Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#22151

2014-01-12 17:03

Ioan T Morar de la Catavencu, un basist notoriu, e cel care posteaza fotografii pro Basescu.

Musafir

#22152

2014-01-12 17:03

Băsescu Traian este cel mai mare bandit al Tari.
A jefuit Tara ca sași îndeplinească interesele personale și a reursit a devenit moșier.
Români au luptat în al doilea război mondial ca sa scape de regimul burgheza mosiererc, iar după revoluție Băsescu a instaurat acet regim prin exemplu dat de el de a deveni moșier în România

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 17:03


Fan Hitler

#22154

2014-01-12 17:03

Dar nici sunt lutu nu-i mai breaz.

Musafir

#22155 Re: cit de grobian !!!!!!

2014-01-12 17:03


Musafir

#22156

2014-01-12 17:04

ATATA PROSTIE CATE ESTE LA NOI IN TARA...NICI IN AFRICA NU CRED CA ESTE. SA-SI DE-A DEMISIA TOTI SI SA VINA STRAINII SA NE CONDUCA TARA, DE PREFERAT AMERICANII CARE AU MULT MAI MULTE CALITATI SI VALORI DECAT NOI.
La Bruxelles Monica Macovei il ridica in slavi pe Base Secu'

#22157

2014-01-12 17:04

Base Secu' si poporul !
Base Secu' si poporul !

Stima noastra si mandria
Base hotzu Romania !
Stima noastra si mandria
Base hotzu Romania !

Uraaaaaa ! Uraaaaaaa ! Uraaaaaa !

Traiasca Zbanghiul Despot-Base, cel mai iubit prezident de pe mapamond !!

Musafir

#22158 Re: IN ATENTIA DNA !

2014-01-12 17:04

#22149: IN ATENTIA DNA ! - IN ATENTIA DNA !

Bine, stai jos, să nu te ia amețeala.

Fan Hitler

#22159 Re:

2014-01-12 17:04

#22154: Fan Hitler -

ponto ferea capu ...se pisa copilu ala pe tine...iesi acasa

mcalin

#22160 Basescu, cand nu va mai fi locatar la Cotroceni

2014-01-12 17:05

Din pacate, acest individ va avea o pensie si alte beneficii ca fost presedinte, platite de cine? , de poporul de care si-a batut joc.
Tocmai s-a lansat intrebarea cati ani de puscarie va face Basescu.
Nu, nu va face puscarie, este intr-o gasca in care toti si-au asigurat si si-au securizat foarte bine viitorul lor si al urmasilor lor.
Gandul ca aceasta petitie va clinti ceva in gandirea unor decidenti americani este o utopie.
Interesele economice sunt singurele care i-ar sensibiliza, nu e cazul.
Oare cati de teapa lui Basescu am avut de la Alexandru Lapusneanul incoace:
"Daca voi nu ma vreti, eu va vreu"
Bafta petitiei !

Musafir

#22161

2014-01-12 17:05

Foarte buna aceasta petitie ,ca sa vada si Americanii ce abuzuri sunt in aceasta tara!

Musafir

#22162

2014-01-12 17:05

Felicitari Adrian Ursu si Mihai Gadea.
sunt lutu

#22163

2014-01-12 17:05

Fan Hitler. Ce dobitoc. Cum poti sa fi fanul unui personaj asa sinistru? Mare dobitoc.

Musafir

#22164

2014-01-12 17:05

Jos mafia din Romania,jos basescu.


