Retrageţi Titlul de Doctor al Prim-Ministrului Plagiator

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Retrageţi Titlul de Doctor al Prim-Ministrului Plagiator


Musafir

#26

2012-07-21 15:06

D-na andronescu a amenintat voalat comisia de la Univ. Buc. ca poate ramine fara scoala doctorala. O ingerinta mizera.

Musafir

#27

2012-07-21 17:02

Avem nevoie de oameni cu Probitate Morala la carma Romaniei.
Demisia Domnule Ponta!

Musafir

#28

2012-07-21 18:53

Sunt intru totul de acord cu retragerea titlului de doctor a actualului Prim Ministru Victor Ponta si soliciarea demisiei acestuia din functia de Premier al Romaniei, in conditiile plagiatului demascat. Consider ca in ceea ce priveste verificarea tuturor tezelor de doctorat sustinute in Romania dupa revolutie, aceasta masura nu este corecta fata de acei care au obtinut pe merit titlul de doctor. Suspiciunile de plagiat trebuiesc analizate individual, de la caz la caz, in masura existentei de elemente incriminante in acest sens.
Ionut

#29 Re:

2012-07-21 19:38

#28: -

Ma iertati, dar unde am cerut in petitie verificarea tuturor tezelor de doctorat sustinute in Romania dupa revolutie??


Musafir

#30

2012-07-21 20:33

Demisia, nu de onoare, de rusine, cum spunea Monica Macovei

Musafir

#31

2012-07-21 22:13

Daca nu luam atitudine fata de cei care ne cred timpiti , atunci meritam cea ce primim de la ei !

Musafir

#32

2012-07-21 22:27

nu mai vrem sa fim mintiti !

Musafir

#33

2012-07-22 04:42

Acest individ este o rușine nu numai pentru comunitatea academică românească, ci pentru întreaga națiune, TOVARĂȘĂ ministru.

Musafir

#34

2012-07-22 09:38

Limpede

Musafir

#35

2012-07-22 13:07

Sunt tinar , nu vreau sa mai accept minciuna si hotia care a ajunc la rang de doctorat* in aceasta tara !

Musafir

#36

2012-07-22 14:00

Jos Hotii si mincinosii ....zii NU in 29 iulie!!

Musafir

#37

2012-07-22 15:00

Furtul intelectual este o rusine pe obrazul tuturor celor care au invatat si au muncit cinstit ptr un titluuniversitar. Ponta a furat deci este neccesar sa i se retraga titlul pe care l-a obtinut fraudulos. Am ajuns sa fim condusi de hoti. Este o RUSINE !

Musafir

#38

2012-07-22 17:46

retrageti funstia de presedinte dusmanului romanilor.
in 29!

Musafir

#39 Re:

2012-07-22 17:47

#1: -

climatul politic curatat de javre!


Musafir

#40

2012-07-23 08:05

Plagiatul este un furt "multiplicat" cu un cuvânt "intelectual" !

c

Musafir

#41

2012-07-25 00:55

Treziti-va !!! Nu exista nici un motiv in lume sa acoperiti asa un mincinos. Va condamnati singuri la mila si la sila oamenilor cinstiti si NORMALI . Doriti-va pt. copiii vostri/nostri sa traiasca demn si vertical , departe de scursorile care ne conduc. Si carora li separe ca a ne sfida si ignora , este singura maniera potrivita de a raspunde acuzatiilor.

Musafir

#42 http://www.petitieonline.com/apel_pentru_indexarea_veniturilor_populatiei_salarii_pensii_al

2012-07-25 11:20

Nu este numai plagiator dar este si un mare mincinos!

Guvernul trebuie sa guverneze romani nu partide politice!
Guvernul este al romanilor nu al USL!
Guvernul trebuie sa guverneze la zi, nu la seral, nu la fara frecventa!
Guvernul trebuie sa guverneze in Romania, nu la Bruxelles!

