Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

daniel

#6051

2014-01-09 21:26

Felicitări iniţiatorilor ,suntem alatei de voi.

Musafir

#6052

2014-01-09 21:26

trebuie sa fim auziti, sa ne strigam nemultumirile, sa auda si cei de peste ocean.

Musafir

#6053 Re: O RUSINE !!! O PETITIE [BOLSEVICA !!!

2014-01-09 21:26

#5957: doru duceac - O RUSINE !!! O PETITIE [BOLSEVICA !!!

Du-te ma,cu Basescu si sleahta lui bolsevica....


Musafir

#6054

2014-01-09 21:26

Jos basescu !!!!!!!!!!!!

Musafir

#6055

2014-01-09 21:26

Aceasta Petitie TREBUE trimisa si Parlamentului European, tuturor "mai marilor" europeni ca sa se cunoasca adevarata realitate din Romania.

Musafir

#6056

2014-01-09 21:26

E foarte bine ceea ce facti d-le.Gadea,sa va dea Dumnezeu sanatate ca bine vati mai gandit,bine ar fi sa insemne ceva,sau cel putin sa ne creada ,,Inalta Curte``!D-le Gadea nu toata lumea are acces la internet si asta stiti destul de bine,motivele sunt diverse,dar vreau sa va aduc la cunostinta faptul ca alaturi de mine mai suscriu inca 200 de persoane.Eu personal doream si inca mai doresc sa merg la Universitate si sa manifestez,pana cand as fi sigur ca Romania a scapat de uzurpator,de aceasta fiara cu infatisare cat de cat umana,de aceasta bestie,care se hraneste cu ,,Suflete de ,, oameni,,si care si- a creat un sistem represiv de varcolaci. Of! mult as mai avea de spus,referitor la acest derbedeu betiv,marlan,ghiolban ordinar. Cu mult respect pentru Antena 3/ Sinteza zilei.Cristea Anton Baneasa Giurgiu.

Musafir

#6057

2014-01-09 21:26

Sunt complet dezamagita, descurajata si revoltata de modul in care actuala guvernare venita la putere ca urmare a efortului poporului roman, intelege sa guverneze Romania. Regret ca i-am votat si nu voi mai vota niciodata pe nimeni. La fel de jalnic si incompetent este si Parlamentul. Este evident ca Basescu joaca in picioare tot: oameni cinstiti, instruiti, in general toate valorile. Ce-a ajuns Romania azi? Pentru ce au murit cu gandul la tara, de-a lungul istoriei, milioane de oameni? Tonul umilintei si pupincurismului l-a dat chiar Ponta in noaptea alegerilor, la pupat poala Basescului. Ce demnitate, ce onoare, ce spirit de sacrificiu!!! Felicitari Antenei 3 pentru initiativa din aceasta seara. La multi ani!

Musafir

#6058 Armasu ghe

2014-01-09 21:26

BASISTII ODIOSI si SPERIAȚI (aici intra toți ACOLITII lor Hoti ; mincinosi; slinosi; odiosi; tupeisti ordinari; "MIZERABILI" etc. ) ȘTIU DOAR SA : amenințe ,sa fure, sa DEZINFORMEZE, sa INTIMIDEZE, sa MANIPULEZE ORDINAR cu sprijinul "serviciilor" plătiți de noi, sa facă orce pentru INBOGATIREA lor si a ACOLITILOR REGIMULUI BASESCU , etc. "DESTEAPTA-TE ROMANE" ULTIMA SOLUȚIE : ÎNCĂ O REVOLUȚIE . Asta trebue sa facem noi tinerii ,cum au făcut părinții noștri . Trebue sa Ieșim in strada, pentru a apară democrația câștigate la Revoluție de părinții noștri . JOOOOOOOO ........... S TOT REGIMUL BASESCU ( macovei, Monica Riti , udrea, videanu, BOC, UNGURENII împuțiti ai lui Basescu ,așa-zișii Societata civilă-slugi ai lui Basescu etc.) .

Musafir

#6059

2014-01-09 21:26

jos mafia basista
roxy

#6060 petitie

2014-01-09 21:26

bravo! Initiati o petitie similara si pt. Barosso, Merkel si mai ales pt. madam V.Redig care ne-au umilit si ei intr-un mod nepermis!!!

Musafir

#6061

2014-01-09 21:26

Sustin petitia cu toata caldura. Continuati cu initiative asemanatoare si va vor urma milioane.Jos Tiranul!

