Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Vio

#7626

2014-01-10 05:32

Felicitate facet exact ce trbuia faucet de politicieni

Musafir

#7627

2014-01-10 05:33

Nu am voie să fac politică pentru că sunt preot dar răbdarea a ajuns la capăt toți românii ar trebui să fie uniți, merităm o viață mai bună.

Musafir

#7628

2014-01-10 05:34

putem sa semnam zeci de petitii,de asa zisul presedinte nu vom scapa prea curand,mai are inca de facut mult rau tarii asteia.A dat de gustul puterii si nu cred sa se lase el asa usor...
john

#7629 Re:

2014-01-10 05:34

#1: -

si adu in romanika pe chevron, bestel si altii ca astia

 


Musafir

#7630

2014-01-10 05:35

Acum 24 de ani am crezut ca am scapat de totalitarism si ca voi prinde zile linistite macar in a treia parte a vietii.
Nu sunt membru in nici un partid dar afirm clar ca la aceasta ora ce se intampla in tara noastra este un simulacru de deocratie,ne conduc tot nemeseriasti fosti securisti care in meserie nu inseamna nimic.Copilasi care nu au condus in viata lor 10 oameni si care nu au auzit de bugetul unei firme aduna de la toti si dirijeaza la unii pe care-i doresc ei .Firmele privatte se fura mai greu,bani europeni nici atata asa ca raman cei ai statului,e simplu nu?
Mi-e greata de toti "conducatorii"nostri.Am crezut ca ne va obliga Comunitatea Europeana sa facem ce trebuie,sa ne oblige,dar nici pentru acestia nu reprezentam decat piata de desfacere .Imi pare rau,aceasta tara este condamnata si probabil intr-un interval de timp nu vom mai exista.Despre patriotism?O notiune de care trebuie sa-ti fie"rusine"acum.

Musafir

#7631

2014-01-10 05:35

Ceea ce s-a intamplat la Referendum in 2012 si in istoria recenta a Romaniei,ne onoreaza ca cetateni si ne obliga.
Nu vrem ca destinele noastre sa fie conduse in continuare de slugile lui Basescu.De fapt,toata clasa politica romaneasca trebuie sa inteleaga ca nu poti batjocori la nesfarsit poporul,pe cei care te-au trimis sa-i treprezinti!Asa ca,atentie Ponta si Antonescu...sa nu patiti ce-a patit Basescu de la popor!


Musafir

#7632

2014-01-10 05:36

bravo ptr initiativa
ligiapitigoi89@yahoo.com

#7633

2014-01-10 05:36

SUNTEM OAMENI LIBERI SI EGALI IN FATA LUI DUMNEZEU INDIFERENT CA TRAIM IN ROMANIA SAU IN ORICE ALT LOC DE PE PLANETA PAMANT. SA NU UITATI ASTA NICIODATA CONDUCATORI!

Musafir

#7634

2014-01-10 05:36

EU SPER CA CHIORU JAVRA SI JIGODIA SA FIE DAT JOS CIT MAI REPEDE DAR CU ALT CHIOR PUS DE NOI SI CARE SIA BATUT JOC DE INCREDEREA NOASTRA NU VA FI CA EL VREA PRIM MINISTRU CU ORI CE PRET NU LOCURI DE MUNCA NU UN TRAI MAI BUN PT NOI CE MAI CONTAM NOI ODATA CE AI VAZUT SACI IN CARUTA. EU ZIC CA PE TOTI ASTI DACA NU II OMORI PUSI LA ZID SI EXECUTATI FARA JUDECATA PT CA AU TRADAT SI VINDUT ACEST POPOR SI TARA NU NLE VA FI FRICA DE NIMIC. SINT DEZAMAGIT CA SE TOT VB SI NIMI NU SE INTIMPLA DOAR NE RID IN FAT SI PRIMIM SUTURI TOT NOI AMARITI. IN INCHEIERE II DORESC CHIORULUI SI LA TOATA FAMILIA LUI SI CELORLALTE JAVRE HOTI SI CURVE TOT RAUL DE PE LUME NUMAI CA SI AICI E CU SEMNUL INTREBARIICA DE OBICEI RAUL LOVESTE TOT OAMENI SIMPLII. FUCK USA NO HOPE FOR US

Musafir

#7635

2014-01-10 05:36

Sa le fie rusine celor de la USL ca intr-un an de zile nu au reusit sau nu au vrut sa faca nimic pentru populatia tarii si mai ales pentru respectarea drepturilor cetatenilor contribuabili din Romania ( vezi cum actioneaza procurorii si justitia aflate la cheremul unui singur om). Acest lucru nu se poate realiza decat cu LARGUL concurs si aport al majoritatii parlamentare.Va intreb de ce nu sunt publice cheltuielile bugetare ?? De ce nu se publica urmatoarele date pe capitole clare : venituri propuse a se realiza ; venituri realizate ; cheltuieli propuse a se realiza ; cheltuieli realizate - repet pe capitole exact asa cum sunt intocmite bugetele trimise spre aprobare la toate nivelele ????Hotii care devalizeaza bugetele ne atrag atentia noua contribuabililor ? PANA CAND ??

