Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

revenirea

#3751 bancuri cu prostii de la Victoria

2013-04-29 16:22

Cum te adresezi lui GHIOCA îmbrăcat la patru ace?
- Inculpat, ridică-te!
Ehehe

#3752 ATENTIE SALARIATI AI SECURITAS (fost SIBGUARD / VILGUARD) VALCEA! SE PREGATESTE DEBARCAREA VOASTRA.

2013-04-29 16:35

CONFORM ULTIMEI DECLARATII A ADMINISTRATORULUI JUDICIAR AL OLTCHIM - PIPEREA, "PARINTELE INSOLVENTEI" DIN ROMANIA - PRELUATA IN MASS MEDIA, SPRE EXEPLU SI PE SITEUL PUBLICATIEI "PUTEREA" OLTCHIM VA FI PAZIT DE JANDARMI (http://www.puterea.ro/articol/bomba_oltchim_clorul_din_stocul_societatii_poate_ucide_orice_fiinta_pana_la).

CITEZ: „Noi am cerut ca obiectivul acesta să fie considerat obiectiv strategic naţional. De aceea am solicitat Ministerului de Interne să fie păzit de jandarmi, nu de firme de pază, la o lună de la intrarea în insolvenţă. Autorităţile au fost de acord cu această măsură”.

DACA TOT NU V-AU DAT BANII MACAR SA VA DEA CEVA! SI S-AU GANDIT ... SA VA DEA AFARA.

RECUNOSTINTA SI MULTUMIRILE VOASTRE TREBUIE SA SE INDREPTE CATRE CONDUCERA OLTCHIM (INSTAURATA DUPA LUNA SEPTEMBRIE 2012) SI CATRE STRADANIILE ASAZISILOR "SALVATORI" (N.A.: GROPARI) AI OLTCHIM: CERNEV, GHIOCA, etc. ATI FOST ATENT MONITORIZATI SI SUNTETI INEFICIENTI!

JANDARMII SUNT CU NOI !

#3753 Semaca , nu trage !

2013-04-29 17:28

IN PRINCIPIU ASA ESTE !OLTCHIMUL TREBUIE PAZIT DE JANDARMI. IN SCHIMB NU MAI SUNTEM DISPUSI SA MAI AVEM O ECHIPA DE FOTBAL LA MONITORIZARE UNDE CREDIBILITATEA ESTE ZERO DATORITA ACESTUI TRINTOR GHIOCA. FORMULA AIA "PRINDE HOTUL" NU TINE LA NOI. DINTR-UN BEZEVENCHE NU POTI FACE UN OM DE ONOARE. TOTI CARE S-AU INHAITAT CU FRINCU SUNT CU SEMNUL INTREBARII. ACEST INDIVID ARE UN TUPEU FARA MARGINI. OARE CU CE PENAL MAI FACE GRATARE ? DAR, CE FACEM CU OAMENII AMARITI SI CINSTITI DE LA SECURITAS? RAMAN TOT BOSOROGII -SEFI CARE AU FOST PENSIONATI DIN POLITIE?

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-04-29 17:52


SA NE REAMINTIM ...

#3755 pt. #3752 si pt. #3753

2013-04-29 17:59

"Toata lumea se leaga de mine.
Faceti si voi ca mine si o sa vedeti ca vine si rasplata.
Nu cred ca 2300 lei e un salariu care sa sperie pe cineva fata de salariile care sunt in tara.
Va e frica ca sunteti controlati?
Invatati sa fiti corecti.
La munca si gura mica. De "opt" luni primiti salariu fara sa faceti nimic.
Nu mai faceti scandal la directori sa ma schimbe ca nu ma schimba.
Am mina libera sa va prind pe toti. (n.a.: cred ca are si pe cineva la mana de nu-l schimba).

Oare de ce suntem denigrati pe email? Pentru ca avem dreptate.
Pentru a primi raspunsurile corecte si reale sunati-ma pe mine Ghioca: 0753986662 sau domnul Cernev 0758710722."

Marianna
Musafir

#3756 electroliza #3754 s-au dat banii astazi?

2013-04-29 18:12

BANII NU S-AU DAT!

SI ESTE VORBA DESPRE: AVANS LUNA IANUARIE, 55% DIN LICHIDAREA LUNII FEBRUARIE 2013, AVANS + LICHIDARE APRILIE 2013, TRANSPORT LUNILE DECEMBRIE 2012, IANUARIE 2013, MARTIE 2013, APRILIE 2013.

TICHETELE DE MASA NU S-AU DAT!
SI ESTE VORBA DESPRE: IANUARIE 2013, FEBRUARIE 2013, MARTIE 2013, APRILIE 2013.

NU MA PRIMIT DECAT PROMISIUNI ...
ADICA AM FOST DUSI CU ZAHARELUL.
DE PASTI PE MASA VOM PUNE - CA FEL DE BAZA ... RABDARI PRAJITE SI - CA DESERT ... ZAHARELUL (DE MAI SUS).

CE LE PASA LOR? EI SUNT CU SALARIILE LA ZI!

