Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#16326

2014-01-17 16:13

afară cu javrele băsiste
Mihăiță Gâdea LIMBISTULICA

#16327 VOICULESCU SUGE PULAAAAAAA !!

2014-01-17 16:13


O SEMNĂTURĂ = O flegmă în mufa lui Gâdea!
http://www.petitieonline.com/o_semntur__o_flegm_in_mufa_lui_gadea

Musafir

#16328

2014-01-17 16:13

Jos cu el
Ne-am saturat de el
L-au impuscat pe Ceausescu pt un trai mai bun
Basescu ce merita?

Musafir

#16329

2014-01-17 16:13

Daca nu-si va da demisia, sa fie suspendat si demis!
Heil Hitler

#16330 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 16:13

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.<>
Mircea Badea

#16331 VOICULESCU SUGE PULAAAAAAA !!

2014-01-17 16:13


O SEMNĂTURĂ = O flegmă în mufa lui Gâdea!
http://www.petitieonline.com/o_semntur__o_flegm_in_mufa_lui_gadea

Musafir

#16332

2014-01-17 16:13

petiţia trebuia făcută mai demult . Parlamentul este practic inexistent la această dată .

Musafir

#16333

2014-01-17 16:13

domnule prsedinte,noi nu suntem poporul care sa te care in spate cum te laudai lui dd diaconescu ca la-ai pus pe inginerul electromecanic de pe vasul tau, unde erai Dzeu,pentru ca nu reusise sa repare liftul.Tu esti in lift dar nu urci cobori . sunt sigur ca nu intelegi,aceasta va fi marea ta problema.Am mai avu genii ale carpatilor care ne dadaceau in ficare seara .Ce penibil sa-i iei locul!dumneta chiar crezi ca esti seful unei turme de prosti? Daca esti asa de cinstit cum spui ranunta la casa pe care ti-ai tras-o in Mihailenu,vezi care-i treaba cu terenurile pe care tot le invirti in jurul cozii

Musafir

#16334

2014-01-17 16:13

Basescu mi-a fost antipatic pentru ca nu face ceea ce spune

Musafir

#16335

2014-01-17 16:13

Sper ca acest om sa devina un rebut al istoriei... printre alte lucruri!

Musafir

#16336

2014-01-17 16:13

Jos,Basescu ai adus tara la ruina,tineri din Romania in loc sa munceasca sta si da la lume in cap din cauza Ta,

Musafir

#16337

2014-01-17 16:13

II CER IMPERIOS SA PLECE CAT MAI REPEDE,IAR PENTRU LINISTIRE SI IESIRE DIN CRIZA DE NERVI II RECOMAND O CURA DE JILAVA PE TERMEN DE 125 DE ANI

Musafir

#16338

2014-01-17 16:13

De acord

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-17 16:13



Musafir

#16340

2014-01-17 16:13

ne-am saturat de CREATURA asta

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-17 16:13



Musafir

#16342

2014-01-17 16:13

demisiaaaaaaaaa

Musafir

#16343

2014-01-17 16:13

Zece ani de domnie băsescu au dus România cu 50 de ani in urma! Ne-am saturat de modul în care denigreaza poporul român si tara aceasta pt independenta careia au murit atatia eroi."Sa plece" nu este singura noastra dorinta; mai presus de demisie, ne dorim să plătească! Locul sau este in boxa acuzatilor, alaturi de gâscă sa cu care a batjocorit aceasta tara!

Musafir

#16344

2014-01-17 16:13

jigodia asta nu trebuie sa iasa la termen din mandat. trebuie ajutat cu un sut in cur. Romanii trebuie sa iasa in strada in cel mai scurt timp.
Altfel raman la stadiul de mamaligari mioritici. Daca nu ies le doresc sa le fie si mai rau!

Musafir

#16345

2014-01-17 16:13

vrem sa plece

Musafir

#16346

2014-01-17 16:13

Puterea lui Basescu are la baza slabiciunea adversarilor ! El simte asta si profita ! Initiativa d-voastra este laudabila si curajoasa ! Sunt in echhipa anti Basescu !!!

Musafir

#16347

2014-01-17 16:13

MOOJE la toti securistii care alunga romanii din tara lor. MOOOJE basescu, MOOOJE ponta, MOOOJE rahaturi de politicieni

Musafir

#16348

2014-01-17 16:13

Va multumesc din tot sufletul pentru initiativa dumneavoastra! E a doua gura de aer proaspat si speranta ca poate-poate se va schimba ceva in bine inca in secolul acesta, gura de aer proaspat care sa ne ajute sa trecem prin mlastina imunda a vietii politice de zi cu zi, infestata de anofelul de la orele 18, 18 si ceva...

Musafir

#16349

2014-01-17 16:13

succes!

Musafir

#16350

2014-01-17 16:13

SA PLECE CAT MAI REPEDE SA NE LASE IN PACE CA NU -L MAI VREM