Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#12451

2014-01-10 16:12

Nadajduiesc ca apuc ziua cand nimeni nu va fi mai presus decat lege in aceasta tara si cand prezumtia de nevinovatie va sta in mod real la baza actului de judecata.

Musafir

#12452

2014-01-10 16:12

sper sa avem succes si sa aratam tuturor ca nu suntem un popor cu capul plecat

Musafir

#12453

2014-01-10 16:12

Asa cum se procedeaza in prezent,in special in jUSTITIE atunci cind este vorba de adversarii politici ai regimului dictatorial BASESCU,suntem obligatisa recunoastem ca in Romania inca nu s-ainstaurat DEMOCRATIA.TREBUE ca prin mijloace democrate,sa-l obligam pe BASESCU SA PLECE ACASA. A facutv prea mult rau romanilor si Romaniei.

Musafir

#12454

2014-01-10 16:12

Ce ar mai fi de spus?! Trezeste-te romane!

Musafir

#12455

2014-01-10 16:12

Mi-e rusine ca sunt roman!

Musafir

#12456

2014-01-10 16:12

Atat de mult am urat regimul comunist la vremea respectiva ( eu nefiind membru PCR ),incat acum dupa ce am cunoscut capitalismul romanesc a-si pferera sa dau timpul inapoi.Mentionez ca am o situatie materiala buna ( casa,masina,apartament,serviciu ),dar m-am scarbit de mafiotii care ne conduc.Romania nu mai are nimic,inafara de gunoaiele de miliardari MAFIOTI care ne conduc.Sa-i bata DUMNEZEU pe toti, in frunte cu "NUMBER ONE "

Musafir

#12457 Speranta moare ultima!

2014-01-10 16:13

Sa speram ca ne aude si pe noi cineva.
marinraducristian

#12458 abuzurile din Romania trec oceanul=JOS BASESCU SI CLICA LUI MONSTRUOASA

2014-01-10 16:13

Revin la comentariul anterior cu urmatoarele observatii:
1.Americanii nu s au jenat de loc sa asculte in mod ilegal convorbirile ANGELEI MERKEL,dar sunt convins ca initial au exersat sistemul pe tarile mai mici,eventual doritoare sa intre in NATTO sau ALIANTA STRATEGICA CU SUA...asa ca nimeni nu ma poate convinge ca daca doreau sa afle care e realitatea cu BASESCU si JUSTITIA DIN ROMANIA,sau orice alt subiect ,nu ar fi putut utilza acelasi sistem de spionaj electronic
2.este adevarat ca in principiu denigrarile practic antinationale facute de ELENA BASESCU si MONICA MACOVEI..in organismele UE..ar fi putut produce o oarecare deruta in opinia factorilor de decizie europeni,mai ales ca am observat cum luari de pozitii fff pertinente ale reprezentantilor USL in aceleasi foruri, pur si simplu ramineau fara efect ,pt ca majoritatea era a pp ului....(cred ca mass media a criticat asa zis a lipsa de reactie a reprezentantilor USL in mod nejustificat din moment ce in alte probleme ,luarile de cuvint extrem de critice din partea unor sefi de partide sau formatiuni politice ff importanti ,au ramas tot fara efecte vizibile deoarece acea majoritate nefericita a PP ului anula opozitia....),-...dar...aceste denigrari nu cred ca nu erau etichetate ca atare de catre factorii UE de decizie,pt ca nu pot crede ca ambasadorii tarilor respective sau/si atasatii de presa ai acestora nu stiau cu precizie adevarul din ROMANIA...sau ca nu stiau sa numere ca de ex DNA ANASTASE ,sau chiar mai rau nici macar 7 milioane de voturi contra Basescu...ca sa nu spun ca si daca acceptam frauda de cca@ mil de voturi ,tot ramin 5 miloane impotriva..(cei care nu s au prezentat nu conteaza nici la minus nici la plus)....dar, atit pt Cancelariile Europene cat si pt guvernul SUA,aceste denigrari servesc ideal strategiei de a se apara cu replica""pai chiar ai vostri spun asta""-ceea ce demonstreaza inca o data ce spuneam anterior ca acesti potentati ai lumii sunt efectiv intr o complicitate ipocrita dar si criminala cu BASESCU si ai lui,scopurile adevarate fiind interesele economice,comerciale si poate si geostrategice in ROMANIa..pe care BASESCU a aservit o aproape total acestor forte..fara a mai consulta macar PARLAMENTUL ROMANIEI!!!Pai comparatriv cu situatia REGELUI MIHAI IN 44/47...tradarea de tara si neam a lui BASESCU este net mai evidenta si mai condamnabila!!!!
3.In concluzie nu cred in obiectivitatea si dezinteresul factoriloe europeni si ai sua,si bunele lor intentii,dimpotriva...si de aceea reiterez lozinca JOS BASESCU SI CLICA PDL

Musafir

#12459

2014-01-10 16:13

SEMNEZ IN NUMELE MEU DAR SI IN NUMELE CELOR 7,5 MILIOANE DE ROMANI CARE AU CERUT DEMISIA CELUI CARE A FACUT ATATA RAU ROMANIEI.

