Petitie de oprire si verificare a vaccinului BCG din Danemarca


Musafir

#1

2012-11-22 11:47

Doresc sa fie verificat inainte de a se mai vaccina copiii in bataia de joc a sistemului nostru sanitar.

Musafir

#2

2012-11-22 15:36

Sa fie produs in Romania si sa oprim importurile

Musafir

#3

2012-11-22 16:32

Eu am nascut in martie 2010 si nici atunci nu mai era vaccin BCG. Cei din clinica privata puteau face vaccinarea cu vaccin BCG din Ungaria, dar autoritatile nu au fost de acord. In aceste conditii vaccinul a facut tot cu vaccin oferit de cei din Ungaria,cam la o luna si jumatate dupa ce am nascut, insa in schema de vaccinare acesta ar trebui facut la externarea din spital, dupa nastere... Si acum dupa 2 ani si jumatate ... s-a ales cea mai proasta varianta...sa sufere copiii si parintii acestora. Cei vinovati sa raspunda....
radu

#4 Cel mai mic preț

2012-11-22 16:55

Cred că trebuie anunțată și Organizația Mondială a Sănătății. La achiziție trebuia să se țină cont de aceste reacții adverse, care nu cred că au apărut doar la populația din România. În funcție de gravitatea și numărul de reacții adverse trebuia achiziționat vaccinul, nu după cel mai mic preț, pentru orice fel de produs, indiferent de calitatea produsului.

Musafir

#5

2012-11-23 09:16

au oprit vaccinul doar pentru 2 saptamani, dar copiii care au fost deja vaccinati si s-au imbolnavit domnul ministru nu a amintit nimic de ei. Oare ii pasa ?

Musafir

#6

2012-11-23 09:17

trebuie dati in judecata si cerute daune morale criminalilor

Musafir

#7

2012-11-23 09:17

cu banii si spaga cu care au cumparat vaccinul redeschideau Cantacuzino

Musafir

#8

2012-11-23 09:19

ma intreb de ce nu am fost anuntate la nastere ca ne cumparam noi vaccinurile ?

Musafir

#9

2012-11-24 07:49

cine ma ajuta sa aflu exact firma care a produs acest vacin ? multumesc

Musafir

#10

2012-11-24 14:04

Arafat sa-si dea demisia.Copiii nostri nu sunt cobai si nu servesc interesele lor.

Musafir

#11 Re:

2012-11-24 19:08

#9: -

novartis

Cretzy

#12 petitie a mamelor care au copii infectati cu vaccinul bcg

2012-11-26 18:35

ar trebui sa se faca o petitie si pentru noi mamele care avem copilasii cu asa zisele adenopatii axilare( diagnostic pus aiurea,pentru ca ei nici nu stiu ce este i cum se trateaza), si sa mergem cu ea la Ministerul sanatati si sa ii dam in judecata, sa ne cerem drepturile copiilor la viata, nu condamnarea lor. Cum ar sta domnu ministru sau oricine din Parlament cu un suflet mic in casa si sa nu stie ce are, ce se va intampla de maine, dc exista un leac......a traiesti cu spaima in suflet si apoi sa afli la tv ca sunt foarte putine cazuri si ca ......adica ceva de genu asta e. de ce nu sa informat in spitale mamicile , mai femeilor asta e alt ceva esti de acord? Nu mai suntem poporul tampit si orb de acum 20 si ceva de ani, ne puteam informa, trebuia sa ne puna sa dam semnatura, nu sa faca experimente. Stim ca au studii de medicina cat de tampit sa fi sa nu sti ca Danemarca are alt fel de clima si ca tulpina virusului este alta ecat a noastra??

Musafir

#13 Re: petitie a mamelor care au copii infectati cu vaccinul bcg

2012-11-27 11:22

#12: Cretzy - petitie a mamelor care au copii infectati cu vaccinul bcg 

 buna ,eu sunt o mamica a carei fetita are reactie adversa la aces vaccin si tocmai de aceea am initiat aceasta petitie pentru ca alti copii sa nu mai suporte consecintele acestui vaccin . Sunt de acord cu tine sa dam in judecata ministerul deoarece in ani nu stim care vor fi reactiile adverse si ce nevoi vor avea copiii nostri. Ar fi bine la comentarii sa ne lasam si adresele de mail poate asa putem tine legatura mai bine

iulia

#14 Re: iulia

2012-11-27 13:34

pe copii nostri s-au facut experimente,....ce mai tara de cacat.....putea sa experimenteze p unu nu pe 20.000 de copii

cristina

#15 Nici un vaccin nu este bun!

2012-12-01 00:11

Problema nu este cu acest vaccin sau cu altul... Problema este cu vaccinurile in general. Atat doar ca acest vaccin, continand tulpina straina a dat efecte neplacute mult mai rapid si mai urate. Dar racelile frecvente, tot felul de infectii, ba chiar ADHD, autism sunt cauzate tot de vaccinuri. Cautati cartile "Vaccinarea, eroarea medicala a secolului- gasiti link de aici www.nuvaccinurilor.blogspot.ro" si "Vaccinurile- preventie sau boala", scrisa de Christa Todea Gross. De asemenea, multe documentare in lb engleza mai sunt disponibile chiar pe youtube - https://www.youtube.com/watch?v=cqsT5EoIk8U
https://www.youtube.com/watch?v=5iM-oYmLoIw
https://www.youtube.com/watch?v=pnxAsrAK2hw
Multa sanatate copilasilor!
ank

#16 Re: petitie a mamelor care au copii infectati cu vaccinul bcg

2013-03-04 19:41

#12: Cretzy - petitie a mamelor care au copii infectati cu vaccinul bcg

si eu ma alatur...a noastra adenopatie revine a treia oara...ati facut ceva demersuri pt a ajunge la minister? noi nu suntem un caz declarat la sanepid


Musafir

#17 Re: Re: petitie a mamelor care au copii infectati cu vaccinul bcg

2013-03-22 13:18

#16: ank - Re: petitie a mamelor care au copii infectati cu vaccinul bcg 

 cei de la minister nu au raspuns la nicio reclamatie trimisa iar tribunalul nu ne-a citat inca cu toate ca am dat ministerul in judecata din ianuarie 2013 este foarte grav ce se intampla parca nimeni nu vrea sa raspunda dar noi parintii trebuie sa facem ceva deoarece este foarte grav ceea ce se intampla


Musafir

#18 Re: Re: Re: petitie a mamelor care au copii infectati cu vaccinul bcg

2013-03-22 13:21

#17: - Re: Re: petitie a mamelor care au copii infectati cu vaccinul bcg 

 administratia medicamentelor a raspuns la reclamatie dar a spus ca este vina ministerului ; eu cred ca acestor copii li s-a facut doza dubla de vaccin deoarece spitalele nu au fost informate ; mai nou sunt mamici care spun ca de la Marius Nasta daca vor sa duca copii la analize li se spune sa treaca alt diacnostic si nu adenopatie; unei mamici i-au spus sa vina cu trimitere de pneumonie este GRAV GRAV


Musafir

#19 Re: Re: Re: Re: petitie a mamelor care au copii infectati cu vaccinul bcg

2013-03-22 13:22

#18: - Re: Re: Re: petitie a mamelor care au copii infectati cu vaccinul bcg 

 EU DORESC SA FAC RECLAMATIE LA CEDO POATE ASA SE VA FACE DREPTATE IN SFARSIT


Musafir

#20

2014-06-11 21:24

Mi-au nenorocit copilu cu vaccinul lor daca nu se rezolva o sa o rezolv in felul meu