Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#5751

2014-01-09 21:14

Sunt profund revoltat de de toate acțiunile politice ale DNA si de toate hotărârile politice ale magistratilor .
Așa sa ajuns in Romania sa fie condamnat de douo ori cel mai bun premier al României după Revoluție .
Si ca el mulți alți au fost Condamnați in dosare fără probe sau in dosare cu probe fabricate doar pentru faptul ca erau adversari politici.

Musafir

#5752

2014-01-09 21:14

ce se intimpla in tara asta ca nimeni nu poate sa ii faca nimic ...? multe discutii si fapte deloc .. faceti ceva ..sunteti inteligenti ....poate romania este mostenire de familie si noi nu stim...?

Musafir

#5753

2014-01-09 21:14

SPER CA ACEASTA PETITIE VA AJUTA CU CEVA ...CA PROMISIUNILE DE LA TANDA SI DE LA MANDA ,NU NE-AU AJUTAT CU NIMIC,SI VAI MARE INCREDERE AM AVUT CAND I-AM VOTAT...TOTUSI AM TOT RESPECTUL FOSTEI DVS.COLEGE,D-NA FIREA ,CARE SE ZBATE CU COATE SI GENUNCHI,CHIAR DACA UNEORI AM IMPRESIA CA LUPTA CU MORILE DE VANT!!SUCCCCCCCCEEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSS!!!

Musafir

#5754 Jos BSESCU

2014-01-09 21:14

jOS basescu

Musafir

#5755

2014-01-09 21:14

cartile sunt facute de "afara",ne racim gura degeaba . basescu ne-a vandut de mult!!!

Musafir

#5756

2014-01-09 21:14

asa cum cerul instelat este deasupra capului, asa si legea morala sa fie in noi

Musafir

#5757

2014-01-09 21:14

indolenta si incompetenta unor procurori incalca statul de drept statul magistratului prin tergiversare cu dolosivitate a cercetarilor timp de ani de zile, ceea ce tainueste si favorizeaza infractorii si chiar hotarari judecatoresti de reluare a cercetarilor si urmaririi penale, iar CSM si inspectia judiciara tolereaza abuzurile si ilegalitatile facand anchete superficiale, fara confruntari, dialog si cercetarea probatoriului.

Musafir

#5758

2014-01-09 21:14

VOM CREDE IN JUSTITIE DUPA CE II VOM VEDEA PE:
MONICA MACOVEI ,TRAIAN BASESCU,ELENA UDREA, ADREAN VIDEANU,MONICA IACOB RIDZI,ANCA BOAGIU,BLEJNAR SI TOTI MEMBRII GUVERNELOR BOC 1,2, ...N DUPA GRATII PENTRU 15 -20 DE ANI CONDAMNATI PT. INDATORAREA POPORULUI ROMAN LA FMI.

Musafir

#5759

2014-01-09 21:14

D-le Gidea este cel mai curajos om din Romania.Respect si simpatie

Musafir

#5760

2014-01-09 21:14

Numai monarhia poate garanta independenta justitiei in Romania !

Musafir

#5761

2014-01-09 21:14

Acest individ,basescu,trebuie sa ajunga la inchisoare cu toti acolitii sai.Ceausescu nu a facut ce a facut el. Cred ca numai o miscare de mase in mod legal il poate inlatura. Parlamentul este impotent sa creeze un cadru legal sa fie demis,se gandeste numai la privilegi si legi pentru ei. Ponta m-a dezamagit, iar Antonescu se vede la cotroceni si vrea sa-si pastreze privilegile.Sustin raspunderea patrimoniala a procurorilor,judecatorilor si a tuturor demnitarilor care savarsesc daune, si acum le suportam noi.Ponta sa dispuna in cadrul sedintei guvernamentale asa ceva, altfel afirmatia ,,dreptate pana la capat" este o minciuna, ca toate cele spuse de basescu.Mi-e scarba sa scriu numele acestui individ presedinte.

Musafir

#5762

2014-01-09 21:14

Buna seara sunt un cetatean roman sunt nascuta pe timpul lui ceausescu atunci ne era frica de o persoana acum nu stim de cine sa ne mai ferim toti din P D L sau inbogatit pe spinarea romanilor lui Base nu e frica de dumnezeu cat a furat pana acum si cat sa inbogatit in ce hal sea batut joc de romani care nul mai vrea sa plece cu gasca lui .

Musafir

#5763

2014-01-09 21:14

speram sa se termine cu abuzurile.

Musafir

#5764

2014-01-09 21:14

va felicit si va sustin

Musafir

#5765

2014-01-09 21:14

va apreciez f f f mult pentru ceea cea faceti,va iubesc mult domnule Gadea si va urmaresc in fiecare seara emisiunea.Va doresc succes si multa sanatate sa va dea Dumnezeu.