Musafir

#22165

2014-01-12 17:05

Haznaua 3 a hotarat ....187 de puscarie pentru basescu .Scursurile care miros a cacat securist sint in stare de agitatie ,se apropie termenul si turnatorul se va duce langa bombonel .Afara cu toti bugetarii trantori !
Surovcek ion
Musafir

#22166 Epoca de piatră - epoca actală

2014-01-12 17:05

Vă rog să nu mai vorbiți despre câțiva amărâți numiți profesori ca despre infractori! Învățământul de azi este ca cel de acum 50 de ani, cu marcăr sau cretă pe tabla albă sau neagră. În puține școli se foloseste calculatorul, proiectorul sau tabla interactivă. Profesorii se perfecționează prin cursuri platite de ei. Profesorii mai sunt modele cand au salarii de necalificati? Ei predau conform curriculei primite de la Ministerul Educației Naționale. Ce știe un elev după ce termină liceul? Cu toate acestea profesorii încearcă să transmită elevilor cunoștiințele necesare pentru viață dar și dragostea de țară, o țară blamată, distrusă și vândută de cei care o conduc.

Vă mai rog să vorbiți depre trădătorii care au distrus industria și flota României și acum vor să vândă pământul țării ca să avem soarta „celor” izgoniti de pe pământurile lor. Să se vândă atunci când vom fi tratați ca cetățeni cu drepturi depline în Europa. Să se vorbească în continuare despre abuzurile la care sunt supuși oamenii prin legi abuzive, administrație abuzivă, judecată nedreaptă. Se opresc bani pentru sănătate și nu beneficiezi la nevoie de tratament și medicație.

Sper să nu ajungem să trăim mai rău decât în epoca de piatră. Oamenii nu munceau 8-12 ore pe zi și aveau după ce ucideau un animal carne, pielea animalului pentru haine și căldură de la lemnele din pădure.

Cu respect, Surovcek Ion

Cristin Crenganis - IASI

#22167 ASTA ESTE REALITATEA ...............

2014-01-12 17:06


1 - NICI UN GUVERN, LIDER POLITIC, PRESEDINTE, NU A LUCRAT SI NU LUCREAZA PENTRU INTERESELE NATIUNII,INDIFERENT DE PARTIDELE CE S-AU PERINDAT LA PUTERE.
2 - TOATE GUVERNELE, TOTI LIDERII AU MINTIT, IAR GRIJA LOR PRIMORDIALA A FOST BINELE PROPRIU SI NU BINELE NATIUNII, ACUMULAND AVERI IMENSE PRIN ACTIUNI CARE IN MAJORITATEA CAZURILOR AU FOST LA LIMITA LEGII, BA CHIAR AU SILUITO.
3 - "CAMPIONII" SILUIRII LEGII ( CEL PUTIN CEI MAI VIZIBILI ) SUNT CEI CUNOSCUTI SUB DENUMIREA GENERICA DE "BASISTI" IN NUMAI ZECE ANI, ROMANIA A INREGISTRAT PESTE 100 MILIARDE EURO CEEA CE INSEAMNA CCA. 135 938 621 679, 82 DOLARI, CEEA CE, DIN NOU, INSEAMNA DE PESTE 4,5 ORI DATORIA STATULUI ROMAN SUBREGIMUL COMUNIST ......... FARA A MAI ADAUGA CEEA CE S-A DISTRUS DIN 1990 .....
4 - UNDE SUNT ACESTI BANI?! ... CE S-A FACUT PENTRU NATIUNE ?! .........
5 - TOTI "ANALISTII POLITICO-ECONIMICI" ( ?! ), REPREZENTANTII PARTIDELOR, AI GUVERNULUI SI PRESEDENTIEI AU VORBIT SI VORBESC DE ECONOMIA ROMANEASCA ( ?! )..... CARE ECONOMIE ? INDUSTRIA ROMANEASCA ESTE CA SI INEXISTENTA (CATEVA OBIECTIVE CARE MAI SUPRAVIETUIESC NU MAI SUNT ROMANESTI), AGRICULTURA ESTE DE SUBZISTENTA, INFRASTURCTURA ESTE IN CONTINUA DEGRADARE SI ZONA DE SPALAT SUME IMENSE DE BANI.
CARE ECONOMIE ?! .... O ROABA DE I.M.M.-uri SI DOUA DE S.R.L.- uri ?! ....... ASTA ESTE ECONOMIA ROMANEASCA ?!
NIMENI NU ARE CURAJUL SA SPUNA ADEVARUL: FARA O INDUSTRIE SANATOASA, FARA AGRICULTURA INTENSIVA PE SUPRAFETE MARI, FARA O INFRASTRUCTURA MODERNA NU EXISTA E C O N O M I E .
6 - IN ACESTE CONDITII:
I. - FARA ECONOMIE
II. - CU O DATORIE EXTERNA DE PESTE 135 MILIARDE DOLARI
III. - CU O CLASA POLITICA TOTALMENTE CORUPTA
SI CEEA CE ESTE MAI GRAV
IV. - CU UN POPOR CE PARE DECAZUT, PE O TRAIECTORIE CONTINUU INVOLUTIVA, NEPASATOR LA SOARTA
SA PREZENTA SI VIITOARE

