Petitie pentru demisionarea URGENTA a Guvernului Ponta-Antonescu


Musafir

#126

2012-08-06 12:41

Neam saturat de vespile acestea:USL(PSD,PNL,PC)si bondarii:(PDL,UNPR,UBMR)si de caracatitele:(,si alti care iau favorizat,PNTCD,PPDD).La puscarie cu gunoaile acestea.
administrator

#127 La puscarie cu eii.

2012-08-06 12:52

La puscarie cu gunoaile acestea de :vespile Usl (PSD,PNL,PC),si bondarii(PDL,UNPR,UDMR),si caracatitele(PNTCD,PPDD si alti escroci.acestia au vindut :uzinele,fabrici,turnatorile,laminoarele,fonta ,turismul,flota,abatoarele,spitalele,scolile,creselile,gradinitele,zacamantul,petrolul.rusine acestor gunoaie.

Musafir

#128

2012-08-06 18:23

nu stiu cumba daca ponta asta este normal la cap se poate intampla domnule ca probabil el nu e sanatos la cap daca poate sa zoca asa cevala unirea principatelor romane roma,i din franta au vb cu napoleon al treilea ca vogoride fraudeaza alegerile atunci napoleon a sculato din somn pe regina angliei si a informato deci romani din strainatate au fost mai patrioti ca cei care erau in tara asa ca fac ceva pe patriotismul lui tonta,dar omu asta trebuie controlat la cap are probleme

Musafir

#129

2012-08-07 12:01

MINCIUNI !!!

Musafir

#130

2012-08-07 12:12

Daca prin vot am putea schimba ceva nimeni nu ne-ar mai lasa sa votam ."Mark Twain " USL = VOICULESCU , PONTA , ANTONESCU etc .!!!

Musafir

#131

2012-08-08 00:25

sa plece Antonescu. A promis asta si nu o mai face. Iar Ponta cu plagiatu' ? O fi afectat de criza !

Musafir

#132

2012-08-08 07:34

Întreaga clasă politică să-și dea demisia ,din cauza lor nu mai avem economie nu mai avem siguranța zilei de mâine și pe deasupra mai sântem și datori vânduți ,sa lucrat de22 ani la distrugerea identităti ca nație pentru ineresele lor ,trebuie să fi nebun sau demon să-i mai crezi pe trădătorii și conspiratorii ăstia ,ce încearcă iei acum nu este altceva decât să se acopere uni pe alți iei fiind din aceeași cocă ,o cocă ce nu crește și sporește niciodată .

Musafir

#133

2012-08-08 10:02

Am semnat aceasta petitie pentru ca m-am saturat de minciuni sfruntate si ineficienta.N-am crezut de la bun inceput intro schimbare in bine,asa ca nu m-am dus nici sa votez.IMI VREAU PRESEDINTELE INAPOI SI STABILITATE IN TARA!!!

Musafir

#134

2012-08-08 10:27

Traiasca Rgele! Traiasca Monarhia constitutionala!

Musafir

#135

2012-08-08 11:18

Ce fel de conducatori tin cont numai de cei ce voteaza cum vor ei ?Democratia exista numai pentru"ai nostri"?

Musafir

#136

2012-08-08 14:11

Pentru tot ce ati scris in petitie si pentru:
-lipsa de RUSINE a celor de la guvernare, ne cred pe toti prosti, fac glume proaste,inventeaza orice pentru a trage de timp privind referendumul, apar foarte des la tv, asta pentruca n-au ce face decat "clampaneala".
- singurul program de guvernare a fost este si probabil va fi "jos....." indiferent ce s-ar intampla.
- Europa toata ne spune ca am luat-o gresit dar ei zic ca nu ,ca e bine ce daca suntem pe o panta care ne duce inapoi spre anii "90;
- Dl.Ponta mai are in plus o cauza de demisie: PLAGIATUL, ne face de ras in toata lumea
- Sa demisioneze si pentru ca aduce in guvern oameni ca dl.SOVA ,cum se poate asa ceva ,ceeace a sustinut dansul nici gafa nu se poate numi, totala necunoastere a istoriei si pentru asta i s-a dat "bonus" : o excursie in AMERICA , dece trebuie sa cheltuiasca banii tarii pentru documentare, sa se fi dus singur pe banii lui, si sa stea in afara functiilor publice, demonstrand cu alte fapte ca a inteles prostia care a facut-o.
Pentru toate acestea si nu numai acest cuplu Ponta-Antonescu trebuie sa plece , curand.

