Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#11026

2014-01-10 12:14

Spr din suflet sa nu schimbam anumiti "abuzatori"...cu altii la fel de ticalosi .....

Musafir

#11027

2014-01-10 12:15

de ce nu initiati un referendum inaintea alegerilor prezidentiale in care sa solicitati parerea populatiei ?

Musafir

#11028

2014-01-10 12:15

Sunt de acord cu toate initiativele Antenei 3 sant o echipa de nota 20 cu plus a-l rog pe D-zeu sa-i apere pe toti!!!....de toti cei care le vor RAUL! Si sper sa o tina tot asa si cu siguranta cu totii vom invinge acest regim nenorocit...asteptam vesti bune

Musafir

#11029 Re:

2014-01-10 12:15

#1: -

Gadea, nimeni altul decit un simbrias al adevaratului Scaraotzchi care visa sa puna mina pe justitie ca sa-si salveze pielea, va ajunge muritor de foame dupa ce stapinu-i va ajunge acolo unde merita, in pushcarie. Ar trebui sa stie ca Dumnezeu nu bate cu bota... Ma intreb ce caracter infect poate sa se puna in slujba Satanei intr-atit incit sa calce in picioare cele mai elementare valori ca adevarul, cinstea si corctiatudinea.


Musafir

#11030

2014-01-10 12:15

Basistii sunt din ce in ce mai putini...

Musafir

#11031 Abuzurile din Romania trec oceanul

2014-01-10 12:15

LMusafirV Imi cer scuze sunt de moda mai veche D-le GIDEA si D-LE URSU va doresc multa sanatate si sa NE AJUTE DUMNEZEU.Sa scapam de acest DICTATOR.NU MAI PUTEM SA INDURAM.

Musafir

#11032

2014-01-10 12:15

Salut initiativa dumneavoastra si imi doresc ca acesta sa fie un prim pas spre DEMOCRATIE (demos+kratos= PUTEREA POPORULUI) si nu puterea absoluta si totalitara cazuta in mainile Presedintelui ILEGAL, repus in functie de "Sfintii" de la CCR.

Musafir

#11033

2014-01-10 12:15

Trebuie sa ne dorim mai mult sa facem ceva cu tara asta

Musafir

#11034

2014-01-10 12:15

felicitari initiatorilor ! Cred ca a sosit vremea sa facem mai mult pentru a scapa de aceasta tiranie.

Musafir

#11035

2014-01-10 12:16

viziteaza http://vsreviews.co pentru ultimele stiri despre tehnologie
Luana

#11036 Rusine

2014-01-10 12:16

E greu de vazut cum tara in care traim ne limiteaza din ce in ce mai mult existenta! Tinerii care au potentialul de face ceva pentru tara asta nu isi gasesc locul in ea in lipsa relatiilor, capitalului social si a "pilelor"! Nu mai stii in vorbele carui politician sa te mai increzi si cine ar fi apt sa conduca tara in care traim!Personal, sunt frustrata ca am terminat o facultate si un program de master, iar in concursurile ce se dasfasoara in sistemul bugetar nu primesete nimeni nici o sansa daca nu este sustinut politic, indiferent de cat de apt esti!Fiecare politician actioneaza numai in interes propriu si nu pentru binele populatiei! Probabil ar trebui sa fie o revolta in masa pentru ca politicienii sa se gandeasca cu frica la consecintele actiunilor lor!
Un Roman

#11037 Re: LOL

2014-01-10 12:16

#10952: JOS ANTENA 3 - LOL

Basistule! IESI AFARA JAVRA ORDINARA! Sa TRAIESTI BINE IN PUSCARIE ALATURI DE MENTORUL tau BASE!

Da! Te oftici ! Antenistiii sunt aici !


Musafir

#11038 Re: Re: Re: Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 12:16


Musafir

#11039

2014-01-10 12:16

Nu mi-e frica c-o sa mor , dar mi-e frica ca n-o sa scapam de Basescu.

Musafir

#11040

2014-01-10 12:16

astept cu speranta un om normal care sa nu se mai faca de ras prin comportament de golan fata de noi si in fata lumii intregi
100%

#11041 Speranta....

2014-01-10 12:16

Sper din suflet sa nu schimbam "abuzatorii actuali cu altii la fel de ticalosi .....

Musafir

#11042

2014-01-10 12:16

NE-AM SATURAT DE DICTATOR , DAR CULMEA GUVERNUL NU FACE NIMIC , NICI MACAR SA FACA LEGI PT A-I PUNE LA PUNCT PE PROCURORII IDIOTI.

Musafir

#11043

2014-01-10 12:17

De aproape 10 ani ma simt a fi un personaj din romanele lui Kafka un cosmar care nu se mai termina si pot spune ca datorita acestui cosmar am ajuns intr o stare de asteptare a acelei Doamne lunga inalta si zalude cea cu coasa.Speranta? NU! deprimare,plafonare,nesiguranta,dezamagire....si ca mine,daca nu toti aproape toti cei care au avut incredere si speranta la referendum.E mai mult decat trist sa ajungi sa regreti ani sub Ceausecu si sa spui ca era mai bine.Viata mea a fost si buna si mai putin buna dar a fiului meu?a copiilor din acesta tara cum le va fi?asa cum este acum cosmar? Eu va MULTUMESC pentru acest demers poate cei din afara tari marile puteri vor intelege ce se intimpla si cum suntem noi ROMANI si ca suntem capabili sa ne face ordine in casa noastra Romania fara a ne manipula dupa nevoile lor.MULTUMESC ANTENA 3. Cosmina . Buccuresti.