Au jurat cu mana pe Biblie si pe Constitutie (conform art. 82 din Constitutie), citez:
„Jur să-mi dăruiesc toată puterea şi priceperea pentru propăşirea spirituală şi materială a poporului român, să respect Constituţia şi legile ţării, să apăr democraţia,drepturile şi libertăţile fundamentale ale cetăţenilor, suveranitatea, independenţa, unitatea şi integritatea teritorială a României. Aşa să-mi ajute Dumnezeu”.

Cine-i plateste pe guvernanti? Poporul sau partidele politice?

Problema este ca nu trebuie sa ne intereseze cine este la putere. Trebuie sa ne intereseze ce face puterea pentru noi!

Trebuie sa ne intereseze viata noastra de zi cu zi: existenta locurilor de munca, locurile de munca sa fie cat mai bine platite, puterea de cumparare a leului sa fie cat mai mare, ce facem cu copiii nostri (unde invata, ce invata, unde lucreaza, unde locuiesc?).

Pentru acest lucru trebuie sa amintim puterii ca trebuie sa faca tot ceea ce a promis si, pentru ca strigatul nostru sa se auda, semnati “APELUL PENTRU INDEXAREA VENITURILOR POPULATIEI (SALARII, PENSII, ALOCATII DE STAT PENTRU COPII, INDEMNIZAŢIE PENTRU CREŞTERE COPIL) SI PENTRU CRESTEREA SALARIULUI MINIM PE ECONOMIE!” :http://www.petitieonline.com/apel_pentru_indexarea_veniturilor_populatiei_salarii_pensii_al

Musafir

#43

2012-07-28 07:25

RUSINE "DOTTORE"

Musafir

#44

2012-07-30 17:21

... propun ca domnului ministru Ponta, sa i se retraga certificatul de nastere si sa i se elibereze retroactiv, unul de fatare, de la veterinar...

Musafir

#45

2012-08-02 08:06

nu puteam sa merg la vot si sa sustin o actiune impusa de un hot si un criminal cum este acest ponta,rusinea nationala a romaniei!

Musafir

#46

2012-08-02 09:58

Daca eu am gresit, am platit.Daca domnul Ponta crede ca nu o sa plateasca-se inseala. In viata platim pentru tot. Dreptatea si adevarul sunt cela doua cuvinte lipsa din vocabularul lui.Vreau sa vad si eu virtutile dvs. Domnule Dr.Ponta.

Musafir

#47

2012-08-03 13:31

E un hot de cea mai joasa spetă daca citez chiar din placiator, ”un hot mai mare ca FLUTUR” pe care nu-l vazuse in cariera de procuror dar pe care poate sa-l vada acum dca se uita in oglinda

Musafir

#48

2012-08-03 14:12

Broscane, nu asa se face o lucrare de doctorat! Cu masterul in Italia, cum stai?
DEMISIAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!

Musafir

#49

2012-08-03 14:12

VA RUGAM SA FIE RECUPERATE ȘI DREPTURILE BANESTI PRIMITE DREPT SPOR PENTRU CA ERA DOCTOR IN DREPT. ORICE SUMA PRIMITA DIN 2003 PENTRU CA ERA DOCTOR DRBUIE RESTITUITĂ INTITUTIEI DE LA CARE A PRIMIT-O
-guvern cind era seful coprpului de control al primului ministru,
-facultate deoarece a pututu fi coferentiar doar cea era doctor,
-la guvern cind a fost ministru in relatia cu parlamentul
-la paralament de cind este deputat,
-de la guvern de cind este prim ministru
Sa dea sporul de doctor inapoi cit mai repede si sa faca public actul cu care a restituit banii inapoi statului

Musafir

#50

2012-08-04 21:18

Si in 2003, copierea era interzisa. Foarte multi conducatori de doctorat tratau cu usurinta acest aspect. Dar fiecare stia ca a nu cita corect reprezinta un furt. Se spunea: lasa, mai, ca si altii fac la fel .... Dar nu poti fi in fruntea statului daca toata lumea te vede ca pe un infractor.