Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#13076

2014-01-17 11:43

noi vrem sa demitem un om care e deja demis ,dar totusi putem sa mai incercam.

Musafir

#13077

2014-01-17 11:43

Am 65 ani si m-am bucurat de viata frumoasa in Romania. Comunismul nu mi-a distrus iubirea fata de mare, de munte, de munca, de animale si oameni. Romania mea a fost cea mai frumoasa iubita a mea. Basescu mi-a violat iubita si soarta copiilor ei a pierdut-o la barbut.

Musafir

#13078

2014-01-17 11:44

Ar trebui sa-si ia zborul acest individ care a facut numai rele tarii.

Musafir

#13079

2014-01-17 11:44

Va urez succes mult in continuare in lupta cu base care e mult mai dictator decat ceausescu.va felicit pentru tot ceeace faceti.eu nu cred ca basescu se operate nici dupa ce nu mai este presedinte pentru ca are dosarele tuturor oamenilor cu functii importante din Tara.

Musafir

#13080

2014-01-17 11:44

vreau si eu un om normal la presedintie
Heil Hitler

#13081 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 11:44

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa va judec moralmente. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate fiindca nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dati nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faceti asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator bun. Ati avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.//..

Musafir

#13082 Re:

2014-01-17 11:44


Musafir

#13083

2014-01-17 11:44

Sunt de acord cu demiterea lui Basescu!
gigicinca
Musafir

#13084

2014-01-17 11:44

Pe mine ma doare in primul rind pozitia westului,de la care asteptam cu totii de atita amar de vreme,dreptate si adevar.Dar acum sunt stupefiat,ceea ce ma face sa duc o paralela la Moscova si comunismul de care ne am desprins cu sacrificii si jertfe.Cui serveste ?Dealungul vremurilor,toate imperiile cladite pe minciuna,teroare etc.s au prebusit cu zgomot.Uniunea Europeana deja e compromisa ,dupa parerea mea.Basescu,daca n ar fi tragic prin ridicolul situatiilor pe care si le creiaza,i as cere nu numai demisia fara onoare,ci sa si faca harakiri in direct.Imi este mie rusine de nerusinarea acestui personaj sinistrusi malefic.N u mi este clar ce rol a jucat in aceasta piesa,dar de un lucru sunt sigur,finalul va fi cu mult zgomot.


Musafir

#13085

2014-01-17 11:44

Asa zisul presedinte al tarii, este o persoana marsava, care merita 'aruncata' in dizgratia publica, sub toate formele posibile..si judecat pt toate ilegalitatile comise, sub toate aspectele juridice incalcate. Aaaa, si era sa uit.. MARSH !

Musafir

#13086

2014-01-17 11:44

Poate dă Dumnezeu şi scăpăm de beleaua asta. Dacă nu noi, măcar copiii noştri să aibă o viaţă mai bună şi, NICIODATA un astfel de preşedinte, un om care să-şi urască propriul popor.

Musafir

#13087

2014-01-17 11:44

Mi-e rusine pentru cine am fost la vot , mi-e rusine sa-i aud limbajul si atitudinea .

Musafir

#13088

2014-01-17 11:45

Ajungeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee cu mitocania ta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#13089

2014-01-17 11:45

jos basescu!

Musafir

#13090

2014-01-17 11:45

E prima tzatza a tarii, care nu numai ca nu ne-a condus spre inainte, dar ne-a dat inapoi ca in cei mai negri ani ai comunismului.

Musafir

#13091

2014-01-17 11:45

Acest om cu,caracter zero se crede Mesia si crede Romania mosia familiei lui.Ne-am saturat de acest badaran si de familia lui de inculti.

Musafir

#13092

2014-01-17 11:45

ne-am saturat !!! nu recunoaste niciodata absolut nimic, (nimeni nu e perfect), desi a facut multe greseli, mult prea multe si grave. eu personal nu-l mai vreau . lasa-ne, lasa-ne !!!

Musafir

#13093

2014-01-17 11:45

Domnul Presedinte ar trebui sa mai stea pe acasa pana cand va fi condamnat dupa votul a 7 milioane si ceva de romani care au fost impotriva.Are totusi mult tupeu pana la condamnare,nu mai e mult.Sa lase Cotroceniul si sa-si vada de agricultura.

Musafir

#13094

2014-01-17 11:45

sa isi de a demisia nerusinatul ne a dus tara de rapa rusine rusine

Musafir

#13095

2014-01-17 11:45

Sa plece urgent daca mai are un gram de demnitate.

Musafir

#13096

2014-01-17 11:45

Am semnat aceasta petitie pentru ca eu consider ca o persoana cu asemena manifestari nu merita sa ocupe functia de PRESEDINTE AL ROMANIEI.

Musafir

#13097

2014-01-17 11:45

jos cu el

Musafir

#13098

2014-01-17 11:45

Agonia unui monstru n-ar trebui sa produca atata suferinta in tara! Ceva trebue facut pentru scurtarea acestei suferinte!

Musafir

#13099

2014-01-17 11:45

Vrem liniste in tara Ne dorim un dialog civilizat
intre institutii Cand ne scapati de el si de
intrega lui clica?

Musafir

#13100

2014-01-17 11:45

incepem cu el, dar trebuie sa-i urmeze si ceilalti, altfel vom mai avea parte de "basesti" multa vreme de acum incolo!