GRETOS

#3757 SALVATI-NE

2013-04-29 19:19

Nu mi-am dorit sa intru pe aceasta petitie. Dar avem surori, mame ,copii care ne atrag atentia ca iar se scrie urit de sectorul nostru de activitate< monitorizare> Si toate acestea din cauza acestui om{ cu care personal nu am nimic} GHIOCA. Sincer nu ne-am bucurat ca a fost "promovat" tocmai aici .Cand intr-un colectiv te feresti de cineva {ce sa vorbesti,cu cine ,de ce cu ala}stai intr-un stres permanent. Nu mai vorbesc de faptul ca omul este slabut la toate capitolele. De ce trebuie sa suportam noi toate acestea? Cica nici pe la Transporturi NU PREA era agreat. Pare ca omul nu este pe craca lui. Este bun numai de intoxicari. Va rog ca de acum inainte sa nu mai criticati acest sector si poate da DUMNEZEU ca acest om sa ne lase in plata domnului. Va doresc,un PASTE FERICIT SI INTAI GINDITI-VA LA NOI SI DUPA ACEEA LA EL.

Musafir

#3758

2013-04-29 19:59

referitor la jandarmi ;cat plateste oltchimul la ora actuala un agent de paza ?
cat va plati oltchimul un jandarm ?
sa inteleg ca asta va fi economia la oltchim ?
salariul net al unui jandarm este 3 mai mare decat al unui agent de paza deci si plata pentru un jandarm se ridica la 80 000 000 lei vechi asta da economie .pentru un agent de paza se plateste 28 000 0000 lei vechi. sa ne spuna domni directori si administratori care este economia ?
Curiosul

#3759 Întrebare

2013-04-29 20:01

Cât mai răbdăm să fim minţiţi ? şi să fim conduşi de toţi inculţii şi agramatii ?

Musafir

#3760

2013-04-29 20:02

daca vom fi paziti de jandarmi adio mitinguri ,vom sta cu pistolul la ceafa ca pe vremuri .
frumoase vremeri .
maria mirabela

#3761 Re:

2013-04-29 20:18

#3758: -

Si o sa plateasca jandarmii la timp? hehehe, ce gluma buna! Poate se platesc si banii la echipa de handbal... ups, nu trebuia sa scriu asta....

Cred totusi ca-i vor plati in zahar de la polieteri. hehehe Sau chiar le vor da niscaiva bidinele, ca borduri, slava domnului, avem mii de kilometri.

Sa vina omul la serviciu cu vesta antiglont. Poate tanara directoare de resurse inumane ajunge in sectie cu doi-trei scutieri.

Fetelor, luam si noi acasa cativa jandarmi? De paste, cu carnati si oua proaspete!

 


Musafir

#3762

2013-04-29 21:02

probabil trebuie să păzească jandarmii oltchimul . altfel îl cară băieţii veseli acasă cu sacoşa. puţin câte puţin.

Musafir

#3763

2013-04-30 04:12

daca oltchimul este un obietiv strategig pentru pazit de ce nu este tot strategic pentru economie ?
ar fi bine sa ne raspunda d0ul piperea si ministru economiei .cred ca intresul pentru care sunt adusi jandarmii este sa innabuse orice intentie de manifestatie mo hotarare stategica si bine gandita de bravii conducatori mprobabil ca manifestarile celor de la oltchim ne le-a picat bine celor din guvern .

Musafir

#3764

2013-04-30 04:13

vechea zicala TARA ARDE SI BABA SE PIAPTANA .

Musafir

#3765

2013-04-30 04:16

DACA NU IESEAU SALARIATII OLTCHIM IN STRADA PROBABIL CA ACUM ERAU IN SOMAJ FARA SALARII COMPENSATORII SI FARA MULTE ALTE DREPTURI .CU JANDARMII IN POARTA MAI PARTICIPA LA MITINGURI DACA POTI .....................
curiosul

#3766

2013-04-30 04:28

ce vor pazi accesul in unitate sau perimetru ? eu cred ca este o gluma treaba cu poca combinatelor de catre jandarmi . OMV de ce a renuntat la jandarmi dace erau asa de eficienti ?
ce se ascunde in spatele acestei mojicii?

Musafir

#3767

2013-04-30 04:29

mai bine datine salariile ca vin si la noi sabatorile pascale.
Mama Maria

#3768 Re:

2013-04-30 06:24

#3766: curiosul -

Jandarmii vor pazii hotii, sa nu fie prinsi de cine nu trebuie. Ce, nu este destul de clar?

Intrebarea este: ce mai este de furat din OLTCHIM?

