Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#13501

2014-01-10 18:00

Declaratia Universala a Drepturilor Omului prevede, in articolul 19, faptul ca "orice persoana are dreptul la libertatea opiniei si a expresiei; acest drept include libertatea de a sustine propriile opinii, fara interferente, libertatea de a cauta, primi si raspandi informatii si idei prin orice mijloace si fara frontiere".


Musafir

#13502

2014-01-10 18:00

ma bucur nespus de mult ca nu suntem singuri,noi cei care am avut curaj sa votam la referendum.In2013,votul meu ,pe o caldura de 40 grade nu a fost luat in seama .Ca si votul tau sau al tau sau al tau sau aldumneavoastra sau al vostru!De fapt ale noastre,ale tuturor,ceelor70 si ceva de milioane de Romani .
MARKOPOLLO

#13503

2014-01-10 18:00

M-am alaturat semnatarilor acestei petitii cu speranta ca se va schimba ceva.Totusi nu cred ca acest lucru se va intampla deoarece numai un "chior" nu vede aceste abuzuri,deci aceste nereguli se intampla cu complicitatea tuturor oficialilor occidentali.

Musafir

#13504

2014-01-10 18:01

Doresc ca vocea mea prin semnarea acestei petitii sa ajunga la urechile celor care ne dau lectii de democratie, dar in functie de interesele nationale o incalca violent in tari precum Romania. Macar sa afle ca cel pe care il sustin si banuiesc ca nu degeaba, adica de dragul dreptatii si democratiei, este un accident national, manat doar de betia puterii si a capatuirii, un as al manipularii,un generator de conflicte, razbunator cu opozantii si nepasator la realele probleme ale natiei.
As vrea ca populatia acestei tari sa aiba mai multa clarviziune si educatie politica ca sa aleaga cu mai multa responsabilitate pe cei care le vor decide soarta. M-am saturat de mascarici!

Musafir

#13505

2014-01-10 18:01

Americanilor , sunt persoana cu handicap. Sunt imobilizat intr-un carut cu rotile si am fost batut de catre Duta Lucian fost presedinte al case nationale de asigurari de sanatate , membru marcant al PDL .Am facut plangere penala impotriva lui si l-am acuzat de tentativa de omor . De 6 luni nu stiu nimic de dosar . Nimeni nu-l trage la raspundere . Intrebare : Asa este si la voi in America ? Demnitarii vostrii bat oamenii cu handicap imobilizati in carut si nu sunt judecati pentru tentativa de omor sau macar anchetati ?

Musafir

#13506

2014-01-10 18:01

in curand, acest ticalos va fii mai urat decat ceausescu !

Musafir

#13507

2014-01-10 18:01

sper ca vom trai ziua in care toate sa fie normale in aceasta tara dar sunt sigur ca nu putem face asta decat daca suntem foarte multi si foarte uniti atunci vor avea frica cei ce procedeaza ca basescu

Musafir

#13508 Re:

2014-01-10 18:01


Musafir

#13509

2014-01-10 18:01

Avem nevoie de Vlad Tepes sa traga in teapa boieri fatarnici numiti politicieni si clanul Basescu sacrificat de paste.BASESCU ESTE UN CANCER PLIN DE VENIN SI RAZBUNARE O COBRA CARE STA NEMISCATA UN NEANT VENINOS.

Musafir

#13510

2014-01-10 18:01

buna seara prieteni,
imi doresc foarte mult ca traian basescu sa nu isi incheie mandatul in functia de presedinte, nu doresc sa ii platesc nici hirtia igienica daca apuca sa devina fost presedinte.Ajunge cit a profitat de poporul lui.

Musafir

#13511

2014-01-10 18:01

basescu m/a dezamagit crunt.trebuia s/a scapam de el.din pacate si o spun cu suferinta acum PONTA ne/a dezamagit si mai tare.pacat.

Musafir

#13512

2014-01-10 18:01

De multe ori ma intreb cu ce a gresit atat de mult acest popor de a trebuit sa fie pedepsit de Dumnezeu, de soarta, ori de istorie sa fie condus de un personaj atat de jalnic si de sinistru. Din pacate acest accident al istoriei - Traian Basescu - desi ilegitim de ceva timp incoace, continua sa usuce tot ce atinge in jurul sau. Doamne iarta-ne si ne invredniceste sa avem si noi parte de un conducator luminat. Amin.

Musafir

#13513

2014-01-10 18:01

nu pot sa-l mai suport pe golanul asta!

Musafir

#13514

2014-01-10 18:01

Felicit autorii acestei petitii. Sunteti singurii care luptati cu acest regim care este structurat pe conceptiile care speram in 1989 ca nu va mai fi posibil sa-l traim. Tare mult mai este pana va disparea STAPANUL CELOR 4 CHEI. Domnii americani trebuie sa fie convinsi ca au dispretuit voturile
noastre care am dorit sa nu-l mai avem presedinte pe securistul basescu. Romania a ajuns, cu sprijinul unor sefi de state care ne dau lectii de democratie, sa-l avem pe cap pe basescu. Am ajuns o amarata de colonie care sa dicteze ce vor ???? De ce nu-l iau la ei pe acest securest? Au alte interese, tara a fost vanduta de acest impostor. Sa-l bata Dumnezeu ca mult rau a mai facut.

