" DREPTATE PENTRU ROMANIA LA EUROVISION" / Justice for Romania


Musafir

#1

2013-05-21 10:27

Dreptate pentru Romania La Eurovision!

Musafir

#2

2013-05-21 10:39

Sa se faca dreptate Romaniei in legatura cu sistemul de votare de la Eurovision!

Musafir

#3

2013-05-21 10:58

Niste HOTI.
pt Romania !

#4

2013-05-21 11:14

Romania merita sa fie sustinuta si sa se faca dreptate. De data aceasta totul a fost cat se poate de clar, Romania a fost sabotata. Nu conteaza locul , oricum Cezar este si va fi apreciat la nivel inalt!

Musafir

#5

2013-05-21 11:26

sunt dezamagita ca la un concurs de asemenea amploare si valoare s-a procedat in acest fel.
cer dreptate pentru Romania!!!!

Musafir

#6

2013-05-21 11:27

Doresc sa se faca dreptate pentru Romania. Nu se poate, am fost furati/sabotati in mod grosolan!

Musafir

#7 Vrem voturile noastre!

2013-05-21 11:30

Eurovision-ul trebuie sa fie despre muzica si atat!Talentul trebuie sa primeze!Cezar a fost neindreptatit!Romania a fost neindreptatita!Impreuna facem diferenta!Dati mai departe petitia!

Musafir

#8

2013-05-21 11:31

Cezar a fost nedreptatit nu de public, ci de juriu. Vrem sa se faca dreptate!

Musafir

#9

2013-05-21 11:47

Nu pot sa cred in ce hal a ajuns acest concurs muzical. Pacat! Cezar este adevaratul castigator

Musafir

#10

2013-05-21 12:02

Adevarul trebuie cunoscut de toata lumea.

Musafir

#11 Dreptate pentru Romania la Eurovision

2013-05-21 12:26

La Eurovision trebuia sa castige cel mai talentat iar eu cred ca Cezar a fost cel mai talentat dintre toti participantii. Nu merita sa i se faca o asemenea nedreptate! Romania nu merita o asemenea nedreptate!


Musafir

#12

2013-05-21 12:35

MeritaM un loc mai bun , deoarece foarte multi au votat Romania mai ales cei din Spania si Italia

Musafir

#13

2013-05-21 12:51

ORICUM CEZAR ESTE CASTIGATORUL INIMILOR NOASTRE, dar dorim ca fair-play-ul sa primeze.

Musafir

#14

2013-05-21 12:53

Daca nu se va intelege ce s-a intamplat cu voturile date Romaniei in acest concurs, parerea mea este ca nu are nici un rost ca tara noastra sa mai participe la Eurovision.


Musafir

#15

2013-05-21 13:02

Cezar merita mult mai mult!! Deja am fost sabotati destul de alte tari dar cu Cezar chiar nu meritam asta si nici el nu merita!
Evilutza

#16

2013-05-21 13:18

M-am saturat ca tara mea sa fie considerata o tara de mana a doua in Europa. Muzica nu ar trebui sa aiba nici o legatura cu politicul si cu geopoliticul...macar in fata evidentelor oficialii EBU ar trebui sa fie fair-play si sa ia in considerare votul publicului! In definitiv , acesta e un concurs destinat publicului nu politicului!!!

Musafir

#17

2013-05-21 14:02

Din pacate nu cred ca se mai poate face ceva, indiferent de numarul persoanelor care vor semna aceasta petitie... Am votat, din Spania, de 3 ori România la Eurovision... Ma simt furata!

Musafir

#18

2013-05-21 14:06

Ca şi la ediţiile precedente, cele mai multe dintre ţări au votat pe considerente regionale, acordând punctaj maxim în special vecinilor geografici, sau pe considerente politice. Vocea lui Cezar este unica, minunata, dar nu a fost apreciata la justa valoare.
MBM

#19 Cezar trebuie să se reîntoarcă la muzica bună şi bunul gust"

2013-05-21 14:18

Este adevarat ca in general se observa anumite consideratii regionale sau politice dar tineti cont va rog si de faptul ca exista si o mare subiectivitate din partea acestui forum. Multi romani chiar nu au vrut sa voteze Romania pentru ca nu au apreciat ceea ce a "cantat" Cezar. Sincer nu mi-a placut si nu as fi votat. Angela Gheorghiu a spus : "Spectacolul prezentat de Cezar la Eurovision, după părerea mea, s-a îndepărtat dramatic de ceea ce este artistul Cezar Ouatu. Cezar trebuie să se reîntoarcă la muzica bună şi bunul gust". Va rog, faceti un simplu test si incercati sa ascultati un album cu 14 melodii cantate in acest stil daca se poate numi asa...nu este o calitate sa canti folosind cele mai inalte note muzicale si sa exploatezi virtuti cu care nu te identifici...


Musafir

#20

2013-05-21 14:48

VREAU DREPTATE.TRIMITEM SI NOI UN OM CU O VOCE SUPER SI SUNTEM LA MIJLOC

Musafir

#21

2013-05-21 16:13

este o rusine ce se intampla in fiecare an la Eurovision. sa se desfiinteze concursul sau sa-l faca doar intre ei. Romania a fost declasata sistematic.anul acesta s-a intrecut orice limita!

Musafir

#22

2013-05-21 16:27

Cezar, te-ai gandit vreodata ca voturile din Italia si Spania pentru Romania la Eurovision ar fi putu sa fie masluite de oficialii acestor tari, dupa modelul Azerbaidjan-Rusia?!...pentru ca eu nu inteleg de ce nu au votat romanii de acolo,,,cel putin din mandrie...Eu, chiar cred ca romanii de Spania si Italia Te-au votat...mai ales ca ,tu in Italia ai si multi colegi, prieteni...cum de am luat numai 1 punct?!!!!!!!!!!iar din Spania niciunul?!!! Sigur este ceva putred!!!!! se stie antipatia oficialilor pentru imigrantii romani din aceste tari. In ceea ce priveste votul geografic de la Eurovision, eu te-am avertizat , dupa ce ai castigat in Romania ca asa va fi...imi place denumirea de Nordvisoin al acestui festival...e mai corecta!!!! Din acest motiv, marea majoritate a castigatorilor de la Eurovizion raman niste anonimi pentru marele pubic...eu nu mai imi amintesc decat melodia cu care a castigat Abba- Waterloo...restul...tabula rasa

Musafir

#23

2013-05-21 16:27

vrem dreptate!!!!ne-au furat voturile!

Musafir

#24

2013-05-21 16:47

Admir tot ce s-a facut ptr. Aceasta prezentare a Romaniei la ESC. CEZAR este magnific. Am votat de pe mai multe numere si am motive sa cred ca nici in Olanda votul nu a fost correct. Vreau transparenta; nu fac jocul pariorilor etc.

Musafir

#25

2013-05-21 16:56

Felicitari artistilor romani ptr.aceasta prezentare la Esc; CEZAR e magnific! Vreau transparenta sistemului de votare. Am votat cu mai multe numere dar am motive sa cred ca nici in Olanda nu a decurs votul correct. Nu vreau sa fac jocul pariorilor; votul meu era ptr. Romania!