Arpechimista

#3769 OBIECTIV STRATEGIC

2013-04-30 06:27

Diferenta dintre o fabrica normala si un obiectiv strategic:
-De muncit se munceste la fel
-De privatizat ii trebuie aprobare in CSAT (adica dl.Basescu)
-Toatae telefoanele, mailurile pot fi urmarite fara mandat pe motive de ,,siguranta nationala"
-Jandarmeria o sa-si faca datoria: gata cu protestele de srada
-Nu mai poate fi subiect de reiting, nu se mai poate filma sau inregistra din obiectiv sau din jurul sau
-Baietii cu ochii albastri pot sa intervina cand vor si sa se autosesizeze
-Nu se mai poate amesteca FMI sa dicteze strategii de lichidare
-Comisia europeana o sa-si vada de ale ei
-Statul poate ajuta sub orice forma (finantare, ajutoare, etc)
-Salariatii pot avea anumite conditii de munca , iar cele vehi pot fi imbunatatite

Asa era si normal, asa si trebuia si pe vremea regimului trecut Arpechim, Oltchim,etc erau obiective strategice. Nu inteleg ce nu va convine ? Dl.Piperea nu-si poate asuma aceasta raspundere decat daca este ajutat de STAT , pentru ca acest obiectiv e al statului roman.
nelamuritul

#3770 obiectiv strategic din toate punctele de vedere

2013-04-30 07:11

sa fiu bine inteles ;
-ce vor pazi jandarmii?
-singurul mod in care ne baga pumnul in gura sa nu mai iesim in strada
-costul acestui serviciu
-de ce nu este obiectiv strategic si dpdv economic ?
- dece nu se iau hotarari in csat ?
-unde au fost guvernele romaniei din 1990 si pana in prezent ?
Arpechimista

#3771 OBIECTIV STRATEGIC

2013-04-30 08:27

Daca nu era strategic crezi ca ne mai plateau degeaba 4 ani?
Daca nu ii interesa dpdv economic crezi ca nu il inchideau ?
Jandarmeria este platita din bugetul statului, ca si noi !
Hotatrari se vor lua in CSAT de acum incolo !
Din 1990 si pana acum intrebati-l pe dl.Roibu ca dansul cunoaste fiecare guvern ce a facut pt.Oltchim !
In strada poti sa iesi , dar vei fi nemotivat, ca dupa ce stai mai faci si taraboi !
La Uzina Dacia sunt nemotivati 2 zile dupa ultima greva, cu avertisment ca la urmatoarea li se va imputa pierderea productiei !
Ce zici daca ar face si dl.Piperea asta ?
La Pitesti putem sta pe strada oricat ca nu avem productie, dar la voi cu 30% productie este greu sa va adunati si 300 de insi !
Dar nici la noi nu este frumos, ca stam degeaba de aproape 5 ani ! Nu din vina noastra dar trebuie sa avem bun simt!
Trebuie sa avem rabdare si sa aratam ca meritam toate eforturile care se fac pentru societatea acesata ! Sa aveti sarbatori fericite si pline de intelepciune !
oltchimista nouă

#3772 Re: OBIECTIV STRATEGIC

2013-04-30 08:32

#3769: Arpechimista - OBIECTIV STRATEGIC

Să-ți trăiască P.N.L.-ul, P.D.L.-ul și P.S.D.-ul!

Îți dă și sporurile corespunzătoare? Naivi, cu un rest de școală.

Telefoanele, e-mail-urile si restul erau ascultate/citite fără mandat și până acuma.

De protestat ai putut si vei putea protesta în continuare. Este un drept fundamental, îngrădit doar de câteva reguli de bun simț.

Ai văzut tu un singur obiectiv strategic neluat în tărbacă în presă atunci când a fost cazul?

Ca să nu se mai amestece FMI-ul, trebuie scos de pe lista cu obiectivele de privatizat. Nu de alta, dar România l-a băgat. FMI-ul doar a semnalat că sunt probleme iar noi am dat fuguța cu problemele pe listă și cu promisiunile corespunzătoare. Dar au fost doar vorbe fără fapte.

Ca să poți face obiectiv strategic, trebuiesc noi reglementări, hotărâri de guvern cel puțin....

 

E cale lungă până ... departe.

Nu mai aruncați speranțe deșarte pe forum că nu ține la toată lumea.

sor-ta

#3773 Re: OBIECTIV STRATEGIC

2013-04-30 08:40

#3771: Arpechimista - OBIECTIV STRATEGIC

Imi aduc aminte ca a adus dl. piperea miliarde de tone de materie prima. cel putin la voi la pitesti s-a dat si celor care aveau nevoie si celor care nu aveau nevoie, chiar s-au dat si prin oras, ca era cacalau. La valcea au ajuns mai greu dar si aici dau pe afara. Sau poate nu au putut intra in oltchim materiile prime ca s-a facut greva?

Draguta, mai iesi din birou si nu mai vorbi din carti. Esti pe alta lume.

Ai si uitat pentru ce a protestat lumea? pentru materii prime, de aici rezultand si banii de salarii. Dar asa isi umfla unii penele de atoate stiutori.

Ia si tu o pauza (de cateva luni) de mistificari si barbi bagate pe forum.


Musafir

#3774 Re: OBIECTIV STRATEGIC

2013-04-30 08:46

#3771: Arpechimista - OBIECTIV STRATEGIC

Un lucru de bun simt ar fi daca te-ai cere tu, cu manuta ta, afara din oltchim-arpechim.

Arpechimista

#3775 OBIECTIV STRATEGIC

2013-04-30 10:28

Eu m-am cerut, dar se pare ca sunt atat de buna de nu ma vrea nimeni decat aici !
Asta e, mai incerc, ca in curand voi avea treaba adevarata !