Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#13101

2014-01-10 17:26

Sa fie eliminat basescu definitiv si maffia lui, iar lui Crin Antonescu sa-i fie rusine pentru ca sa coalizat cu dictatorul si PDL.
Un muritor de rand

#13102 Desteapta-te ROMÂNE !

2014-01-10 17:26

Felicitari Antena 3. Jos Basescu, care si-a batut joc de bugetari. Acestia au contribuit in mare parte la caderea pdl-ului...au rude, prieteni, cunostinte si au fost in stare sa-i convinga sa nu mai voteze pdl ( nu merita scris cu majuscule).

Musafir

#13103

2014-01-10 17:26

daca nu ar fi semnatura şi confirmarea ei ar semna 1 milion de români dar aşa cu servicii super specializate ....in anumite directii ...˝românlor˝ le este frică.

Musafir

#13104

2014-01-10 17:26

Succes!

Musafir

#13105

2014-01-10 17:26

Mai rahat decat basistii fanatici nu au mancat nici macar comunistii. Plini de ura, gata sa sacrifice Romania pe altarul lui Basescu !
Rezolvarea problemelor romanesti, in opinia mea, ar fi iesirea masiva in strada, demiterea tuturor demnitarilor incepand cu Basescu-Ponta si terminand cu parlamentarii, dupa fortarea promulgarii unei legi care sa interzica candidatura la alegeri a tuturor celor care au facut politica in ultima suta de ani !

Musafir

#13106

2014-01-10 17:27

Daca americanii au reusit, relativ usor si profesionist, sa descopere si sa anihileze zeci ,sute sau mii de teroristi internationali , oare... nu au motive intemeiate sa ne lase sa pierdem timpul(altfel spus sa ne pricopsim) cu acest ....domn presedinte...escu....????? Cui ii pasa ca Romania stagneaza,cand acest lucru avantajeaza pe altii...!!! Pt. a nu fi acuzat de simpatie fata de actuala putere intreb- de ce nu sunt credibili pe plan EUROPEAN SI MONDIAL...???? Deci dragi compatrioti ATENTIE MARE la fiecare scrutin electoral...!!!!

Musafir

#13107

2014-01-10 17:27

sa o tineti tot asa.

Musafir

#13108

2014-01-10 17:27

cinste voua pt. initiativa ." NU MOR CAII CAND VOR CAINII"

Musafir

#13109

2014-01-10 17:27

Am studiat in SUA si am locuit acolo o perioada suficienta impreuna cu familia.Am cunoscut in de aproape sistemul american si al principalelor institutii ale statului.Tocmai de aceea sunt indignat cum un insarcinat cu afaceri asi permite sa incalce grav normele de protocol stabilite in relatiile internationale.Petitia este mult prea blanda si reliefeaza aspectele mentionate mai sus si ma indoiesc ca va fi inteleasa asa cum trebuie.A

Musafir

#13110

2014-01-10 17:27

De ce dorm in continuare cei din soborul fara numar ai U S L -ului, daca intr-adevar vor sa faca ceva bun pentru cei pe care i-au prostit sa-i voteze...?

Musafir

#13111

2014-01-10 17:27

Saptamana trecuta,d-nul presedinte,clar vazator cum este el,a spus ca occidentul o sa fie suparat tare ca la noi nu se respecta satul de drept.Doamne ce oameni sa-si denigreze tara cu orice ocazie.Nu mai pot!(vb lui BADEA)Sa-i transmiteti celor de afara ca BASE si-a pus oameni numiti de el in toate functiile cheie.Este dictator in toata regula !

Musafir

#13112

2014-01-10 17:27

Ne-am saturat de abuzurile si nelegiuirile acestu-i presedinte de stat,care ne-a ciuruit,care orice abuz face ,orice infractiune face cade tot in piceoare si niciodata sa nu plateasca ,oare pana cand?
Unde-i democratia,dece sa fie Presedindele Rpmaniei mai presus de lege???

Musafir

#13113

2014-01-10 17:27

Tara a ajuns sa fie condusa de o banda de hoti.
Poporul este buimacit, infometat si indobitocit de tot felul de promisiuni far anici un fel de acoperire.
Puterile democratice ale unui stat de drept au fost anihilate iar acum tot poporul atat cel care mai vrea sa faca ceva cat si retul care merge ca o turma este la cheremul haitei de lupi.
Niciodata o stana care este pastorita de lupi nu va fi in regula . Nici tara noastar cat va fi condusa de o haita de derbedei nu va putea ajunge in randul tarilor civilizate ci ne vom alinia cu tarile bananiere poate chiar mai rau. Eu nu vreau asa ceva si se pare ca nici voi care ati semnat aceasta petitie

Musafir

#13114

2014-01-10 17:27

Aceasta petitie trebuie sa ajunga urgent si direct la Presedintele SUA.Nu apelati la intermediari pentru ca acestia (in totalitate)o vor dosi pentru ai apara pe coruptii lor,mai ales ca s-au infruptat la greu din imprumuturile facute de Boc la organismele financiare internationale.Domnule Gadea,daca nu puteti ajunge personal la presedinte,apelati la aliatii din clubul din care face parte Antena 3.Personal o sa fiu tare fericit,daca voi apuca sa traiesc,sa scapam de aceasta hoarda si de meschinul blam axtern cu care ne-am procopsit prin contributia exclusiva a slugilor basiste si a cozilor de topor ce otrvesc linistea in Romania,aproape din toate timpurile.Am fost,sunt si voi fi alaturi de initiativele civice si patriotice ale Antenei 3 Gheorghe Stanciu Bucuresti

Musafir

#13115

2014-01-10 17:27

Toate proiectele USL,Basescu le-a obstructionat. Basescu isi consuma TOT timpul tesand razboaie fara sfirsit impotriva guvernului, parlamentului, presei si a oricui se uita urit la el. Doamne scapa-ne de el Inainte de a fi prea tarziu.