Musafir

#12460

2014-01-10 16:13

cu toate ca-i anormal ,...TOTUSI sa aratam licuriciului ca BASESCU este ultimul comunist-securist care mai este inghitit cu forta de acest popor prea indulgent si prea usor de pacalit !
Lira

#12461 Adevar

2014-01-10 16:13

Ma indoiesc ca administratia SUA nu este informata corect si real de ce se intampla in Romania. Americanii stiu tot dar intervin in functie de interese. Nu pot fi pacaliti.Sper intr-o abordare obiectiva si o motivatie in plus pentru a urma exemplul democratic al societatii americane.Romania a avut in perioada comunista cea mai crunta dicatura si macar acum meritam o societate dreapta. Sper sa nu fie o utopie.

Musafir

#12462

2014-01-10 16:13

E bine sa inteleaga si Casa Alba ca a procedat gresit asta vara- la referendumul de demitere a Presedintele Romaniei- cand a influentat Curtea Constitutionala sa dea decizia de invalidare a referendumului(complet eronata) desi peste 7,4 milioane de romani,peste 88% din votanti, au cerut demiterea lui Basescu Traian. Ce interese au avut americanii sa-l mentina in functie pe Basescu, ignorand vointa romanilor care au votat pentru demitere?
Votul nu este mai puternic decat glontul?!

Musafir

#12463

2014-01-10 16:13

Sunt onorat sa pot fi alaturi de cei care condamna un regim care a jefuit,umilit si ingenunchiat poporul roman.
pice

#12464

2014-01-10 16:14

nu cred asa mult in efectul petitiei dar trebuie prin orice mod,cei care stim ce inseamna DEMNITATE,cu adevarat,sa tragem un semnal din partea poporușui,despre degradarea generala care a cuprins ROMANIAsi poate in primul rand poporul roman se va trezi din degradarea in care l-a adus o adunatura de hoti.doamne ajuta-ne,sa zicem ,,NU,,macar acum

Musafir

#12465

2014-01-10 16:14

sa se restabileasca adevarul despre politica dusa de presedinte.

Musafir

#12466 Re:

2014-01-10 16:14

#12: -

La vorbe suntem buni cu totii....de cate ori au fost organizate mitinguri...cati au fost prezenti din cei ce isi anuntasera prezenta|? se anuntau mii de oameni...iar la fata locului constatai cu stupoare ca de fapt, toata zarva era pentru nimic...in strada erau 2-3 pensionari care oricum ieseau la plimbare cu nepoteii


Musafir

#12467

2014-01-10 16:14

zavaidoc, cred ca tu esti unul din ala care se uita laBe fara numar

Musafir

#12468

2014-01-10 16:14

vreau o tara ca afara.

Musafir

#12469

2014-01-10 16:14


Aveti dreptate.

Musafir

#12470

2014-01-10 16:14

DUMNEZEU SĂ NE AJUTE !!!!!

Musafir

#12471

2014-01-10 16:14

Cred ca nici CEAUSESCU nu a fost urit de popor asa cum este Basescu ---poporul o ura pe CEAUSEASCA -- de ce nu are demnitate sa demisioneze?

Musafir

#12472

2014-01-10 16:15

Actuala coalitie nu face nimic din ce a promis. Mai mult colaboreaza cu presedintele in manarii.
Un amic mare PDL-ist, a afirmat ca in 2015, vom avea un guvern condus de t. basescu cu crin presedinte.
Sa fie, oare!!, cartile facute!!!!?. Atunci nu va mai agitati, nu von avea curand un stat de drept cu o justitie independenta.Cred, ca totul este cu girul celor carora le este adresata petitia.

Musafir

#12473

2014-01-10 16:15

Acest personaj,Traian Basescu, imi doresc sa dispara dupa scena politica definitiv! sa poarte un costum semnat Armani,in dungi verticale.

Musafir

#12474

2014-01-10 16:15

ma-m supra saturat de acest om de nimic.

Musafir

#12475

2014-01-10 16:15

Cred că regretatul Octavian Paler avea dreptate, când - în una din ultimele sale apariţii la Antena 3 - spunea că "asistăm la finele naţiunii române". La nici un secol de la realizarea României mari, aleşii noştri vor să o vândă bucata cu bucată, cica aşa trebuie. Germania sau Ungaria îşi vinde pământul? La ei nu e "Europa"? Nu ajunge că suntem calicii Europei şi slugi la noi acasă, pentru că în această situaţie ne-au adus cei care nu ştiu decât să facă frumos înaintea domnilor de la Bruxelles sau Wasington? Acum trebuie să ajungem şi chiriaşi la noi acasă?
Am schimbat Înalta poartă otomană cu şi mai inalta poartă de la Bruxelles! Asta am făcut! Am schimbat un stăpân cu altul! Când ne vom trezi? Fără bogăţiile naturale ale ţării, am rămas! Le-am dăruit străinilor ca să ne primească... unde? Acum mai urmează să rămânem şi fără ţară! Să o vindem că aşa trebuie, aşa se cere, aşa suntem europeni!
Ce căutăm în UE? UE are un set de valori democratice, valabile doar pentru privilegiaţii ei. Aţi uitat cum ne-a umilit UE cu ocazia referendumului de demitere a preşedintelui? Am aruncat "secera şi ciocanul" şi ne-am pomenit cu Merkel şi Barosso călcând în picioare voinţa a 7,4 milioane de cetăţeni exprimată prin vot democratic! Ce urmează? Reactualizarea Diktatului de la Viena printr-o directivă de la Bruxselles?
Treziţi-vă politiocieni, până nu e prea târziu!