Musafir

#11044

2014-01-10 12:17

Momentan nu am destul timp pentru cate comentarii ar putea fi facute,dar initiativa unei petitii este buna.Sunt de acord cu cele prezentate si chiar mai pot fi adaugate.Multumesc!
Lucian
Musafir

#11045

2014-01-10 12:17

Consider ca abuzurile din aceasta tara, in intervalul anilor ce au trecut de la revolta din decembrie 1989, au culminat cu perioada in care actualul presedinte al tarii, se afla la putere si mult mai puternic prezente mai ales dupa ce peste 7000000 de alegatori au spus hotarat ca presedintele trebuie sa fie demis. Increngatura creata in justitie, in institutiile care au rol in ceea ce priveste securitatea interna si externa, au ajuns intr-un moment in care azi, politia politica se afla deasupra tuturor celor care vor si spera la o viata mai buna si mai cinstita. Cei (cel) care au creat asemenea situatie, sunt si cei care striga in gura mare ca exista coruptie, protejand in realitate faradelegile ce s-au facut si se fac in continuare. Daca tot avem privilegiul de a fi vizitati de un inalt demnitar american, cel putin acesta sa fie in masura sa afle si alte opinii ale celor multi si cinstiti care inca mai se afla pe acest teritoriu numit ROMANIA.
Ar trebui ca misionarul SUA sa ia act de faptul ca ambasada propriei sale tari, isi permite sa cheme la discutii anumite organe ale justitiei, altele decat acelea conform cutumei internationale ce au dreptul a fi invitate.
Demnitarul SUA trebuie sa fie impartial si sa analizeze corect toate declaratiile venite si de la o parte si de la cea a maselor care intr-un stat democratic ar trebui sa cantareasca mult in balanta increderii...


Musafir

#11046

2014-01-10 12:17

IMI DORESC CA TOATE ABUZURILE SI NEDREPTATILE,SA DISPARA IMEDIAT DESI STIU CA ESTE APROAPE IMPOSIBIL, MINCIUNA ,IMPLICAREA POLITICULUI IN JUSTITIE SI IN MAI IN TOT CE EXISTA SI RESPIRA IN TARA MEA. IMI DORESC CA ACEST REGIM SA CADA DIN TEMELII SI CA ACEST BASESCU,ACESTA GRESALA POLITICA SA FIE TRAS LA RASUNDERE .ATAT EL CAT SI CEI CARE AU FOST PARTASI LA TOATE MIZERIILE POLITICE.IMI OP DORESC O TARA DEMNA, CU OAMENI FRUMOSI ,FERICITI SI MANDRII DE TARA LOR SI POLITICIENI CARE SA FACA MAI MULT PENTRU OAMENI, NU CARE SA I INCURAJEJZE SA PLECE AFARA DIN TARA.
IMI DORESC SA FIM MULT MAI DECISI SI CU CURAJ,CU CAPUL SUS CAND LUAM CUVANTUL IN AFARA TARII SI PE UN SINGUR TON.
TREBUIE SA FIM MULT MAI MANDRII DE UNDE VENIM, DE CEEA CE SUNTEM SI AM FOST SI CEEA CE PUTEM FACE SI DOVEDI CA OAMENI SI CA SI TARA.
IMI DORESC CA O-DATA SA MA INTORC ACASA CU FAMILIA.

PS : SUNT UNUL DINTRE CEI CARE LA REVOLUTIE AVEM 17 ANI.
AM FOST PE 22 DECEMBRIE SI AM STRIGAT "JOS CEAUSESCU", PRECUM ALTE SUTE DE MII DE TINEWRI DIN TOATA TARA .
AM STAT ACOLO TIMP DE 2 ZILE SI 3 NOPTI.
NU AM SA REGRET NICIODATA CA AM FOST ACOLO SI ASI FACE LA FEL IAR.
DACA STIAM CE SA ALEGEM IN 1990 SI ANUME ,DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE DESI NU SUNT REGALIST, REGELE MIHAI ,ACUM NU MAI VORBEAM DESPRE TOATE ACESTEA CI DESPRE O TARA CA SI BELGIA SAU SUEDIA POATE."


CU STIMA,
MARIUS CIONTEA
READING
UK

Musafir

#11047

2014-01-10 12:17

Cum ne putem alege conducatori care nu au demnitate ?Unii de atata aplecat au avut probleme cu coloana vertrebala si au trebuit sa se opereze in Austria.

Musafir

#11048

2014-01-10 12:17

Sper sa ajute la ceva! Prea multi hoti sunt in guvern!

Musafir

#11049 Re:

2014-01-10 12:17


Musafir

#11050

2014-01-10 12:17

Daca se seamneaza aceasta petitie de foarte multa lume, va fi demis Traian Basescu ? pentru ca asta asteptam !