Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#19951

2014-01-12 07:33

ESTE INCREDIBIL CE SA INTIMPLA IN ULTIMI 10 ANI IN MINISTERUL JUSTITIEI,PROCURATURA GENERALA,DNA,CURTEA CONSTITUTIONALA,PE FATA SE VEDE CA SINT CONDUSE DE TRAIAN BASESCU ,INCREDIBIL DAR ADEVARAT.POATE DE ACEASTA DATA PRIN ACEASTA INITIATIVA A ANTENI 3 SA DEMASCAM PE CEL CARE NE A TERMINAT,MATERIAL SI MORAL

Musafir

#19952 marian

2014-01-12 07:33

Baseseu nastase te asteapta sa ati dea locul! la puscarie criminalule!
EBA

#19953 Re:

2014-01-12 07:34

#19868: Ciuvica Mugur -

Dar voi pe taticu cum o sa-l scoateti?


Musafir

#19954

2014-01-12 07:34

astept sa treaca foarte repede perioada cat i_a mai ramas.
ionvenescu14@yahoo.com
Musafir

#19955

2014-01-12 07:34

Basescu este un dictator.A format in jurul sau o adevarata caracatita, avind in virful tentaculelor aboliti ai lui numiti din justitie pe care o controleaza si sunt numiti de el.Ii este frica de ce se va intimpla dupa ce nu va mai fi presedinte,pentru abuzurile pe care le-a facut,incercind sa elimine adversari politici.El stie ca a fost demis de popor si nu are nici cel mai mic respect pentru acest popor.

Ciofu Florin
Musafir

#19956 Mesaj catre romani

2014-01-12 07:35

Imi doresc ca votul meu pentru demiterea ex-presedintelui Basescu sa se transforme in realitate.Imi pare rau ca USL mi-a inselat asteptarile.Ramane un gust amar ca s-au lasat angrenati in jocul ex-presedintelui si am ajuns sa nu mai avem coloana vertebrala aplecandu-ne in fata altora din afara.Cu un singur lucru vor mai putea cei din USL sa-si spele neindeplinirea promisiunii de a scapa de Basescu: Sa il vedem trimis in judecata pentru toate faradelegile comise. Si asta nu e numai parerea mea.Daca s-ar face un sondaj de opinie cu aceasta intrebare veti constata ca sunt mai multi de 7,4 milioane care asteapta acest lucru. Si daca basescu nu va raspunde in fata legii, atunci intradevar suntem fara speranta si pot spune ca nu mai avem tara ci o colonie condusa de smecheri.

dd

#19957

2014-01-12 07:35

Basescule caracterul tau de scandalagiu si intrigant l-ai transferat in societatea romineasca. -Este singura ta realizare de care se poate bucura acest popor. -greu se vor repara aceste 'realizari" -sa ne ajute dumnezeu.

Musafir

#19958 Latul

2014-01-12 07:35

Se strange latul bine la Antene. Iata dovada: petitia si cu ea ..."pac la razboiu". Ha, ha, ha !
Strainu'

#19959 PENTRU RANDOM.......

2014-01-12 07:35

BAI,RETARDATULE.......BASISMUL ESTE O BOALA INCURABILA PENTRU CARE S-A GASIT LEACUL TAMADUITOR DE CURIND.UNII CARE AU LUAT LEACUL,S-AU VINDECAT.ALTII NU AU NEVOIE.ALTII L-AU LUAT SI TOTUSI NU SE VINDECA. DE CE ? PENTRU CA LEACUL ARE EFECT DIRECT ASUPRA CREIERULUI SI MATERIEI CENUSII.NU MAI CONSUMA LEACUL DEGEABA,DOBITOCULE!LASA-L PENTRU CEI CARE AU CUTIA CRANIANA PLINA !

Musafir

#19960 petitie

2014-01-12 07:36

Stimate d-le Gadea !
Sunt un medic din Campulung Moldovenesc jud. Suceava si tin sa mentionez ca va urmaresc chiar de la infiintarea postului Antena 3. Pe tot parcursul acestor ani am fost profund impresionat de obiectivitatea,corectitudinea,realismul si setea de adevar cu care a-ti abordat subiectele cu care
s-a confruntat tara noastra.M-a uimit setea dumneavoastra si a lui Mircea Badea de adevar precum si puterea aproape obsesiva cu care luptati impotriva prostiei,ignorantei,nepasarii,hotiei si marlaniei care din pacate caracterizeaza caracterizeaza mare parte dintre ""alesii "" nostrii. DOMNULE Gadea am 59 de ani si UN SINGUR VIS - VREAU un conducator care sa-i pese de ROMANIA,sa o protejeze,sa o ridice,sa o respecte si sa puna intotdeauna interesele tarii pe primul plan. Poate ca sunt un visator , dar sper ca mai exista un singur om cinstit in Romania pentru functia de PRESEDINTE !!!BUCOVINA VA IUBESTE, VA STIMEAZA, si constienta ca sunteti un OM cu cele mai mari majuscule va ureaza sa fiti tot asa cel putin inca 50 de ani !!!!!!!!
Cu deosebit respect !
Piticar Lucian medic primar oncolog Campulung Moldovenesc jud. Suceava
Ratiune

#19961 Despre Voiculescu

2014-01-12 07:36

Voiculescu scoate bani din trustul Intact. Băsescu din ce scoate bani? Din fund?

