Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

charko

#9076 Chiar asa

2014-01-10 09:27

Am semnat petitia de 8 ori pana acum . Cu nume false si adrese de mail din burta . Ce valoare are petitia ? Sa vad pe facebook unde se poate semna doar cu profil real sau in orice caz se poate vedea mai clar cine are profil activ/folosit . Credeti ca are valoare petitia asta ?? Naiv sunteti oameni buni .:)
o pensionara

#9077 Re:

2014-01-10 09:28

#8990: Patriot -

Te ineaca prostia ca nici nu mai stii sa scrii si sa te exprimi romaneste.De atata pupat ti-a ajuns la creier si ti s-a nivelat.

Sa traiesti tu bine cu cel care a vandut sau a furat un sfert de Romanie...PATRIOTULE...Stai la poarta lui si asteapta sa-ti arunce zoile sau un os si te bucura daca te baga in sema cu un picior acolo unde vrea sa-l pupi.

gigi

#9078

2014-01-10 09:28

tara asta nu se poate linisti din cauza coruptiei a tot felul de mataprazlicuri decit cu o conducere militara dupa cere sa se ia in mod corect toate functiile statuluio fara hotii astia
anti-verichip

#9079 zionistii!!! hitler !!!! sclavilor!!

2014-01-10 09:28

Asa mai semnati pt prostia altora,pe astia precis ia platit Ponta.
ce au facut americanii pentru voi pana acuma?
1.vau cumparat rosia montana - adica au furat aurul si voi aveti datorii la FMI de no sa le platiti nici cu 10 generatii de sclavi
2.gaze de sist - ca sa va otraveasca terenurile sa muriti mai bine sa scape de voi
3.scutul antiracheta: sunteti folositi pe post de prosti ca sa va pice voua bombe in cap nu lor.
si ultima
-o sa va implanteze chipuri ca la animale sclavilor. multumitii lui Ponta pentru asta ca el sustine regimul impreuna cu televiziunea asta mascata de spagisti pupincuristi care spala lumea pe creier ca n-au voie sa zica adevaru la TV.
AFARA CU AMERICANII , ROMANIA ESTE A ROMANILOR.
tradatori de tara ce sunteti!!!!
ANTINATIONALISTILOR!!!!!!!!!!
PETITIA TREBUIA TRIMISA LA UE!! TRADATORILOR!!!!!!!!
JOS PONTA !!! asta o sa strigati voi dupa ce va baga cipuri prostilor. plus ca o sa va tripleze taxele si o sa va ia si tot din casa asta urmeaza....hotii!!!!!!

Musafir

#9080

2014-01-10 09:28

SA-MI BAG PULA IN BASESCU
TARAMI-AS KOAIELE PE COLIVA LUI.

Musafir

#9081

2014-01-10 09:29

NUMAI UNITI PUTEM SCAPA DE ACEASTA CLICA DE HOTI,TALHARI ,MINCINOSI PERVERSI ,TRADATORI DE TARA,CIUMA BASISTO-PORTOCALIE ,ETC.NUMAI PUTEM SUPORTA ,UMILINTA ,SI MIZERIA IN CARE NE-AU BAGAT,JIGODIILE BASISTE.NE-AM SATURAT,GATA.




Musafir

#9082

2014-01-10 09:29

Felicitări și continuati!

Musafir

#9083

2014-01-10 09:29

Cred ca ar trebui insotita petitia cu motivatii suplimentare si insotite de exemple (inregistrari, opinii formulate de cel care ne sfideaza pur si simplu)

Musafir

#9084

2014-01-10 09:29

va felicit pentru initiativa.

Musafir

#9085

2014-01-10 09:29

Cred ca dupa revolutie ROMANIA a inceput sa fie o mare scena pe care sunt " montate " de actorii politici tot felul de mizerii pe care multa lume nu doresc sa le vada . Sunt trecut de prima tinerete si mie imi pare rau ca nu am parasit aceasta tara atunci in '89 cind aveam 22 ani .
Cristi

#9086

2014-01-10 09:29

Buna ziua Domnule Gadea,va urmaresc emisiunea cu mare interes si salut aceasta initiativa.Eu il compar pe acest om cu Hitler,chiar vroiam sa va propun sa faceti in paralel un montaj in acest sens.Cred ca va mai dura mult timp(ani) pana vom scapa de caracatita basista.
Cu stima,
Cristi

Musafir

#9087

2014-01-10 09:29

Ce fac cei care nu au adresa de email ?
Treziti-va, romani!

#9088

2014-01-10 09:30

Atunci am sa va cred ca doriti binele neamului meu, cand am sa va aud strigand din toti rarunchii ca Varanul securist trebuie sa infunde puscaria pe viata! Sa va aud, derbedei antenisti si antenizati fara voia voastra, in cor, toti odata, ca sa se auda pana peste ocean!Strigati toti intr-un glas: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Mai tare, ca tara nu va aude:

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Haideti, Badea, Gadea, Chireac, Tudor, et comp., in cor cu totii, sa auda si varanul: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Nu se aude... Nu vreti sa-i convingeti pe americani ca sunteti de buna credinta??? Stiu ei ce stiu! Ha,ha,ha,ha! Cred ca i s-a facut cam frigut lui Felix - motanul! Apucati-va sa preparati chiftelute, sa aveti ce-i zvarli cu prastia in curand! Nu va avea voie decat la 4 vizite pe luna, nu va poate primi pe toti odata, derbedei ce sunteti!

