Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

basistii sunt prosti, dar pe ei ai mira lucrul asta !

#28101 Re: Re: Re: Re: Re: Re: basistii sunt prosti prin definitie, dar pe ei ai mira lucrul asta ! :))))))

2014-11-01 17:17

#28099: - Re: Re: Re: Re: Re: basistii sunt prosti prin definitie, dar pe ei ai mira lucrul asta ! :)))))) 

 Voteaza-l, asa o sa stii de ce-o sa planagi de oftica ca n-o sa iasa iohanis 6 case !  :))))

Cat se oftica nastase 4 case ca n-a fost in stare sa fure ca iohanis !  :)))))

Plangi :


Musafir

#28102 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basistii sunt prosti prin definitie, dar pe ei ai mira lucrul asta ! :))

2014-11-01 18:54

#28101: basistii sunt prosti, dar pe ei ai mira lucrul asta ! - Re: Re: Re: Re: Re: Re: basistii sunt prosti prin definitie, dar pe ei ai mira lucrul asta ! :)))))) 

 IL VOTEZ PE IOHANNIS, SINGURA SPERANTA A ROMANIEI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)))))))))))))))))))))))))PLANGI ANTIBASISTULE:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

basistii sunt prosti, dar pe ei ai mira lucrul asta !

#28103 basistii sunt prosti prin definitie, dar pe ei ai mira lucrul asta ! :))

2014-11-01 19:20

#28102: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: basistii sunt prosti prin definitie, dar pe ei ai mira lucrul asta ! :)) 

 :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Papagalule, plangi de pe acum ca n-o sa iasa !  :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Si mai plangi o data, inainte de marele plans :

 

:))))))))))))))))))))))))))))))))))  nu-i de mirare ca esti asa prost !  :))))))))))))))))))))))))))))))))


Musafir

#28104

2014-11-01 19:50

EU SI TOTI PRIETENII MEI IL SUSTINEM PE IOHANNIS, PLANGI ANTIBASISTULE :))))))))))))))))))))))


Musafir

#28105 Re:

2014-11-01 19:55

#28104: -  

 FAC PARIU CU TINE PE UN SALARIU MINIM DE K.KAT CA IOHANNIS VA FI PRESEDINTE, SINGURA SPERANTA A ROMANIEI DE ALTFEL:)))))))))))))))))))))))))))))))))

basistii sunt prosti, dar pe ei ai mira lucrul asta !

#28106 Re:

2014-11-01 20:16

#28104: -  

 Tu si toti prietenii tai o sa plangeti !   :))))))))

Pana atunci plangi acum :

 

mircea

#28107 de ce?

2014-11-03 17:58

De ce nu s-a cerut secretarului de stat american să ne scape de Gâdea? şi de CIANURA 3 (poreclită antena 3 sau altele asemenea ...)

 

Ce tot vorbiţi de 6 case când "amicul vostru" are 7 (şapte) şi încă nedeclarate (de parcă legea ar fi "doar pentru căţei". JENANT!

 

Iar acum, stăm şi ne uităm la bătaia de joc, la halul în care au fost trataţi cetăţenii români din diferitele state occidentale ... cozile interminabile ... închiderea ambasadelor (deşi ca să scape de Băse au prelungit votarea) în "nasul" celor care au stat şi au aşteptat 2-5-7 ore !

Câtă nesimţire !!!


Musafir

#28108 Re: de ce?

2014-11-03 18:51

#28107: mircea - de ce? 

 Estia atat de prost im'ncat nici nu merita sa ti se raspunda !

Ia de plangi :


Musafir

#28109 Re: de ce?

2014-11-03 19:21

#28107: mircea - de ce? 

 De ce te mira cozile interminabile sau lipsa de organizare, doar e lucru romanesc, nu? De ce tot cant ca avem nevoie de o conducere straina, oare de ce? ;))

basistii sunt prosti, dar pe ei ai mira lucrul asta !

#28110 Re:basistii sunt prosti prin definitie, dar pe ei ai mira lucrul asta ! :))))))

2014-11-03 21:41

#28109: - Re: de ce? 

 Tu canti de...prost, ti-am mai spus si ti-am demonstrat-o prin tampeniile pe care le-ai spus pana acum !  :)))))

Ia, hai, canta ceva de jale :

 

pentru acela

#28111 ds un ...

2014-11-04 13:51

este unul, care scrie si copiaza poze, care nu stie sa numere si sa vada diferenta dintre 6 (sase) si 7 (sapte) ... este unul caruia nici nu poti sa ii pui un nume ... nu stie nici sa scrie ... la scoala nu a invatat nici macar gramatica limbii romane ... dar ... clapaceste si pontaneste ...


Musafir

#28112 Re: ds un ...

2014-11-04 20:39

#28111: pentru acela - ds un ... 

