Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#4276

2014-01-09 20:41

E bine asa! Dar era si mai bine daca informarea corecta era operativ difuzata de catre autoritatile Romaniei la UE, Congres, ONU si guverne/tari influente. Niciodata nu e prea tarziu, dar mai bine la vreme! Felicitari.

Musafir

#4277 Du-te de te culca..basist jegos!

2014-01-09 20:41


Musafir

#4278 Re:

2014-01-09 20:41

#27: -

IN ROMANIA NU ESTE DEMOCRATIE.Aici este o lupta continua:MAFIA-cu sluga sa-STATUL si PARLAMENTUL versus populatie !TOTI,dar ABSOLUT TOTI care nu muncesc fizic contra plugarului care munceste !PROCURORI NU AVEM !!!!Clanurile interlope prospera sub protectia politicului.De ce oare ?Mafiotii sunt deasupra legii.TOI parlamentarii sunt infractori.Cu mici exceptii.Vrem procurori americani.Si instante americane !!!!DACA nu iti este frica IESI si opreste un militian din militiile mafiote !!!


coco57

#4279

2014-01-09 20:41

Este foarte vizibil,pe fata,revoltator si strigator la cer,cum presedintele Basescu dirijeaza in mod criminal si in interes personal institutiile central ale justitiei,fara rusine si fara frica,iar in public declara invers,cum de fapt, procedeaza in tot ceea ce face

Musafir

#4280 Re:

2014-01-09 20:41


Musafir

#4281

2014-01-09 20:41

Am semnat petitia ca un gest de solidaritate ,de care avem atata nevoie, in fata Raului politico-mafiot ,guvernat de Basescu, care sufoca tara.
Din pacate nu imi fac mari sperante in schimbarea atitudinii americane , intr-o lume globalizata de interese individuale, personale sau de grup.Poate totusi!? Speranta reala ramane insa numai la ce facem noi AICI pentru a ne elibera de RAU.

Musafir

#4282

2014-01-09 20:41

Baiatul meu e plecat din Romania , fosta sotie la fel , foarte multe rude , prieteni si fosti angajati au plecat . Daca anul acesta Basescu nu ajunge la puscarie cu toata gasca care ne-au distrus vietile voi pleca si eu . Multumesc .


Musafir

#4283

2014-01-09 20:41

Stimati oameni ai planetei ce credeti ca romanii si romania este o tara bogata si frumoasa,sau alti care spun ca sintem tiganii planetei,sa stiti ca un mai mare corupt de cit a fost si se mentine pe propria lui mafie TRAIAN BASESCU NU A AVUT NICI SUA,NICI GERMANIA NAZISTA

Musafir

#4284

2014-01-09 20:41

Felicitări, domnule Gâdea!

Musafir

#4285

2014-01-09 20:41

Multumim ca existati.Multumim ca sunteti neinfricati,sper sa dati curaj tuturor compatriotilor nostri,care se trezesc greu ,greu din letargie,[arca ,nu stiu, asteapta dreptatea divina, asteapta sa se pravaleasca cerul peste toti hotii care ne-au furat tara si ei sa stea in casa,in apartamente..eu sunt in varsta dar tot ma framanta gandul cum sa facem, ce sa facem totusi sa nu stam cu mainile in san..oare suntem necuvantatoare,oare suntem lasi,fricosi ce-o fi cu noi?

Musafir

#4286

2014-01-09 20:41

Felicitari, speranta moare ultima,si toti cei 7,5 mil. care-am votat la referendum, ne numim SPERANTA!
Apropo's : despre referendum, n-ar fi oportun sa amintiti nimic ? Am fost atatia care ne-am exprimat si-atunci, de ce nu ne-au crezut ca ne ajunsese cutitul la os ?

Musafir

#4287

2014-01-09 20:41

Va multumesc pentru initiativa postului Antena3 sint fanul acestui post aveti niste profesionisti desavirsiti si emisiunile sint de cea mai inalta clasa.As dori sa va spun ca ne-am saturat de umilinta iar pentru noi romanii care sintem minoritari si straini in propria tara este foarte greu si nu ii pasa nimanui de noi va rog sa-i transmiteti Premierului Romaniei ca si romanii din Harghita apartin tot de aceasta tara mi-as dori ca cei ce ne conduc sa vina si sa traiasca aici ca oameni de rind.Va multumesc Domnule Gidea sinteti un om minunat si un profesionist adevarat.