Musafir

#6062

2014-01-09 21:26

În fiecare zi se comit abuzuri. Ale reprezentanţilor instituţiilor care ar trebui să vegheze la respectarea principiilor democratice. Nu mai avem, din această cauză, încredere în magistraţi, procurori, în oamenii legii. Sunt prea mulţi printre aceştia care nu au coloană vertebrală, singura lor poziţie fiind cea a ghiocelului faţă de preşedintele Băsescu. Sunt prea multe intruziuni ale lui Traian Băsescu în activitatea procurorilor, a CSM-ului, a DNA, pentru a rămâne indiferenţi, noi, românii corecţi şi cinstiţi. Sunt cazuri flagrante, arhicunoscute, domnule Obama. De urmărit, ultimele pronunţări ale instanţei. Toţi din opoziţie. Ei, chiar aşa de proşti ne cred? Niciun om de sub aripa ocrotitoare a Preşedintelui? De ce E.S.domnul Obama nu cunoaşte adevărata situaţie? De ce sunt manipulaţi aceşti oameni consideraţi justiţiarii Universului?! Sau nu pot fi manipulaţi şi atunci, în realitate, le convine situaţia impusă de Băsescu şi acoliţii lui. Istoria se repetă, pe spirala ei nesfârşită...

Musafir

#6063

2014-01-09 21:26

Sansa Romaniei renaste prin reconstruirea societatii civile !

Musafir

#6064

2014-01-09 21:26

Multumesc Antena 3 pentru initiativa!

Musafir

#6065

2014-01-09 21:26

TREBUIA FACUTA SI MAI DE MULT NUI TIRZIU NICI ACUM DUMNEZEU SA VA AJUTE SA NE AJUTE

Musafir

#6066

2014-01-09 21:26

Buna seara,
Emisiunile de la ANTENA 3 sunt pentru noi o adevarata hrana sufleteasca in adevaratul sens al cuvantului.
Cu foarte multa placere le urmarim pana noaptea tarziu, incluzandul bine inteles si pe dl. Badea.
Diversitatea subiectelor de la emisiunea dv.- de la "Sinteza Zilei" - sunt o adevarata incantare, fac o paranteza, datorita dv. am achizitionat albumul d.nei Angela Gherghiu, de Craciun am ascultat cu foarte mare placere, de nenumarate ori colindele cantate de aceasta.
Nu vreau sa va mai retin, am avut tendinta de multe, foarte multe ori sa va scrim cat de mult insemnati pentru noi si cu cata placere va urmarim dar - Nu am indraznit.
Referitor la - "PETITIA" - redactata de dv. suntem cu totul de ACORD cu cele STIPULATE, concret, la obiect ati mentionat absolut totul, de fapt ce ne doare pe toti cel mai mult - LIPSA DE RESPECT - AL UNUI NIMENI,
ma sperie, sincer va spun,... cu ce ne vom mai confrunta pe parcursul acestui an... pana in decembrie -
Cu tot respectul pentru dv. si colaboratorii dv., Paula Andrei

Musafir

#6067

2014-01-09 21:27

Oare va veni vreodata timpul ca Basescu,acest individ infiorator si camarilele lui care il servesc sa plateasca vreodata pentru toate relele facute acestei tari si locuitorilor ei.Inca mai am sperante

Musafir

#6068

2014-01-09 21:27

Felicitari,d-le. Gadea si d-le.Ursu pentru aceasta initiativa, va rog sa contati pe pe buna credinta a acestu popor greu incercat cu un regim "basist". Nu trebuie sa asteptam pina la sfirsitul anului cind va pleca acest regim, ma alatur d-lui Badea de al evacua din "bunul poporului,Palatul Cotroceni", trebuie sa iesim in stada.
Cu respect, G.Gheorghe

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-09 21:27



Musafir

#6070

2014-01-09 21:27

Ceea ce se intampla in Romania in ultimii 10 ani: coruptia la varf, abuzuri, delapidari si devalizari, furtul din bani pubici si faptul ca justitia este influentata politic, depasesc cu mult abuzurile din perioada comunista.

Musafir

#6071

2014-01-09 21:27

Astept ca Presedintele Demis,Traian Basescu, sa prezinte in fata poporului roman si al Secretarului de Stat SUA, raportul activitatii desfasurate in mandatul Domniei Sale, in Tara mea ROMANIA!

Ps - Nu mai doresc, sub nici o vreme, mai ales de pace si " democratie " injosirea suferita pt diminuarea drepturilor banesti cu 25% si respectiv 15%! Copiii nostri sa ramina cu noi,aici,in Romania, cu parintii, mosii si stramosii de milenii ai acestui Pamit Sfint!


garincea1

#6072 Re:

2014-01-09 21:27

#25: Doctoru' Andy -

Bai doctoru lu peste prajit,sa vezi tu ca porcii mai si pot zbura! a mai zis si ceausescu de plopi si micsunele,si iata ca s-a intamplat!


Musafir

#6073

2014-01-09 21:27

Speram sa fim ascultati de marile puteri sa putem scapa de noua DICTATURA .

Musafir

#6074

2014-01-09 21:27

America si americanii? O mare minciuna!Ca si Europa un fis!

Musafir

#6075

2014-01-09 21:27

Felicitari pentru initiativa!Sper sa avem succes.