Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#25901

2014-01-14 18:06

Va felicit pentru actiunile intreprinse. Apreciez la superlativ investigatile care le faceti in documentarea faptelor pe care le prezentati publicului, in vederea cunoasterii si luori de atitudini.
Consider ca utilizarea petitiei si transmiterea ei la cancelarile statelor cu influenta, a fost una din cele mai bune soluti.Va rog sa continuati tot asa. Sa va dea domnul sanatate si multi ani!

Musafir

#25902

2014-01-14 18:07

nu scriu

Musafir

#25903

2014-01-14 18:07

i-mi asum faptul ca am semnat petitia si repet "jos basescu" am dat un vot acestui parlament si i-mi pare rau ca doarme si basescu ii ataca pe la spate. "jos basescu" sa-si faca bagajele sa plece.
Heil Hitler

#25904 Re:

2014-01-14 18:07

#25898: -

"BRAV POPOR"- ma cam indoiesc de asta. Au fost unii prin razboie...aia da BRAVI...dar si  aia ma tem ca au cam facut-o multi inconstienti...manati de la spate ca oile

Alege numele de user
Musafir

#25905 SubiectComentarii privind petitia

2014-01-14 18:08

Va felicit pentru actiunile intreprinse. Apreciez la superlativ investigatile care le faceti in documentarea faptelor pe care le prezentati publicului, in vederea cunoasterii si luari de atitudini.
Consider ca utilizarea petitiei si transmiterea ei la cancelariile statelor cu influenta, a fost una din cele mai bune soluti.Va rog sa continuati tot asa. Sa va dea domnul sanatate si multi ani!

Heil Hitler

#25906 Re: O NOUA PETITIE

2014-01-14 18:10

anav

#25907 Abizurile din Romania trec oceanul

2014-01-14 18:13

”Abuzurile din Romania” nu vor trece niciodata oceanul din urmatoarele motive:
- costul exorbitant al transportului;
- coruptia ”ieftina nu este permisa”!

Musafir

#25908

2014-01-14 18:14

sustin aflarea adevarului asupra abuzurilor exercitate de justitie , justitie aflata la comanda lui TRAIAN BASASCU .
Heil Hitler

#25909 Re: Abizurile din Romania trec oceanul

2014-01-14 18:15

#25907: anav - Abizurile din Romania trec oceanul

scuze...ei se bazeaza pe Bombonel. Au auzit ca e priceput la astfel de transporturi. Ce nu stiu ei e ca Bombo le va fura si le va duce in Zambaccian


Musafir

#25910 Re: Re:

2014-01-14 18:18

#25896: - Re:

basul a construit mormane de sticle goale, probabil structuri piramidale


Musafir

#25911

2014-01-14 18:18

Doresc o justitie corecta. Mi-e greata de modul cum se manifesta in prezent justitia. Nu doresc ca dupa plecarea lui basescu(intentionat am scris cu litera mica-ca practic el pentru mine nu exista), USL- ul sa-i continue "opera". Ar fi un dezastru pentru acest popor. E DEZONORANT PENTRU NOI CA SUNTEM NEVOITI SA APELAM LA ACEASTA MODALITATE PENTRU A NE APARA DEMNITATEA. Urasc "portocaliul".

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-14 18:18



Musafir

#25913

2014-01-14 18:19

Raspunderea Patrimoniala a judecatorilor si procurorilor URGENT. Judecatorii si procurorii se considera niste Dumnezei, nu mici, cu puteri nelimitate, care condamna oameni nevinovati, fara a raspunde pt. aceasta, adica un mal praxis, dar fara pedeapsa. Cine se cred ei? Ne trebuie profesionisti cinstiti, onesti, cu frica de Dumnezeu pt. verdictele care le dau.
Heil Hitler

#25914 Re:

2014-01-14 18:22

Mhhh...Nu prea m-as arunca la asa ceva...Totusi judecatorii impart dreptatea. Aceasta dreptate sa devina ideala ar trebui sa fie facuta de cel care detine adevarul absolut. Si din cate stiu eu acesta este Dumnezeu. Cineva ar trebui sa faca dreptate si daca cel care ar sanctiona un judecator are dreptate. Si intram intr-un cerc vicios.

Astfel eu cred ca nimeni nu si-ar mai dori sa devina judecator. Nu contest ca un judecator fura, e corupt. Daca e prins el oricum e tras la raspundere de justitie. Dar mai e si cazul in care el nu este detinatorul adevarului absolut si poate gresi. Nu mai zic ca e asa de complexa situatia, cum pledeaza procurori, cum se apara judecatorii. El trebuie sa faca dreptate in functie de ce ii spun aia. E complicata situatia

Ce ar fi daca am face o petitie pt. raspunderea patrimoniala a politicienilor care mint si in campania electorala si cand sunt alesi?  mhh?...nu prea merge a?

#25913: -

 

gerd

#25915 Re: Re: Abizurile din Romania trec oceanul

2014-01-14 18:22

#25909: Heil Hitler - Re: Abizurile din Romania trec oceanul

Alo HERR FURRER,

Ai facut de o fasole cu ciolan azi, ca sa te poti bashi si maine.