MAI AM O INTREBARE:
C A R E E S T E V I I T O R U L R O M A N I E I ?

Musafir

#22168

2014-01-12 17:06

Eu am semnat,dar sotul meu a dorit sa participe si el la acest demers si atunci am semnat eu ! Am multe prietene care m-au rugat sa le mentionez atasamentul pentru semnarea acestei petitii.Mi se pare important ca acele peste 7 mil.400 mii de voturi sa nu ramana fara ecou .E timpul ca acei sustinatori ai Presedintelui care nu prea este sa stie adevarul si sa priveasca adevarata realitate pe care noi toti o traim zi de zi !
G

#22169

2014-01-12 17:06

#21863 rugaciunii-le nu ajuta la nimic. Salvarea vine de la un temerar, sustinut de tot
poporul Roman. Ceva in genul sfarsitului de film ,,V de la Vendetta".
De 24 de ani clasa politica, sa rotit la conducere, in baza promisiunilor desarte, fostii si actualii s-au acoperit unii pe altii, cred ca va compatimesc si lacrimez pentru voi.

Musafir

#22170

2014-01-12 17:06

Sunt profesor.
Consider că „președintele” Băsescu a distrus România prin:
1. Dezbinare - Ca și „clase” sociale ne-a otrăvit (învrăjbit) iar pe politicieni: „mumă”/ „ciumă” !
2. Manipulare - Ne-a spus <> cu lacrimi în ochi(efective, dar de „crocodil”)!
3. Parșivism - a fost „reales ca ...” de votanții din exterior (1 vot în câteva zeci de secunde!!!)!
4. Dictatură - A impus pdl-iștilor dar și etnicilor maghiari(!) << Nu vă prezentați la vot>> pentru a nu se întruni cvorumul de 50% pentru demitere!Democrație?
5. Minciună - Statul de drept este în pericol!? - dezinformare (informare incompletă, tendențioasă) la înalt nivel prin Eba, Monica Macovei, ...
......
AJUNGE! AJUNGE! AJUNGE! -STRIGĂ PESTE 7 MILIOANE DE ROMÂNI!-

Musafir

#22171

2014-01-12 17:06

m-am saturat sa traiesc in saracia asta!! vreau sa pice Base
CREDETI CA TOTI ROMANII SUNT CU ANTENA 3 ?

#22173 OPINII DIFERITE

2014-01-12 17:06

Gadea, Ursu, Badea & comp nu uitati ca nu detineti ADEVARUL ABSOLUT. In tara asta nu trebuie sa fim toti de acord cu tampeniile pe care le debitati de ani de zile prin repetari de-a dreptul bolnavicioase pentru cei care se uita la voi.

Musafir

#22174

2014-01-12 17:06

De acord ca SUA si Europa occidentala sa cunoasca realitatea din Romania.
SorinHd

#22175

2014-01-12 17:06

In 1989 au murit oameni, tot pentru un presedinte incapatanat care nu se mai dadea dus. Ba pleaca ODATA!!!!!!!!!!! CE NU INTELEGI!!!!!!!!!!!!!!!! BA ESTI PROST? BA ESTE TIMPIT?