Musafir

#13515

2014-01-10 18:01

Lucrul care ma face zilnic sa nu mai stiu in ce tara traim ,este modul arbitrar ,nedrept si incredibil ,in care lucreaza justitia romana si lumea nu face nimic.Cand ICCJ DA IN ACELASI CAZ ,fara alte probe in plus ,doua sentinte total opuse ce sa mai credem.IATA DE 10 ZILE toata media vorbeste de acea invatatoare care cerea 50 lei pt.cadouri,iar cei ca NICOLAICIUC , care a furat milioane de eur este achitat.

Musafir

#13516

2014-01-10 18:02

despre concedierile in mod abuziv din politie nu mai vorbeste nimeni.
postac

#13517 Re:

2014-01-10 18:02

#13194: musafirul -

voi nici cu mortii vostrii n-o sa ne invingeti.dupa cum vedeti suntem cam multi.


Musafir

#13518

2014-01-10 18:02

Doresc ca de data aceasta opinia si dorinta legitima a Romanilor sa nu mai fie dematurate ca voturile celor 7,6 mil. de votanti la referendum pentru demiterea lui Basescu.Dorim sa nu mai fim acuzati de americani si alte cancelarii ca in Romania este amenintata democratia ca statul de drept este in primejdie si ca in tara mea inca este puci impotriva democratiei .Nu mai dorim un regim tiranic in frunte cu presedintele basescu.vrem sa fim tratati ca egali nu ca o tara de rangul 2 absolut de nimeni ,


Musafir

#13519

2014-01-10 18:02

Imi cer scuze, sunt scarbit!
Sunt dintre cei care nu i-a dorit niciodata pe americani!
Sunt dintre cei care considera ca Romania nu are nevoie de modele!
Sunt dintre cei care nu au dorit intrarea in U.E!
Consider ca am avut suficiente resurse astfel incat sa nu depindem de alte state din vestul Europei!
Din pacate, consider ca nu se mai poate face nimic! Sunt de acord cu domnul Ilie Serbanescu care considera Romania o colonie!
Noi am acceptat tacit acest lucru, nu stiu daca este corect ceea ce gandesc... Este rezultatul nefericit al perpetuarii mentalita de a te considera "impotent civic"! Este rezultatul hotarat de cei care ani de zile nici nu au stiut si nici nu au vrut sa afle din ce circumscriptie electorala fac parte!
Si iata unde s-a ajuns : votul nostru nu mai conteaza!!!
Este adevarat si dureros, Romania nu mai este o tara independenta din punct de vedere economic si ce este mai grav,este considerata elev in clasa pregatitoare la materia "democratie"!
Este strigator la cer ce se intampla in justitie!
La ce atributii are ministrul de justitie in Romania, oricare cetatean traitor in aceasta tara l-ar putea inlocui cu succes!
Imi cer scuze din nou, sunt obosit si nu mai pot zari nici o raza de lumina dincole de 2014!

Am iubit si iubesc aceasta tara si pe toti oamenii ei simplii!

Musafir

#13520

2014-01-10 18:02

Sper sa fie cu noroc!

Musafir

#13521

2014-01-10 18:02

Foarte tare!

Musafir

#13522

2014-01-10 18:02

Justitia si institutiile statului nu sunt pentru rezolvarea problemelor poporului (a oamenilor de rand)ci doar pentru interesele anumitor persoane. Acest lucru l-am simtit pe "propria piele". In justitie, fiind victima unui accident rutier, dupa trei ani s-a terminat procesul, 16 luni a durat cercetarea, dupa aceea judecatorii au decis valoarea prejudiciilor doar simbolice, desi acum dupa nenumarate interventii chirurgicale, care nu se sfarsesc, sunt pensionata si cu grad de handicap accentuat. Ei probabil s-au gandit la cel vinovat ca este fiu de politist si la firma de asigurare. Pentru stabilirea gradului de invalditate la INEMRCM nu s-a tinut cont de diagnostic ci de varsta, astfel mi-a dat gradul III, si decizia lor a venit foarte tarziu si asa o luna de zile nu am avut dreptul la : concediu medical, pensie, drept de munca. La primaria din locaitate serviciile publice detransport, alimentare cu apa sunt date pe "ochi frumosi", astfel ca pentru orice nemultumire justificata, primarul te ignora si sta cu capul pe maini ca zici ca e "Labus".

Musafir

#13523

2014-01-10 18:02

atata timp cit vom fi umili vom fi calcati in picioare.HAI SA NE TREZIM!

Musafir

#13524

2014-01-10 18:02

jos BASESCU!!!!!!!!!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-10 18:02