Musafir

#7636

2014-01-10 05:36

Pentru viitorul copiilor nostrii,si pentru ca viata din Romania sa patrunda pe un fagas normal al anului 2014 ma simt obligat sa fac ceva pentru urmatoarele generatii,exact la fel cum am reactionat si in 1989
marius papa

#7637 sa scapam de toti

2014-01-10 05:36

Eu as vrea sa scapam de mafia lui Basescu dar vreau sa scapam si de mafia lui Ponta si dragnea. Toti ne-au vandut ca pe sacii de porumb, ne-au distrus industria si ne-au vandut resursele.
Am semnat ca sa...semnez, stiu ca nu mai este nici o sansa sa scapam din starea asta falsa de libertate.

Musafir

#7638

2014-01-10 05:37

Ma alatur cu dragoste si speranta acestui demers , cucredinta ca numai de noi depinde cunoasterea adevarului . Semnez , cu voia dv stra in numele meu cat si a celor sapte milioane patru sute de mii de romani batjocoriti de un noian de oficiali atat europeni cat si americani .

Musafir

#7639

2014-01-10 05:37

Era cazul sa ne facem auziti intr-un fel sau altul

Musafir

#7640

2014-01-10 05:37

Doresc o schimbare-o democratie adevarata

Musafir

#7641

2014-01-10 05:37

Sa plece acolo unde ii este locu

Musafir

#7642

2014-01-10 05:38

Atat ne trebuie: 1-legi clare si bune
2-toti sa fim egali in fata legii

Musafir

#7643

2014-01-10 05:38

dorim sa se termine cu abuzurile lui BASESCU

Musafir

#7644

2014-01-10 05:39

pentru ca astfel de lucruri sa nu se mai ntample

Musafir

#7645

2014-01-10 05:39

Rog sa se faca ceva cu justitia din ROmania, eu am fost victima colaterala in niste procese, spun asta ptr ca persoana cu care eram in dosar, trebuia sa fie scoasa din viata publica, iar cei care stau langa Basescu nu stiu sa faca asta mai elegant, decat cu niste dosare care odata ajunse la ICCJ, se finalizeaza asa cum doreste cel "deranjat" adica Basescu, Lidia Stanciu, sefa ICCJ, fosta procuroare pe vremea lui Macovei, este cea mai buna dovada ca , este o sluga al lui Basescu, ea nu are treaba cu o justitie corecta, decat executa ordine, care uneori sunt transmise prin mesaje transmise de la pupitru din Cotroceni. Rog sa se faca verificari si sa se ia masuri impotriva celor care a distrus justitia din Romania.

Musafir

#7646

2014-01-10 05:39

Daca acum nu ne unim fortele si copiii nostri vor trai aceleasi dezamagiri.Va felicit pentru initiativa d-voastra.

Musafir

#7647

2014-01-10 05:40

Nu stiu cat va avea ecou acest demers dar trebuie sa incercam si aceasta cale pentru a scapa tara de acest regim mai periculos decat cel ceausist.

Musafir

#7648

2014-01-10 05:40

Trebiue sa fim o tara cu adevarat democratica!

Musafir

#7649

2014-01-10 05:40

doresc sa se respecte valorile acestei tari si nu mai iasa in evidenta toti coruptii,lingaii,"pitipoancele",comunisti,fosti securisti si alte nonvalori al acestei tari,(ex.Elena Basescu)

Musafir

#7650

2014-01-10 05:40

Multa lume,majoritatea,doresc schimbarea,au votat demisia acestui presedinte,dar mafia d-lui a ,,lucrat"la nr de alegatori,ce este insa curios,ca dupa referendum,in urma recesamintului,sa constatat,ca de fapt,trebuia demis !Dar nu sa mai revenit.Adica,daca baga la puscarie un om ,care dupa o perioada de timp,se constata ca este nevinovat,se continua cu pedeapsa acestuia ?Nu,se revine,DAR IN ACEST CAZ,se merge in continuare PE GRESEALA !DACA AICI SE MERGE CU ACEST OM,REINSTALAT,ERONAT,INSEAMNA CA JUSTITIA ESTE O GRESEALA !USL doarme ?Spuneau ,ca pedepseste pe cei vinovati,confisca ce au furat etc,dar nu au schimbat legile pe care ei si le-au pregatit dinainte,sa-i protejeze !Am semnat,dar ,retineti,ca nu toti taranii romani,au acces la internet,astfel erau milioane de semnaturi ,la aceasta ora !