Musafir

#137

2012-08-08 17:23

antonescu +ponta=ion iliescu
Ruxandra Ignaton

#138 Asa sa ne ajute Dumnezeu, stimati petitionari basisti!

2012-08-08 21:19

Voua nu vi se acreste de atata diversiune?? Ne bagati pe gat cand asa-zisul mediu academic, cand asa-zisa diaspora. Lupta voastra este oribila, incalcand legi, calcand in picioare demnitatea unui popor.Suntem convinsi ca adevarul si dreptatea va vor pune la zidul istoriei. Va bateti joc de tot ce este sfant in tara asta. Va sosi si momentul decontarii. Asa sa ne ajute Dumnezeu!

Musafir

#139 Va stau in gat cei care nu sunt tradatori, inculti, lichele??

2012-08-09 02:10

Adevar graiti voi, oare?? Cam analfabeta "diaspora"asta, daca cei care posteaza comentarii aici sunt pretinsii "revolutionari".Logica a discursului - ioc! Demnitate -nici cat negru sub unghia pisicii. O armata diversionista platita din banii nostri. Mirositi a securisti de la o posta. Chiar credeti ca prostiti un popor intreg? Nu faceti decat sa creasca dispretul nostru pentru tot ce este legat de Basescu si netrebnicii lui. Atata minciuna, atata agresiune asupra poporului roman si a statului de drept nu a fost nici pe vremea Impuscatului. Mai invartiti voi mult glontul in rana natiunii??? Poate nu stiti ca romanul are si el o limita. N-as vrea sa traiti clipa cand durerea lui va exploda. Sa nu fiti, oricum, prin preajma! Speram ca regimul lichelelor securiste isi consuma ultimele convulsii.

Musafir

#140

2012-08-09 08:53

josssss mafiaaaa ,nu au facuto pentru popor ,au facuto doar pentru ei

Musafir

#141 Re:

2012-08-09 10:34


Musafir

#142 DEMISIA

2012-08-09 10:37

Nu cred ca trebuie sa-i rugam sa-si dea demisia,trebuie obligati sa plece cat de repede,nu avem nevoie de ei atat timp cat cat n-au interesul romanilor,ci doar al lor,al partasilor la hotie,l mincinosilor.Trebuie sa plece.

Musafir

#143 Demisia

2012-08-09 10:42

#125: -

Nu trebuie sa-i rugam sa plece,trebuie sa-i obligan sa-si dea demisia,nu fac nimic pentru romani,fac pentru clica lor de mincinosi,hoti,apasa pe acceleratie,pentru a-si vedeea caruta incarcata.


Musafir

#144

2012-08-09 12:17

Ce cauta ei acolo? Avem timp de sfada, scandal si intrigi? Ei nu au rate in euro sa ii deranjeze ca creste in fiecare zi. 3 luni la guvernare si nici un rezultat in afara de scandal. Puneti un guvern care sa stie ce face. Nu ma intereseaza coloratura politica, ma intereseaza rezultatul unei reforme economice pozitive care poate influenta in bine viitorul copilului meu.

Musafir

#145

2012-08-09 13:58

Este cazul ca in tara mea sa fie guvernanti care sa gaseasca mijloace de a pulsa ecomonia , nu de a sta si a vana"ciolanul" pentru cat mai multa putere.

Musafir

#146

2012-08-09 14:50

jos cu usl
dn44

#147

2012-08-09 21:27

pacat ca va folositi de puterea banului in orice moment.nu mi se pare corect sa platesc pt o petitie ,cu toata vizibilitatea ei.daca am vedea de la inceput cererea de bani ,sigur nu am mai adera la nici un fel de actiune de acest fel.

Musafir

#148

2012-08-10 11:37

DEMISIA URGENT !!!

Musafir

#149

2012-08-11 12:24

Slugoii lui Basescu au initiat petitia. Rusine ca va tradati singuri tara!!

Musafir

#150

2012-08-11 13:41

DEMISIA.