Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13151

2014-01-17 11:49

Jos Basescu.

Musafir

#13152

2014-01-17 11:49

Va multumim

Musafir

#13153

2014-01-17 11:49

dl Presedinte simt aceeasi** satisfactie** ca in peroiada de dinainte de Revolutie atunci cand aparea mult iubitul si stimatul nostru conducator cel mai atootstiutor .. .cunoscator ..,,,,..lasane ai avut 10 ani sa ne arati si sa ne demonstrezi ceva dar ne am saturat pana peste cap de hotii, marlanii, smenuri, smecherii scandaluri si promovate nonvalorile pentru a putea fi usor controlate si subordonate ( DACA STAU BINE SI MA GANDESC NOI VAM PUS ACOLO **DOMNULE PRESEDINTE** Nu e bine domnule **PRESEDINTE**

Musafir

#13154

2014-01-17 11:49

VREM UN PRESEDINTE CARE SA NE REPREZINTE, SI SA FIE PT ACEASTA TARA.
catala99

#13155

2014-01-17 11:49

e un porc basist care tot semneaza la misto cu ion... vasile de la vezi doamne intact media , chiar nu poate fi sters ??????????????
vrea sa discrediteze petitia !

Musafir

#13156

2014-01-17 11:50

doresc demisia presedintelui intru-cat
si-a batut joc de poporul care l-a ales
si nu s-a ridicat la inaltimea functie
de presedinte.
Este un om fara caracter ,viclean,mincinos,avid de putere,si razbunator.

Musafir

#13157

2014-01-17 11:50

Iesi afara...

Musafir

#13158

2014-01-17 11:50

Felicitări ziariștilor(unor ziariști) care sunt nu numai câinii democrației, ci și soldați pe baricade.În lipsa prezenței noastre la posturi, trebuia să preia cineva inițiativa și frâiele.E momentul să ne dezmorțim.Cineva ne-a arătat o cale.Felicitări!!!

Musafir

#13159

2014-01-17 11:50

sa plece base sa ne lase!!!!!!!!!!!!


Musafir

#13160

2014-01-17 11:50

Cel care iese noaptea nu se numeste cuc,este cucuvea.

Musafir

#13161

2014-01-17 11:50

Cercetat si condamnat .

Musafir

#13162

2014-01-17 11:50

dacă domnul Băsescu are tupeul să-și bată joc încontinuare de români înseamnă că mai degrabă o să plec din românia și o să mă întorc atunci când suntem conduși de oameni și nu de niște incompetenți ca cei din PDL , USL , PPDD și de alți politicieni care nu știu decât să distrugă românii eu am 39 ani dar m-am săturat să fim conduși de incompetenți care au condus romania pâna acum și care ne-au condus și înainte de 1989

Musafir

#13163

2014-01-17 11:50

Sa ai fie rusine ca asi bate joc de o mulțime de oameni,dute Base si lăsane.

Musafir

#13164

2014-01-17 11:50

Suntem sătui,paharul s-a umplut demult,din păcate la referendum nu am reușit cu toate ca am fost muuuulti și degeaba.Poate vom scăpa în cele din urma,in decembrie in mod sigur.
Heil Hitler

#13165 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 11:50

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.,,
TUDOR

#13166 Re:

2014-01-17 11:50

#12948: - BAI SECURISTULE ! DE DRACI SA AI PARTE TU SI TOT NEAMUL TAU CU GENA DE SLUGA ! SI VEDE-TE-AS IN ZEGHE VECIN DE CELULA CU ACTUALUL GUVERNATOR PE CARE IL PUPI IN C.U.R.PE BANI PUBLICI ! SI DACA AI C.O.A.I.E. , PUNE-TI NUMELE REAL PE COMENTARIU ! NU TE PURTA PRECUM MASCATII CARE SE DAU BARBATI IN TURMA DOAR SI NUMAI IN CAZUL UNEI SUPERIORITATI NUMERICE EVIDENTE ! SICTIR !

 


Musafir

#13167

2014-01-17 11:50

Am semnat petitia

Musafir

#13168

2014-01-17 11:51

Este inadmisibil ca dupa ce 7,5 milioane dintre cetatenii acestei tari au votat demiterea sa nu iti dai demisia, sa te folosesti de tertipuri murdare si minciuni cu atat mai mult cu cat ai iesit in spatiul public si ai declarat:
-"Nu vreau sa ma intorc la masa verde. Asa tine la liga lui Mitica!"
Cand o tara intreaga se mobilizeaza si merge la vot sa dezlantui DNA impotriva cetatenilor care si-au manifestat deschis opinia.
Este nedemn pentru cineva care doreste sa se numeasca "Presedintele Romaniei" sa ignore si sa batjocoreasca votul unei tari intregi.
Atitudinea permanenta de denigrare de "tatuc" atotcunoscator ce ne da zilnic la ora 18.30 lectii de economie, de moralitate, de justitie.
Traian Basescu ar trebui demis fie si cu 1 minut inainte de finalizarea mandatului. Acest om nu merita sa beneficieze de drepturile ce se acorda unui fost Presedinte. El a manjit si batjocorit un popor intreg. Nu poate sa ramana la conducerea acestei tari. Daca actuala putere, care ne-a promis ca ne va scapa de el nu este in stare sa o faca poporul ar trebui sa se mobilizeze si sa duca la bun sfarsit acest deziderat exprimat prin vot de atatea milioane de romani.

Musafir

#13169

2014-01-17 11:51

Macar 10 ani

Musafir

#13170

2014-01-17 11:51

Jos cu marinarul! Locul lui e pe " Titanic" !!!!

Musafir

#13171

2014-01-17 11:51

Sunt de acord,afara cu acest mafiot.La Curtea Suprema de la Haga.

Musafir

#13172

2014-01-17 11:51

Pentru cat rau a facut Romaniei si poporului sau cer demisia lui Traian Basescu din functia pe care fara onoare o detine ,acea de presedinte al Romaniei

Musafir

#13173

2014-01-17 11:51

sa plece odata ca m -am saturat

Musafir

#13174 Re:

2014-01-17 11:51

#12948: -

ba sa te ia pe tine dracu de slugoi jegos , cu tot cu gunoiul pe care-l pupi in bas


Musafir

#13175

2014-01-17 11:51

Imi este jenă ca pentru presedintele tarii mele, cea mai mare ”calitate” este MÂRLĂNIA