CINE DRACUL a auzit ca HITLER s-a bashit? Mare bandit esti, dar te apreciez ca sti sa faci parale.

Nu uita acum e timpul de a agonisi ceva,ca PROSTII plateste. BRAVO!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-14 18:22


Heil Hitler

#25917 Re: Re: Re: Abizurile din Romania trec oceanul

2014-01-14 18:30

#25915: gerd - Re: Re: Abizurile din Romania trec oceanul

Daca inteleg bine ironia ( daca ma insel imi cer de acum scuze), cred ca ma faci basist. Tin sa te informez ca pe lumea asta inclusiv Romania, in afara de basisti si anti- basisti, mai exista si oameni normali la cap apolici. Daca ai fi citit multele mele postari ( in afara dezaxatului ala de imi imita nickul si striga ca e basist), ai fi constatat neutralitatea mea


Musafir

#25918 MANEVRA INTERESANTA

2014-01-14 18:32

CARE-I MANEVRA DE SCADE NUMARUL SEMNATARILOR PETITIEI? ACUM 2 ORE ERAU 110.091 ACUM DOAR 110.081, IAR ACUM 4 ORE ERAU 110.093. AM NOTAT, NU ESTE O GRESEALA. SI DACA SCAD DE CE NU SCADE SI GRAFICUL IN STATISTICA?

Musafir

#25919 Re: Re: O NOUA PETITIE

2014-01-14 18:33

#25906: Heil Hitler - Re: O NOUA PETITIE

CHIAR NU . ESTI UN REZULTAT al acestor politici , o MINUS VARIANTA...

Heil Hitler

#25920

2014-01-14 18:38

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Doar in cazul in care unul ar obtine peste 50% din primul tur de Alegeri.Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.

O solutie logica: Parlamentul - Suspendare. Apoi direct Alegerea Presedintelui anticipat cu tur 1 si 2, unde sa poata participa inclusiv Presedintele suspendat, cu rigorile de semnaturi..etc. Optional ca metoda de responsabilizare a Parlamentului sa nu mai poata abuza de Suspendare ar putea fi Dizolvarea lui in caz ca se va alege Presedintele suspendat.

Sa va mai zic o chestie. Stiti ca daca maine s-ar organiza si acest Referendum de Demitere si Alegeri pt Presedinte cu tur 1 si 2, in ipoteza ca sa zicem Basescu ar mai avea voie sa participe la Alegeri, Basescu ar putea sa fie Demis prin Referendum, dar totodata sa fie ales Presedinte in Alegeri?
Si altfel. Maine daca, ipotetic sa zicem Ponta ar fi Presedinte, si s-ar organiza Referendum De Demitere, Ponta ar fi demis. El are in jur de 35% in sondaje. Dar daca tot maine s-ar organiza Alegeri pt Presedintie ar fi ales Presedinte sigur

Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus;'''
Deci eu nu sunt basist, am semnat petitia, cred ca basescu a facut abuzuri si hotii, si sunt sigur ca si voiculescu si ai lui au acelasi scop. politicienii nostri sunt doar pt ei....

Musafir

#25921

2014-01-14 18:39

basescu a sarit rau de tot calul. Basisti cu suflet, culegeti-l de pe jos pana nu-l calca istoria in picioare.

Musafir

#25922

2014-01-14 18:40

As dori sa procedati in acelasi mod si pentru raspunderea materiala a magistratilor in cazul condamnarilor de la CEDO.Daca toti suntem egali in fata legii conform constitutiei,atunci asa sa fie ! De ce trebuie noi sa platim greselile unora foarte bine platiti care "gresesc" fie din rea credinta fie din prostie? Va multumesc,
Vasilica Neagu

Musafir

#25923 Re:

2014-01-14 18:41

#25920: Heil Hitler -

un rahat destept esti tu

Heil Hitler

#25924 Re:

2014-01-14 18:42

Mhhh...Nu prea m-as arunca la asa ceva...Totusi judecatorii impart dreptatea. Aceasta dreptate sa devina ideala ar trebui sa fie facuta de cel care detine adevarul absolut. Si din cate stiu eu acesta este Dumnezeu. Cineva ar trebui sa faca dreptate si daca cel care ar sanctiona un judecator are dreptate. Si intram intr-un cerc vicios.

Astfel eu cred ca nimeni nu si-ar mai dori sa devina judecator. Nu contest ca un judecator fura, e corupt. Daca e prins el oricum e tras la raspundere de justitie. Dar mai e si cazul in care el nu este detinatorul adevarului absolut si poate gresi. Nu mai zic ca e asa de complexa situatia, cum pledeaza procurori, cum se apara judecatorii. El trebuie sa faca dreptate in functie de ce ii spun aia. E complicata situatia

Ce ar fi daca am face o petitie pt. raspunderea patrimoniala a politicienilor care mint si in campania electorala si cand sunt alesi?  mhh?...nu prea merge a?

#25922: -

 


Musafir

#25925

2014-01-14 18:43

Basescu ne-a aratat inca o data ca este un avorton al istoriei