Spune NU eliminarii ANTENA 3

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU eliminarii ANTENA 3


Musafir

#76

2012-03-07 19:05

Ciumpalaci din toata lumea uniti-va!

Musafir

#77

2012-03-07 19:23

nimic nu e vesnic!

Musafir

#78

2012-03-07 19:44

Antena 3 face parte din familia mea , o respect si am incredere in ea.
bibi

#79

2012-03-07 20:34

CENZURA.da cenzura o urasc dar cum spune-ti minciunilor si jicnirilor proferate pe un post tv?crede-ti oare ca se poate numi ,,deontologie''?

Musafir

#80

2012-03-07 20:58

Sunt pentru pastrarea postului ANTENA 3

Musafir

#81

2012-03-07 21:06

Este un post TV interesant; poate putin

Anonymous

#82

2012-03-07 21:17

Va rog nu mai stati in casa veniti in strada se terminam cu acest mitocan.

Musafir

#83

2012-03-07 22:31

Avem nevoie de Antena 3!

Musafir

#84

2012-03-07 23:16

eu una ma lupt cu toata lumea pt acest post...sint dependenta de antena3...toate emisiunile le urmaresc cu mare interes si placere!!!

Musafir

#85 Re:

2012-03-07 23:35


Musafir

#86

2012-03-07 23:50

Nu mai sunt telespectator Antena3. Incep sa ma agaseze Dana Grecu, Radu Tudor, sau Mircea Badea. Nu ca n-ar avea dreptate, dar au tonul prea agresiv. Nu ma intereseaza modul acesta de a face televiziune, prin ati impune o anume opinie la modul zbierando-tipando (Dana Grecu) sau smircaieli de tip Radu Tudor. As prefera sa "diger"eu insu-mi informatia si sa-mi fac singur parerea, nu sa-mi fie impusa sau nici macar sugerata. Dar fiindca Antena3 are un auditoriu larg care agreaza acest tip de televiziune, ii repect si ma bat pentru ca ei sa aiba aceasta sursa de informare. M-as bate si pentru ZeroTV, sau daca VCTudor isi va deschide o televiziune, m-as bate si pentru el. Vreau sa cred ca in ciuda faptului ca suntem condusi de marlani si de ageamii, suntem o tara libera. Ma rog ata cat se poate intr-o tara in care marlanii isi impun vointa.
Toate bune,
Aberluscoaiei

Musafir

#87

2012-03-08 07:12

Sper ca acest demers sa fie de ajutor!

Musafir

#88

2012-03-08 08:43

cel mai bun post tv de stiri din tara

Musafir

#89

2012-03-08 08:48

acesti domni de la cna sa-si ia labele dupa cel mai bun post de stiri din tara...sa-si vada de treaba lor corect...daca vor sa inchida televiziunile care nu pupa-n dos puterea,sa inchida si pe cele care spun fara rusine "carici pogorici"

Musafir

#90

2012-03-08 09:33

Ce se dezbate in cadrul emisiunilor ramane,din pacate,la stadiul de dezbatere.Parlamentarii sunt surzi si orbi la strigatele noastre de ajutor!Dar macar moderatorii emisiunilor sa-i tina pe jar!Ar fi bine daca s-ar dezbate si neregulile din Jandarmeria Romana care este un clan de rubedenii si nepotisme ai caror sefi incalca legile statului si Ordinul fostului Ministrului Igas care a declarat ca celor pusi la dispozitie in vederea restructurarii sa li se retraga armamentul(I.J.J.Cluj nu a respectat Ordinul)

Musafir

#91

2012-03-08 11:07

ce ma izbeste , uitandu-ma la ANTENA 3
este tineretea asta,
fara batranete
pe care ADEVARUL VOSTRU mi-o arata ...

Si ceea ce imi umple sufletul de bucurie este ca acest ADEVAR
e grait - raspicat -
in limba pe care EU o inteleg cel mai bine
si pe care
Dumnezeu
mi-a lasat-o SI MIE - mostenire
in codul meu genetic,
ca litera divina, cu care sa comunic
chiar si cu ingerii...
atunci cand singura ma simt ca don quijote
IN BATALIA mea
cu nesimtirea si micimea acestor cocotati prea sus,
prea sus in ingamfarea lor
si-atat de jos in unica lor dorinta
...de a-l detrona pe Dumnezeu...
sunt clipe
da
cand ingerii mi se aseaza-n drum
SOPTINDU-MI UN CUVANT
CE-POTOLESTE BRUSC FURTUNA
ALUNGA NORII INTUNERICULUI
SI FACE IAR LUMINA ...