 Iar tu esti elita intelectualilor(deaceea textul tau incepe cu litera mica) :))

Alin, Galati

#28113 Parerea mea

2014-11-05 08:15

Persoanele care au realizat aceasta petitie, respectiv cei care au semnat petitia, cred ca aveti probleme serioase. Cred ca problema voastra este una din copilarie, am impresia ca ati fost abuzat sau ceva de genul asta, pentru ca altfel, eu nu imi pot explica cum puteti fi atat de lipsit de constiinta, sunte-ti sociopati uni dintre voi.

Desi romanii nu sunt atat de activi in privinta problemelor de natura asta, cred ca nu o sa mai puteti desfasura mult aceste marsavi lipsite de scrupule. si atunci... sa va fereasca Dumnezeu. Dar nici unul din Dumnezeii acestui pamant nu cred ca va poate salva.


Musafir

#28114 JOS PONTA !

2014-11-05 19:18

Și n-au învins

În 2004, Adrian Năstase avea, după primul tur, 41 la sută. Conta și pe cele 12 procente ale lui Vadim, și pe sprijinul maghiarilor, bașca alte câteva procente de la alte facțiuni minore ale stângii. Victoria era o formalitate. Ce s-a întâmplat, știm cu toții. Formalitatea – ca și realitatea – e uneori iluzorie.

 

În 2014, Victor Ponta are, după primul tur, 40 la sută. Contează pe cele 5-6 procente ale lui Tăriceanu. Și pe procentuțul lui Meleșcanu. Sprijinul maghiarilor e încă neclar. Electoratul lui Dan Diaconescu e prea imprevizibil ca să știi unde va merge (exact ca și cel al lui Vadim în urmă cu zece ani). În plus, în turul 2 vin de regulă mai mulți oameni decât în primul – iar cei care vin nu votează cu Ponta. Victoria nu e deloc o formalitate pentru Ponta, în ciuda celor 40 de procente care-i dau un iluzoriu confort.

 

Toate lucrurile astea se știu bine, de ambele părți; de asta ieri la sediul PSD fețele erau mai degrabă lungi & pământii – fiindcă, în pofida celor 400 de primari luați cu japca ordonanței & a trădărilor câtorva filiale din PNL (patru, pe câte se pare), în ciuda enormei protecții mediatice, cu toate pomenile electorale colosale, Victor Ponta n-a trecut consistent peste scorul partidului.

 

Ce va face PSD pentru a asigura victoria lui Ponta:

 

1) Va oferi lui Tăriceanu funcția de prim-ministru;

 

2) Va negocia cu Dan Diaconescu – căruia i se va promite, probabil, protecție în justiție;

 

3) Va încerca din toate puterile să împiedice votul diasporei;

 

4) Va alimenta zâzania din interiorul facțiunilor de dreapta, pentru a împiedica omogenizarea lor;

 

5) Va încerca să amplifice senzația că totul e pierdut & rien ne va plus, pentru a reduce cât mai mult numărul celor care se vor prezenta la urne.

 

Ce putem face pentru a nu intra în jocul PSD:

 

1) Să venim la urne. În 2009, în turul 2 au venit cu 700.000 de oameni mai mult decât în cel anterior. Raportând la cele aproximativ 10 milioane de votanți, 700.000 reprezintă cam 7 procente – adică suficient pentru a reseta tot jocul.

 

2) Să nu intrăm în spirala demoralizantă a jocului de-a „tu ești de vină”, cum vrea PSD. Fiecare facțiune are argumentele ei legitime pentru opțiunea proprie, precum și propriile naivități & orbiri. E nu doar inutil, ci chiar contraproductiv să le discutăm acum. Cert e că Victor Ponta nu trebuie să iasă președinte. Pentru aceasta, indiferent ce candidat am votat în turul 1, e nevoie să-l susținem pe Klaus Iohannis în turul 2. Cu sau fără entuziasm. Când opțiunea cealaltă e Ponta, entuziasmul e secundar.

 

3) Să facem presiuni pentru deblocarea situației din diaspora.

 

Există o petiție pentru demisia lui Titus Corlățean – iată linkul: http://www.petitieonline.com/demisia_titus_corlatean

 

Există modele de formulare, făcute de cei de la Funky Citizens, pentru sesizarea Avocatului Poporului & a Parchetului General pentru încălcarea dreptului constituțional de a vota – iată linkul: http://www.funkycitizens.org/modele-de-plangere/

 

Cum spuneam mai sus, cred că disperarea în PSD e atât e mare, încât nu vor debloca situația din diaspora – dar e musai să încercăm asta.

 

Doar atât avem de făcut: 1) să venim la urne, 2) să nu ne canibalizăm, 3) să punem presiune pe ei. Prin comparație cu noi, dacă vrea să câștige, PSD are de făcut lucruri mai complicate. Unde mai pui că acum, spre deosebire de 2004, avem aliați și în interior (Justiția), și în exterior (UE & SUA).