Musafir

#5766

2014-01-09 21:14

basescu este un dictator,si-a subordonat justitia si si-a batut joc de propriul popor incepand de la copii pana la batrani(prin abuzuri si alte mijloace ...)in 2012 i s-a spus sa plece prin referendum (7450000)fiind demis impreuna cu cei de la CCR a ramas in functie ,simt ca mi-a fost furat votul acest drept democratic de mi-as spune parerea...s.a

Musafir

#5767

2014-01-09 21:14

Imi este scarba de comportamentul presedintelui Romaniei,pt interesul propiu este in stare sa distruga aceasta tara
ANTIBĂSISTUL

#5768

2014-01-09 21:14

Regretul meu sincer este ca nu initiati și o procedura sub orice formă si impotriva fetișizării independenței justiției, o marota a unei betive( fata o devoaleaza )la care și pe care o hăhăie și alt mare bețiv.
În fond și drept ar trebui introdusă și calea referendumului printr-o petiție și în Constituție ca să putem să-i și sancționa : mare idioție a fost inamovibilitatea lor !!!!
Nu toti, dar marea lor majoritate ( obedienăa pana la un scabros pupincurism basescian !!!) sunt pe langa incompetenti, profesional dar si de rea credintă morală incepand de la procurori și până la judecători .
Sunt un umil justițiabil care am câștigat la CEDO impotriva mult laudatei găști sub formă de ghildă de supraoameni zisă justiție roamana și-mi este jenă ca am ajuns să-mi clamez avatarurile cu penibila justitie din Romania .
Parchetul ; o ceata de lachei și /sau incompetenți!!!!
Ar fi cazul ca macar asta să-l sensibilizeze pe Sam cadrilatul despre justiție română 0 gghildă cu superimunități și avantaje cel puțin pe net dar totodataă mă și intreb cănd o sa ajunga să platească, la propriu t, lichelele basiste si cand chiorul o să fie lapidat în pița publică ?!!
BRAVO pentru macar acest inceput !
Nu va lasati ca suntem tare mulți !!!

Musafir

#5769

2014-01-09 21:14

Cand Justitia se face stramb,intrega societate se cangreneaza si va avea un sfarsirt previzibil.

Musafir

#5770

2014-01-09 21:14

Cand se vor opri abuzurile justitiei romane? Cand va disparea implicarea politicului din justitie? Vrem o justitie independenta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sandel_saas@yahoo.com
Musafir

#5771

2014-01-09 21:14

9 ani in care Romania a stat in loc! 9 ani in care cei ce au luat puterea in 2004, nu au facut altceva decat imprumuturi, fara a creea locuri de munca din care sa se scoata din nou bani,si tot asa...in felul acesta economia sa mearga! Din contra,s-au desfiintat locuri de munca,banii au disparut in preturi de contracte de zeci de mi de ori mai mari,totul fiind o sarada si un joc ptr a intra in posesia banilor cat mai multi! Personal doresc cat mai repede sa dispara acest personaj grotesc,impreuna cu neamurile lui si camarila sa cu minijup politic! Mi s-a acrit de acest personaj politic care isi baga "ochii" si gandurile in DNA, In CSM si c-am peste tot ca sa-si dea cu inteleptul!


Musafir

#5772 Re:

2014-01-09 21:14

#5685: -

IN ROMANIA NU ESTE DEMOCRATIE.Aici este o lupta continua:MAFIA-cu sluga sa-STATUL si PARLAMENTUL versus populatie !TOTI,dar ABSOLUT TOTI care nu muncesc fizic contra plugarului care munceste !PROCURORI NU AVEM !!!!Clanurile interlope prospera sub protectia politicului.De ce oare ?Mafiotii sunt deasupra legii.TOTI parlamentarii sunt infractori.Cu mici exceptii.Vrem procurori americani.Si instante americane !!!!Avem nevoie de instante cu jurati DIN RANDUL SARACILOR ONORABILI !!!Judecatorii sunt corupti !!!Toti care intelegeti ca populatia este exploatata de MAFIE va astept in grupul romanilor LIBERI !!   :https://www.facebook.com/groups/358975160798785/


Musafir

#5773

2014-01-09 21:14

e mai mult decat necear. per a fie si luata in seama. oricum va multumec ca luptati pentru romani.

Musafir

#5774

2014-01-09 21:14

doresc sa scapam de aceasta peingine numita guvernarea basescu ! nu are dreptul sa mai fie pres...nu mai trebuie sa ne mai reprezinte nicaieri (nu a avut niciodata dreptul.

Musafir

#5775

2014-01-09 21:14

Sa se termine cu abuzurile astea comuniste