Cuvantul vostru magic e ADEVARUL ce-l scoate-ti la lumina , lumina ce ajunge in fiecare casa si care atinge si inima si spiritul fiecarui spectator ce va acorda timp din timpul lor ... pentru ca un interes reciproc se masoara doar in timp ... ratingul atins de voi spune tot ... cna-ul sa stea cuminte-n banca ... e timpul sa se ridice la statutul unei democratii general valabile ... sa-si indrepte coloana vertebrala si sa inceteze cu slugareala in favoarea oricarei puteri ... ei sunt acolo nu pentru a gira o putere sau alta ... e imoral si ilegal!

...

Fie va dat si voua
alai de ingeri
ce-n loc de gloante ... jignire si povara ...
sa picure in-naintea voastra
scantei eterne de lumina
si adunandu-le pe toate
in cosul zilnic de bucate
sa daruiti celui sarman
infometat de adevar
o singura lucire
din tot ce voi ati strans
si tot va fi de-ajuns
sa-aprindeti focul viu
in suflet de roman...


Musafir

#92

2012-03-08 11:14

Libertatea presei si a televiziuni este ultima cale ce a ramas ca sa aflam adevarul, indiferent in ce tara am locui, dar mai ales in Romania,unde este un strict foarte necesar!
gabriela dumitrescu

#93

2012-03-08 11:22

un da libertatii de exprimare! un da dreptului la informatii ! un da raspicat dreptului la opinie! un da diversitatii in modul de gandire si de exprimare , e ilogic si kafkanian sa impui de la cna CENZURA! ASA CUM NICI UN DEGET DE LA MAINILE UNUI OM NU E LA FEL, tot asa nici o televiziune , ziar, cinematograf, carte , opinie zbierata in piata publica sa exprimata in spatiu virtual nu are cum sa fie la fel! si daca se intampla ca o anumita majoritate se regasesc pe aceiasi lungime de unda ... nimeni nu are dreptul sa-i imprastie, sa-i dezbine , mai ales ca in calitatea de spectatori pe care o au romanii ... exista cea mai la indemana solutie , cand acesta ar simti un disconfort vizual, auditiv, ideatic etc ... poate sa apese pe un singur buton al telecomenzii ... nimeni nu obliga pe nimeni sa se aciueze pe langa majoritate si sa devina parte din ea ... asa ca draga cna fii echidistant , matur si legal asa cum te obliga constitutia !

Musafir

#94

2012-03-08 14:17

Jos Base !!!

Musafir

#95

2012-03-08 15:13

Noi, romanii trebuie sa ne trezim fie si in ceasul al 12-lea si sa spunem NU abuzurilor din partea acestei puteri nerusinate !Antena 3 trebuie sa existe in continuare si va multumim pentru obiectivitatea si profesionalismul de care dati dovada . Va sustin , va admir si va iubesc !

Musafir

#96

2012-03-08 17:49

Spune NU eliminarii ANTENA 3

Musafir

#97

2012-03-08 18:08

Cu presa,scrisă sau audio-vizuală, te poti "bate" in idei, in argumente şi în contra-argumente, dar nu poti intra cu botinele cenzurii politice pe teritoriul spiritului! Asemenea gesturi sunt dovadă de slăbiciune şi nu de tărie. Şi cine face asta? O neica-nimeni a presi, o narcisă ofilită înainte de a înmuguri?! Halal democratie, ce sa mai zis?... Până şi Ceauşescu desfiinţase cenzura, dar se pare ca anticomuniştii l-au depăşit.
MIRELA ALIS DOBRESCU
Musafir

#98

2012-03-08 18:16

NU ELIMINARII ANTENA 3!


Musafir

#99 Re:

2012-03-08 18:16

#86: -

TONUL este impus de situatia in sine, dl./dna Aberluscoaiei, si nu e timp de "sugestii" si alte floricele din acestea in situatia in care este Romania acum...Este nevoie de mult nerv si eficienta care sa TREZEASCA gandirea adormita sau intepenita a multora care sunt in prezent pe scaune foarte inalte pentru ei...


Musafir

#100 Re:

2012-03-08 18:19

#97: -

v. si comentariul #19