 

Dacă nu vom demoraliza, vom câștiga – oricât de dificil pare. (Și e.) Însă în 2004 părea mult mai dificil pentru noi & mult mai ușor pentru ei.

 

Și n-au învins.

 

P.S. Unul dintre foarte puținii poeți comuniști recitibili, Eugen Jebeleanu, are un poem care i s-a aplicat și lui Ceaușescu, și lui Iliescu, și lui Năstase. (Un comunist cântând prohodul altor comuniști – istoria are o ironie brici & borgesiană, să admitem.) „Să facem totul”, vorba altui comunist, încât să fie aplicabil și ultimului comunist – lui Victor Ponta.

 

Hanibal

 

Nimeni n’avea ceea ce el avea:
superba lui trufie
și elefanții
și labele lor sfărâmând vertebrele
acestor Alpi albiți de spaimă.

 

Călca, de- abia să se audă, peste stânci
și s’auzea în lună, și
nimeni nu mai văzuse trâmbițele
de piatră ondulândă ale acestor fiare.

 

Și n’au învins.


Musafir

#28115

2014-11-07 17:07

Discutie intre Victor Ponta si sotia lui...16 nov, 2014 seara alegerilor, ora 18:00. Victor:
- Daciana, draga mea, la noapte te vei culca cu viitorul presedinte al Romaniei!
Ora 22:00. Daciana:
- Victore, dragul meu, cum rezolvam cu viitorul presedinte: ma duci tu la Sibiu, sau vine Johannis aici?

 

Musafir

#28116 Re:

2014-11-07 19:44

#28115: -  

 Ce tare!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))


Musafir

#28117

2014-11-09 10:46

MA K.K PE SALARIUL VOSTRU MINIM DE 100 EURO SI PE STRATEGIILE VOASTRE DE K.KAT DE A CREA NOI LOCURI DE MUNCA PE SALARIUL MINIM DE 100 EURO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#28118

2014-11-11 20:01

Antibasistule, mai zi si tu o prostie pt. ca altfel ma plictisesc, sau esti ocupat cu campania electorala? :)) Oricum Johannis va castiga nu te mai obosii degeaba!! :)) Poti sa plangi de pe acum:))


Musafir

#28119 Huooooooooooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!

2014-11-14 15:12

Ranjila asta zice ca e mandru ca e roman si stalceste ordinar prima strofa din imnul Romaniei ! 

https://www.youtube.com/watch?v=tGijrUSz-HM

Dobitocilor, luati exemplu de la un neamt cu adevarat ROMAN !

https://www.youtube.com/watch?v=hvWRTeaVXBM


Musafir

#28120 Re: Huooooooooooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!

2014-11-15 08:47

#28119: - Huooooooooooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!! 

 Din pacate tot Ponta va castiga alegerile, pt. ca Johannis era total nepregatit, nu e suficient sa ai doar intentii bune ci trebuie sa ai si putere de convingere, ceea ce lipseste din pacate la Johannis.


Musafir

#28121 Re: Re: Huooooooooooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!

2014-11-16 22:52

#28120: - Re: Huooooooooooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!! 

 

 

KLAUS, KLAUS, NE-A SCAPAT DE MICKEY-MOUSE !!!


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA !!!


Musafir

#28122 Re: Re: Re: Huooooooooooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!

2014-11-16 23:00


Musafir

#28123

2014-11-17 22:18

UNDE ESTI ANTIBASISTULE?????????????????????????? :))))))))))))))))))))))))))))))))))) VEZI CA TOT JOHANNIS A CASTIGAT :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) TI-AM SPUS CA EL VA CASTIGA SI NU MAI CREZUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#28124 Re:

2014-11-18 16:51

#28123: -  

 ANTIBASISTULE, AM FACUT PARIU CU TINE PE UN SALARIU MINIM DE K.KAT CA JOHANNIS VA CASTIGA, DAR FIINDCA SALARIUL MINIM E DE K.KAT POTI SA-L PASTREZI SI SA TE STERGI SI TU LA C.R CU EL, CUM DE FAPT SI EU ZILNIC MA STERG LA C.R CU SALARIU MINIM DE K.KAT. TOT ZICEAI CA POT SA PLANG DE PE ACUM CA PONTA VA CASTIGA, ACUM POTI SA PLANGI TU CA JOHANNIS A CASTIGAT :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) SPER SA FACA CURATENIE SI SA BAGE PE TOTI CORUPTII LA PUSCARIE SI PE TOTI CEI CARE INCALCA LEGEA INDIFERENT DE STATUTUL LOR.

Mircea

#28125 nu doar ca a castigat alegerile !

2014-11-18 21:32

dar in 48 ore s-au rezolvat probleme ascunse de PSD de 11 luni si 3 saptamani (adica de 8.064 ore) in diverse sertare; s-a ridicat imunitatea la mai multi parlamentari si justitia a primit ”permisiunea” sa isi faca datoria ! IN PATRUZECISIOPT DE ORE ! asa DA !