Musafir

#9089

2014-01-10 09:30

e foarte buna initiativa ,dar nu credeam ca dupa 89 sa ajungem asa de rau incit sa ne rugam de altii pentru drepturile noastre.trist!!

Musafir

#9090

2014-01-10 09:30

Daca contam atunci trebuie sa ne auziti, suntem 7 mil. si nu suntem invizibili.EXISTAM!!!

Musafir

#9091

2014-01-10 09:30

Este timpul sa ne ridicam si sa stam in picioare si cu frunte sus in fata oricui! Starea economica a fiecaruia dintre noi nu se va schimba in rau daca nu mai acceptam sa fim calcati in picioare de interese externe. Nu mai vreau sa hotarasca peste vointa mea de cetatean al acestei tari nicio persoana sau tara sau putere externa ! Eu sunt cetateanul acestei tari ! Noi suntem Romania !!!

Musafir

#9092

2014-01-10 09:30

Am speranta ca aceasta petitie va ajunge cit mai curind unde trebuie. Nu de alta dar ar fi grozav sa cada ceva capete

Musafir

#9093

2014-01-10 09:31

SUSTINEM INITIATIVA!

Musafir

#9094

2014-01-10 09:31

enough with the basescu's dictarure
in jail with him!

Musafir

#9095

2014-01-10 09:32

O justitie corupta care a facut si face ce i se dicteaza de la Cotroceni- de Basescu , chiar daca incalca Constitutia !

Musafir

#9096

2014-01-10 09:32

Este ok petitia , dar este in linii mari, ar fi trebuit mai pe larg si cu lux de amanunte, cum s-au intamplat multe josnicii printre care si problema eratei intocmita de d-ul de la CCR din cauza careia il avem si acum imparat pe Base, votul ilegal al lui Morar pt numirea presedintelui ICCJ, repunerea celor doua "cucuiete" in functie in mod ilegal impotriva vointei Asociatiei Magistratilor din Romania si atatea alte ilegalitati intreprinse. Inafara de asta, ar fi bine sa trimiteti si la alte foruri europene,ambasade care cunosc numai "adevarul" Monicai Macovei si al lui Preda, smecheriile facute cu cvorumul de la referendum, si faptul ca nu s-a comunicat in timp util de la INS datele recensamantului care au confirmat ca referendumul a fost valid dupa cifra exacta de la recensamant si atatea altele. Ar fi fost o ocazie unica sa intrati un pic mai in amanunte, sa avem mai multe argumente pentru a fi mai credibili.
Va multumesc si Doamne ajuta!!!!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-10 09:33



Musafir

#9098

2014-01-10 09:33

Domnule Presedinte SUA.
Daca as scrie cate incalcari al statului de drept a facut Traian Basescu presedintele demis al Romaniei,
Nu cred ca ati putea sa le cititi, dar voi enumera unele di miile incalcari al statului de drept in stil mafiot.
1. Cand a fost primar sia luat o casa acordata tot de domnia sa ilegal, daca sar intampla asa ceva in SUA,cear zice cetatianul SUA.
2.Dosare instrumentate politc, dupa ce a fost terfelita cariera multori demnitari, au fost gasiti nevinovati,daca sar intampla in SUA, cetatianul SUA cear zice.
3.In doasarele lui Adrian Nastase,dupa judecarea dosarelor il gaseste neninovat, il condamna sub pretecstul ca este simbolul coruptiei di Romania, daca sar intampla in America cum ar reactiona cetatianul America.
4. Cum ar reactiona cetatianul American, daca Presedintele este demis, cum sa intamplat in Romania, de 7,5 mil. spune ca nu te vrea, si numai 1,5 mil. sant cu tine iar CCR care este subordonat numai lui Bsescu, abuziv esti repus in functie. Sa nu mai spun cat rau a facut Romaniei mele fost min. jus. Monica Macove, E. Basescu si ceilalti euro parlamentari PDL.in preuna cu PPE. Nustiu daca aceste randuri vor ajunge la dv. dar mam saturat de dictatorul T. Basescu.

Musafir

#9099 tristete

2014-01-10 09:33

este oribil ce traim acum decat atunci.Sa traim normal si decent,sa aiba curaj tinerii sa se casatoreasca,sa aiba copii,sa stie ca le poate asigura linistea si siguranta,un adapost,sunt lucruri normale de bun simt,ceea ce in tarisoara noastra sunt doar iluzii.

Musafir

#9100

2014-01-10 09:33

"cand oameni de nimic sant la conducere , nelegiuitii misuna peste tot"