Musafir

#13116

2014-01-10 17:27

Jos mafia Basista ....! La puscarie cu Basescu ,Udrea ,Videanu .Berceanu si tuata clica lor de banditi ....!

Alege numele de user MUSAFIR

#13117 Subiect

2014-01-10 17:28

Sper din tota inima sa se termine cu asemenea abuzuri iar aceasta fiinta care poarta numele de basescu sa ne paraseasca pentru totdeauna si sa lase poporul roman sa-si aleaga drumul pe care doreste sa mearga .IN 2004 SI IN 2008 ACEST "OM"(NU MERITA A FI NUMIT OM) A MANIPULAT ASA ZISUL ELECTORAT SI A MINTIT CU NERUSINARE CUM FACE SI ACUM.

Musafir

#13118

2014-01-10 17:28

sarmana tara,nimeni nu te ia in seama!acesta este adevarul demonstrat de toata istoria noastra ,noi incercam dar oare vom reusi? tot occidentul si america s-au facut ca ploua la referendum,nu mai pot crede in dreptatea acestor state.angela

Musafir

#13119

2014-01-10 17:28

Jos Cu Basescu! Sa vina un om capabil sa ne conduca. Sa fie tanar si inteligent.

Musafir

#13120

2014-01-10 17:28

Sper sa fim auziti si totodata intelesi ca ne-am saturat de acest regimul lui Basescu Acest stat de drept pe care zice el ca la construit care il serveste decit pe el si pe camarila lui din toate structurile pe care le-am folosit numai in iteresul lui nu a poporului romin degeaba am participat la referendum ca tot nu am scapat de el

Musafir

#13121 Macovei Moica instrument de tortura

2014-01-10 17:28

Se stie, si nu s-au dat la tv detalii despre, ca d-na respectiva a fost, si inca mai este, un instrument de tortura aplicat poporului roman atat in interior, cu destule aplicatii inumane si represive la nivel maxim, cat si a nivel extern prin denigrarea tarii de origine a dansei.
Nu este oare toata ativitatea acestei nedistinse doamne o tradare de tara?
Structurile care se ocupa de aceste probleme dorm?
MUSAFIR

#13122 Subiect

2014-01-10 17:28

Sper din tota inima sa se termine cu asemenea abuzuri iar aceasta fiinta care poarta numele de basescu sa ne paraseasca pentru totdeauna si sa lase poporul roman sa-si aleaga drumul pe care doreste sa mearga .IN 2004 SI IN 2008 ACEST "OM"(NU MERITA A FI NUMIT OM) A MANIPULAT ASA ZISUL ELECTORAT SI A MINTIT CU NERUSINARE CUM FACE SI ACUM.

Musafir

#13123

2014-01-10 17:28

Taica-meu are 82 de ani, vrea sa semneze petitia, dar nu are PC, respectiv adresa de email.
Ce este de facut?

Eu sint convins ca acest individ a cistigat toate alegerile numai frin frauda IT, cu ajutorul acestora carora le adresam Petitia noastra de protest.
Din aceasta cauza, noi si copiii nostri am trait degeaba in ultimii 9 ani si jumatate.
Vor fi necesari inca 30 de ani, pentru indreptarea lucrurilor, caci cei 20 de ani pentru intrarea in normalitate ce au fost previzionati de catre Samuel Bruckner, alias Silviu Brucan, s-au scurs demult.
Eu sint bugetar. Daca gresesc, trebuie sa acopar dauna.
Zeus, incalcind Constitutia si uzantele contractelor de munca, a anuntat reducerea salariilor cu 25 % si majorarea TVA-ului cu 5 %, chiar daca instrumentul de realizare a fost guvernul Boc.
Nu mi s-a parut firesc, ca fiecare bugetar in parte sa dea in judecata Angajatorul (reprezentant al statului). Fiind aceeasi speta, Hotaririle judecatoresti trebuiau extinse la intregul personal bugetar, stiut fiind ca sint in instanta peste 2 milioane de dosare care isi asteapta solutionarea.
Zeus si Guvernul Boc, fiind bugetari, de ce nu suporta ei prejudiciile create salariatilor. Nu mai vorbim ca nici nu s-au efectuat modificarile in cartile de munca iar conducatorii de institutii nu au emis decizii pentru degradarea financiara a fiecarui salariat.
Deci, nu exista temei legal de diminuare salariala, iar ei sint buni de plata. Si asta trebuie sa se intimple, pentru ca nici un alt guvern (prin Constitutie, presedintele nu are astfel de atributii, de aceea nu-l iau in calcul) sa nu mai faca asa ceva!
Eu, de regula am gura aurita, privind achizitia terenului agricol din zona Nana va spun ca acolo este o mare spalare de bani, adica documentatia a fost facuta cu CEC Bank, dar banii i-au adus cu punga, precum Becali, odata.

Musafir

#13124

2014-01-10 17:28

Sa va dea dumnezeu sanatate pentru ceea ce faceti pentru noi. Va multumim si va uram la multi ani de ziua dvs.

Musafir

#13125

2014-01-10 17:28

Desi nici in justitia romana nu am incredere(vezi favorurile pe care si le-au votat...sau ..decizii diametral opuse a 2 instante diferite pe aceleasi cazuri...etc)..poate era mai bine sa detaliati mai mult aceasta petitie