Solicitare adresata Presedintelui de a nu semna numirea lui Nitu


Musafir

#1

2013-05-09 17:51

Domnule Presedinte, 3 merita si 3 nu sa fie aprobati. Si vorbim despre competenta, importanta postului si ce se intampla cand ajung in aceste functii oameni incapabili care pot influenta actul de justitie.

Musafir

#2

2013-05-09 18:23

Ne-am face de ras cu un asemenea individ ,in fruntea parchetului general !

Musafir

#3

2013-05-09 18:30

Nu aduce suspendarea ce aduce coabitarea,dar nici chiar asa!...
Ana

#4 Nu negociati justitia!!!

2013-05-09 18:33

Domnule Presedinte, nu aveti dreptul sa negociati justitia!!! Daca il numiti pe acest incompetent de Nitu, toate chinurile noastre au fost in zadar. Toate sperantele ni le spulberati!!!
GentleGiant

#5 Gata cu clovnii!

2013-05-09 18:34

Domnule presedinte, ati acceptat deja destui clovni. Opriti-va inainte de asta! Citi Vanghele sa suportam???

Musafir

#6

2013-05-09 18:44

O fi vrand TB sa ramana de astalalta parte a baricadei dar cred ca il santajeaza cu ceva, acum e um moment bun ca sa verificam, semnati cat mai multi petitia,ca sa vedem cum vor decurge....."ostilitatile" !!!

Musafir

#7

2013-05-09 18:54

Dle presedinte,cum sunteti speranta noastra si stindardul dreptatii ptr noi toti nu acceptati numirea acesti personaj care pana si eticheta de erou in revolutie este o minciuna.

Musafir

#8

2013-05-09 19:04

Domnilor si doamnelor,va rog sa ma credeti ca atunci cind am vazut acest interviu,am crezut ca e o farsa sau ca sunt "intrun film cu prosti".Cum,in ce fel,prin ce mijloace neortodoxe,ajung acesti analfabeti,agramati,sa ne conduca,sa ne cerceteze pe noi,astia care mai stim cite ceva...???!!!Ce-l recomanda pe acest NIMENI pe un post cheie in justitia romana?...o fii ea oarba,dar nici chiar asa...

Musafir

#9

2013-05-09 19:09

semnati sa nu ne conduca astfel de oameni.
andro_mariana

#10

2013-05-09 19:29

Cred ca este o intelegere intre presedinte si premier....nu cred ca nu va semna Presedintele...atata vreme cand toata lumea accepta sa ne conduca un PLAGIATOR, un hot intelectual, un om nematurizat la 40 de ani....si-a pus alaturi de el pe Cazanciuc din Ploiesti, un fost elev de liceu industrial de nota 7 ...isi pune acum si pe Nitu...tot din Ploiesti....este un "nucleu "de mare valoare in Ploiestiul asta....Ce s-o fi bucurand Caragiale!!

Musafir

#11

2013-05-09 19:37

Daca a fost respins de CSM prima data, ce a facut in 3 luni ca sa fie admis acuma? Chiar nu sunt altii mai buni ca el?
neutrino

#12

2013-05-09 19:48

Constiinta dumneavoastra va spune ca avem nevoie de oameni competenti pt a infaptui un STAT DE DREPT

Musafir

#13

2013-05-09 19:50

Am urmarit prestatia d-lui Nitu,nefiind nici macar de specialitate,mi s-a parut deplorabila. In speranta ca d-ul Presedinte va tine cont de aceasta petitie,voi semna fara nicio retinere.

Musafir

#14

2013-05-09 20:02

As vrea sa stiu si eu, ce trebuie sa mai cedeze Romania sa fie pe placul USL? Statul de drept l-au batjocorit, ne-au facut de rasul Europei, ne-au taiat investitiile, ne-au lasat fara locuri de munca, puterea de cumparare s-a micsorat, pensiile nu mai ajung de la o luna la alta, firmele au dat faliment, datoriile nu le putem plati. Daca ni se ia si bruma de demnitate pe care o mai avem, sa vedem ca totusi infractorii sunt dusi unde le este locul, adica dupa gratii, daca ni se ia si justitia, atunci la ce dracu mai traim si nu murim cu totii; ca nu mai facem doua parale!

Musafir

#15

2013-05-09 20:44

Ideea PETITIEI este foarte buna dar mi-e teama ca tavalugul destructiv al USL-ului este de neoprit.

Musafir

#16

2013-05-09 20:50

Incompetenta crasa, emotiile nu pot fi o scuza. Emotii la un concurs au cei care stiu ca sunt slab pregatiti.

Musafir

#17

2013-05-09 21:03

Dupa tot ce ati facut pentru Romania, ar fi pacat sa iesiti in aceasta maniera din capitolul de istorie pe care l-ati scris. Eu l-am citit cu placere.

Musafir

#18

2013-05-09 21:38

Sunt parasutati oameni usor de manipulat
grav pentru poporsi mai ales pentru omul simplu.

Musafir

#19 Penibil rau Nitu asta

2013-05-09 21:39

Am urmarit audierea. Niste raspunsuri mai penibile din partea lu' Nitu asta nici ca se putea. Nu stiu cu ce scop a fost propus acolo. Poate pe post de marioneta. Dupa cum vorbeste si zambeste aiurea are ceva probleme psihice omul ala. Are un comportament ciudat, sinistru chiar. In fata camerelor se comporta de parca a castigat vreun premiu oscar :-))).

Musafir

#20

2013-05-09 21:43

Prestaţia lui Tiberiu Niţu a stârnit râsul jurnaliştilor care au urmărit audierea lui, mai ceva decât o comedie foarte bună. Acesta nu are nici pregătirea, nici anvergura, nici decenta necesare unui procuror general al Romaniei.

Musafir

#21

2013-05-09 21:58

Stimate Domnule Presedinte Basescu,va rog sa refuzati numirea lui Nitu.Acest individ nu cunoaste Legile si poate afecta foarte grav Justitia Romaniei.Va rog sa opriti aceasta Mascarada organizata de USL.

Musafir

#22

2013-05-09 22:50

Nu incompetentei, nonvalorii, si degradarii profesionale!Haideti sa salvam odata Tara asta de incompetenti!

Musafir

#23

2013-05-10 03:46

Libertatea unei justiţii o dă în primul rând LEGEA! Atâta timp cât aceasta este concepută într-un Parlament plin de penali - unii condamnaţi deja iar ceilalţi, aleşi printr-o lege ce dă posibilitatea fraudei, nici că poate fi vorba de justiţie liberă şi corectă, oricât s-ar strădui oamenii cinstiţi din rândul acesteia!!!

Dan Alexandru Crişan

#24 Re:

2013-05-10 05:03


Musafir

#25 Re: Re:

2013-05-10 05:04

Libertatea unei justiţii o dă în primul rând LEGEA! Atâta timp cât aceasta este concepută într-un Parlament plin de penali - unii condamnaţi deja iar ceilalţi, aleşi printr-o lege ce dă posibilitatea fraudei, nici că poate fi vorba de justiţie liberă şi corectă, oricât s-ar strădui oamenii cinstiţi din rândul acesteia!!!

#24: Dan Alexandru Crişan - Re: