aceasta functie sa fie desfiintata sau redusa la prerogative minimale.

Musafir

#17458

2014-01-17 17:15

mi-as dori sa raspunda Domnul Presedinte pentru toate furaciunile , si pentru lipsa de respect fata de cetatenii Romaniei.

Musafir

#17459

2014-01-17 17:15

Comportamentul acestui președinte, pe care, evident,nu-l mai consider președinte de mulți ani, îmi amintește de ipocrizia, lașitatea, șmecheria și grobianismul multor șefi de stat din lumea instabilă a Americii Latine din anii 60-7o ai secolului trecut, din lumea statelor cu regimuri totalitare a Africii. În niciun caz, acest om, cu un trecut atât de încărcat și încă neștiut în lumina adevărului, nu face cinste unui stat al Uniunii Europene. Nu mă reprezintă în niciun fel. Sigur că, dacă ar avea o fărâmă de onoare - dar n-o are, cum s-a văzut și după referendumul din vara anului trecut - ar trebui să nu mai stea nicio clipă la Cotroceni. Pesemne, nici instinctul de conservare nu-l mai slujește, de vreme ce se încăpățânează să ocupe un post din care a fost demis cu 7,5 milioane de voturi. Inclusiv, al meu, al familiei mele. Spiritul de clan familial îl domină până la întunecarea bunului simț. Vasile Iancu.


Musafir

#17460

2014-01-17 17:15

Te oftici, Domnule Presedinte? Ia enerveaza-te, da rau de tot, poate, cine stie...
CONTRA REGIMULUI BASIST

#17461 AI VENIT CA GAOZAR SI PLECI CA MOSIER...

2014-01-17 17:16

SE APROPIE SFIRSITUL MOSIERULUI.LASA-NE BASESCULE.MULTUMESC SI BUCURESTIULUI.VAD CA VOTEAZA,NU GLUMA

Musafir

#17462

2014-01-17 17:16

nu va lasati antena3 bacu toata familia ca au furat impreuna

Musafir

#17463

2014-01-17 17:16

Bravo Mihai, Mircea, Adrian! Va felicit pentru ceea ce faceti in fiecare zi pentru toti oamenii din tara asta.

Musafir

#17464

2014-01-17 17:16

Jos Basescu !
Jos S.R.I. complicele lui Basesecu!

Musafir

#17465

2014-01-17 17:16

Eu nu doresc demisia presedintelui Basescu, deoarece este imi place ca pune piciorul imprag, impotriva clasei politice, a guvernului Ponta si mai ales a ciocoilor banditi a lui Voiculescu si cei implicati care au furat tara asta. Este adevarat ca si presa minte f mult si abereaza multe neadevaru la adresa presedintelui. De ce nu faceti fratilor si o camplanie impotriva celor din parlament a hotilor, care a furat si au facut multe magarii in acesta tara. De ce nu se faceti si presiune pe guvernul Ponta atunci cand cei 80 la suta din populatia Romaniei au fost de acord cu reducerea parlamentarilor de la 600 la 340 de parlamentari. Unde este fratilor dreptatea in acesta tara, daca voi cei din presa ii sprijiniti pe parlamentari si senatori sa ramana incontinuare in parlamentul romaniei. Rusine fratilor sa va fie, nu mai faceti asta sa incurajati hotia, mafia si baronii din parlament. Sa traiasca presedintele Basescu sa ramana pana la sf mandatului. Stati linistiti ca nu veti face nimic, Basescu este bun si tare.

Musafir

#17466

2014-01-17 17:16

Se mai poate comenta ceva vis a vis de acest personaj care isi pune fiicele in frunte fara pic de rusine care ne crede fraieri ca a facut avere din chenzina de fost ministru si apoi presedinte care ocoleste cu buna stiinta adevarul, care ameninta cu SUA si Europa...........

Musafir

#17467

2014-01-17 17:16

ar fi o mare bucurie pentru Romania sa ne scapam de acest presedinte ticalos, tin sa va felicit Antena 3 pentru curajul si devotament.
cu stima Petru Voicu

Musafir

#17468

2014-01-17 17:16

Ceausescu de ce l-am omorat? pentru ca actualul presedinte sa-si puna copii in functii inalte lafel ca Ceausescu - unde este democratia?
Mihai Axente

#17469 Tara mea este Romania

2014-01-17 17:16

Eu doresc demisia presedintelui Basescu pentru ca a lovit un copil ca mine . Nu vreau sa ma conduca cineva care nu este model pentru mine. Sunt un copil care invat destul de bine si vreau sa traiesc si sa ma formez in tara mea. Dar doresc un presedinte care sa reprezinte cu adevarat poporul roman .

Musafir

#17470

2014-01-17 17:16

sa plece mai repede acasa

Musafir

#17471

2014-01-17 17:16

PDL SI USL ACEEASI MIZERIE!

Musafir

#17472

2014-01-17 17:16

Durerea nu vine de la Basescu,el este aproape de domeniul trecutului.Durerea este provocata de cei doi lideri USL care omoara speranta.

Musafir

#17473 jos basescu

2014-01-17 17:16

a vandut tara de tot basescu trebuie eliminat de la putere a vandut toate fabricile si noi cei tineri plecam printre straini ca nu sunt locuri de munca in tara noastra jos basescu


Musafir

#17474

2014-01-17 17:16

Daca un presedinte nu mai este sustinut de proprii cetateti de ce nu isi da demisia? Pentru ca nu are onoare?...
vizionar

#17475

2014-01-17 17:16

Acum 8 ani am spus si am martori, ca Basescu este omul lui Putin!!Acum Gadea a atins cel mai nevralgic punct chiar cel care nu trebuia sa iasa la iveala cu nici un pret! Mi-este intr-adevar teama pentru el,astia nu cunosc democratia!!