Musafir

#19962

2014-01-12 07:37

Nu este normal ca atunci cand democratia deraiaza in tara noastra, sa fim incapabili a interveni in primul rand , noi , cei care traim in acest spatiu si apoi sa cerem ajutor S.U.A.Asta se datoreaza in primul rand , mediului politic extrem de pervers si duplicitar din Romania.Oricum , eliminarea presedintelui Basescu si revenirea la putere a unui partid unic, muncitoresc_ P.S.D. va naste tot o dictatura, mult mai inradacinata in toate palierele sociale.
rottlook.ro

#19963 petitie

2014-01-12 07:37

Stimate d-le Gadea !
Sunt un medic din Campulung Moldovenesc jud. Suceava si tin sa mentionez ca va urmaresc chiar de la infiintarea postului Antena 3. Pe tot parcursul acestor ani am fost profund impresionat de obiectivitatea,corectitudinea,realismul si setea de adevar cu care a-ti abordat subiectele cu care
s-a confruntat tara noastra.M-a uimit setea dumneavoastra si a lui Mircea Badea de adevar precum si puterea aproape obsesiva cu care luptati impotriva prostiei,ignorantei,nepasarii,hotiei si marlaniei care din pacate caracterizeaza caracterizeaza mare parte dintre ""alesii "" nostrii. DOMNULE Gadea am 59 de ani si UN SINGUR VIS - VREAU un conducator care sa-i pese de ROMANIA,sa o protejeze,sa o ridice,sa o respecte si sa puna intotdeauna interesele tarii pe primul plan. Poate ca sunt un visator , dar sper ca mai exista un singur om cinstit in Romania pentru functia de PRESEDINTE !!!BUCOVINA VA IUBESTE, VA STIMEAZA, si constienta ca sunteti un OM cu cele mai mari majuscule va ureaza sa fiti tot asa cel putin inca 50 de ani !!!!!!!!
Cu deosebit respect !
Piticar Lucian medic primar oncolog Campulung Moldovenesc jud. Suceava

Musafir

#19964 "LIBERTATE, OCHII PLANSI VOR SA TE VADA"

2014-01-12 07:38

La puscarie cu toti politicienii din ultimii 25 de ani,care ne-au mintit, furat si batjocorit in frunte si cu hotul de Voiculescu si slehta lui.

Musafir

#19965

2014-01-12 07:38

sa plece, sa dea Dumnezau sa mai apucam sa mai traim bine vreodata

Musafir

#19966

2014-01-12 07:39

Faceti o petitie pentru demisia lui BASESCU si pentru initierea unei legi pentru pedepsirea procurorilor si judecatorilor care dau decizii abuzivi,iar ceie care sunt dovediti prin decizii CEDO sa raspunda penal si material personal.

Musafir

#19967

2014-01-12 07:39

DUCA-SE....

Musafir

#19968

2014-01-12 07:39

m-am saturat de basescu la puscarie

Musafir

#19969

2014-01-12 07:39

Trebuie adus la cunostinta toate abuzurile facute de acest mafiot si mare tradator de neam si tara:BASESCU TRAIAN si de toti acolitii lui din servicii,justitie si Administratie financiara.Toti acesti talhari trebuie sa fie inchisi pe ani grei la puscarie si confiscate toate averile facute prin frauda si inselaciune.Asa si numai asa tara asta va putea sa mearga pe un drum al democratiei adevarate.

Musafir

#19970

2014-01-12 07:40

Felicitari pentru initiativa dvs.
Ma alatur demersului dvs. convins fiind ca politica basista se rezuma la urmatoarele versuri (din volumul PANSEURI MIORITICE POSTDECEMBRISTE):

Cand vrei sa-ti convingi adversarul,
Cel mai bun argument este parul.

DanK

#19971 Cvorum realizat

2014-01-12 07:40

La referendumul de demitere au participat 8.500.000 de cetăţeni cu drept de vot. Pentru aprecierea realizării cvorumului contează şi cei care s-au opus demiterii. Pe de altă parte, în 2013, la un an după referendum, s-au publicat rezultatele recensământului din 2011. Ţinând cont de acestea din urmă, cvorumul a fost realizat. Prin urmare Curtea Constituţională(CCR) ar trebui să se autosesizeze şi să rejudece validarea sau invalidarea referendumului, după caz. Dar CCR tace.
Neam Trezit

#19972

2014-01-12 07:40

Începe să tremure de frică din ce în ce mai rău Felix de ajunge la petiții de genul ăsta. De ce nu face atâta tam-tam şi cu superimunitatea?! A, aia îi convine.
Nu scăpați, dragilor! Ne-am mai trezit şi noi şi ne dăm seama cum funcționează vechea/actuala securitate/mafie.
MANIPULARE

#19973

2014-01-12 07:40

Oare cine a facut propuneri privind protectia infractiunilor in Romania? Basescu sau USL?
"FAPTELE NU VORBELE TE FAC SA FI MARE"!!!

Musafir

#19974

2014-01-12 07:41

Tineti-o tot asa.

Musafir

#19975

2014-01-12 07:42

Dl.Basescu este un produs al scolii de Securitate al regimului Ceasescu fiind unul din protejati.Cateii care l-au izolat si idolatizat in folos propriu pe Ceausescu.
Dupa revolutie a hotarat sa fie El, Ceausescu !