Musafir

#4288

2014-01-09 20:41

va apreciez foarte mult in ceea ce faceti d-voastra impreuna cu Adrian Ursu.felicitari!
MUSAFIR

#4289

2014-01-09 20:41

Abuzurile din Romania in regimul basist au ajuns la cote inimaginabile si intolerabile.EUROPA SI AMERICA TREBUIE SA STIE CA ACEST INS MALEFIC A ADUS CORUPTIA LA RANG DE ,,VIRTURE". A MINTIT O NATIUNE INTRAGA,A FURAT ENORM FARA SA FIE TRAS LA RASPUNDERE.MAI SUPORTAM MULT?

Musafir

#4290

2014-01-09 20:41

Este incredibil,pana unde s-a putut ajunge in aceasta tara.
La REVOLUTIE aveam 30 de ani, eram ofiter activ in M.Ap.N,am pactizat imediat cu revolutionarii,alaturi
de multi alti colegi,avand ideluri deosebite ptr.aceasta tara si poporul ei.
Astazi,fiul meu,are 30 de ani si trebuie sa-i explic acestuia,unde sunt acele idealuri,pe care i le-am inoculat si lui.
Nu pot sa raspund la intrebarea:UNDE ESTE VOTUL NOSTRU?
Total de acord cu demersul dvs.

Musafir

#4291

2014-01-09 20:41

initiativa este formidabila. felicitari! ne ungeti sufletul. trebuie facut tot ce este omeneste posibil pt. a scapa de dictatura.

Musafir

#4292

2014-01-09 20:41

vreau ca americanii sa ne ajute sa scapam de acest regim NU SA-L SUSTINA .JOS BASESCU ca numai afaceri murdare a facut impreuna cu PDL si alaturi de serviciile SUPUSE LUI
adina

#4293

2014-01-09 20:41

Pentru Rosia Montana si gaze de sist n-ati sarit de cu' r in sus sa semnati petitiile.Mai sunt vii inca amintirile referendumului de demitere cand ne-ati incalcat vointa in picioare si v-ati sters la dos cu votul celor 7 milioane. Puteti astepta mult si bine sa mai dam iama la semnat petitia toti cei 7 milioane...

Musafir

#4294

2014-01-09 20:41

Dreptate, libertate și frăție !
puțini mai sunt să strige în biata Românie,
întoarsă iar la vechea-i toropeală .
Trăiască dară somnul și ce o fi, să fie !

Musafir

#4295

2014-01-09 20:41

JOS MAFIA DIN JUSTITIE CARE NE-A DISTRUS VIATA !!!!!!

Musafir

#4296

2014-01-09 20:41

Domnule Gadea,va rog sa initiati o actiune prin care,actualii guvernanti,impreuna cu organele abilitate sa urgenteze stabilirea numarului persoanelor cu drept de vot. Asa vom putea afla daca Basescu poate fi suspendat inca o data si demis chiar cu votul a 50% din numarul votantilor aflati pe liste. cred ca in momentul de fata este singura solutie si cred ca romanii vor iesi masiv la vot. Nu as vrea sa-l vad iesind pe usa din fata din viata publica.Va multumesc.

Musafir

#4297

2014-01-09 20:42

Daca suntem parteneri,putem accepta o discutie principiala bilaterala,dar nu un control.Aceasta atitudine este un amestec in treburile interne ale Romaniei.Nici noi nu comentam faptul ca in SUA se aplica pedeapsa cu moartea,sau ca sa liberalizat consumul de stupefiante.Domnul ministru de externe trebuie sa aiva o atitudine ferma,ca un ministru al unui stat independent,nu ca al unui stat vasal SUA.Singurul roman care a ridicat glasul a fost Gyuri Frunda.Unde sunt romanii din Bucuresti?Sau ei sunt obisnuiti sa fie sub papuc.

Musafir

#4298

2014-01-09 20:42

Crede-ti ca se poate trai doar cu un ajutor social de 290 de ron?Ar fi mai bine fara Basescu pentru ca ne va face zilele negre asa cum a facut-o pama acum

Musafir

#4299

2014-01-09 20:42

De fapt, nu trebuie sa ne justificam in fata nimanui atata timp cat suntem o tara suverana si independenta, membra UE

Musafir

#4300

2014-01-09 20:42

Sa spera ca ne aude cineva .