RAED ARAFAT , salvatorul poporului roman

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția RAED ARAFAT , salvatorul poporului roman


Musafir

#26

2012-01-11 11:36

Schimbati, va rog, sintagma "salvatorul poporului"!
Cred ca nici dumnealui nu i-ar placea sa vada asta.
E un profesionist, nu un profet!!
Oriunde se va stabili, va sti sa construiasca eficient.
Succes si bafta pentru noi.
vasi

#27 pt. smurd

2012-01-11 12:04

sunt pentru a continua munca arafat la ministerul sanatati a facut cu alti colegi o treaba buna privind sistemul de urgenta.va rog sa puneti alt titlu.

Musafir

#28

2012-01-11 12:08

Este cazul sa se ACORDE O ATENTIE MAI MARE celor cu venituri mai mici. Masurile preconizate ii avantajeaza pe bogatasi. Ma intreb daca, ceeace se propune are ca scop exterminarea noastra, a celor multi cu venituri medii si mici. Propunerile Dr. Read Arafat sunt logice si de bun simt. Dr. Arafat a dovedit, pe toata perioada activitatii sale, competenta , multa daruire, iar rezultatul s-a vazut. Este cazul sa se tina cont de parerea sa si sa nu fie indepartat din sistem, care sistem a fost pus l-a punct si a devenit modern,functional si rapid datorita, in cea mai mare parte, dansului.

Musafir

#29

2012-01-11 12:30

E simpomatic pentru mediul politic si de afaceri neoneste din Romania sa actioneze in interesul lor ,impotriva interesului oamenilor si atunci reactia unui OM,BARBAT ,adevarat ,profesionist si care a realizat ceva deosebit pentru oameni nu poate fii decat lupta in afara sistemului. Ar fii benefic sa fim mai multi asemenea "romanului" ARAFAT !!!!!!!

Musafir

#30

2012-01-11 13:18

rusine sa le fie corbilor care vor sa distruga tot ce mai este sanatos si functional in aceasta tara!ce juramant de credinta, au depus acesti misei?

Musafir

#31

2012-01-11 14:15

Imi plac oamenii care se lupta pt. o idee,daca se dovedeste si buna merita sa-i sprijinim!Trebuie luptat pana la capat chiar daca pt. moment totul pare un pic 'donquichonesc"si "lasa-ma sa te las".In timp ...adica peste ani se va vedea si efectul.

Musafir

#32

2012-01-11 14:37

"Tot ce-i bun trebuie sa dispara, din aceasta tara.."

Musafir

#33

2012-01-11 15:43

este inadmisibil ca un om, acuma cetatean roman, care a facut mai multe pentru sanatatea acestui popor decat oricine, sa fie batjocorit de niste analfabeti si noi sa nu fi luat macar atitudine. Este un adevarat genocid cea ce se prefigureaza a se intampla, daca vom permite unor ticalosi sa foloseasca cuvantul reforma pt. a FURA!!!!

Musafir

#34

2012-01-11 15:44

nu am avut nevoie niciodata de serv. smurd, dar daca mi s-ar intampla sa am nevoie vreodata ,ar fi singurul serviciu la care as apela cu toata increderea.

Musafir

#35

2012-01-11 16:36

Cu un presedinte handicapat mental ,un prim ministru marioneta si un guvern tembel ,ma mir ca a rezistat RAED ARAFAT atata timp.
Am fost sigur ca asa se va intampla,dar sincer, tot poporul roman este de vina ca accepta sa fim condusi de HOTI,MINCINOSI si ESCROCI sub titulatura de "mari politicieni" care nu stiu decat sa -si rotunjeasca conturile si niciodata nu exista legi pentru ei.

Normal ca ei doresc ceea ce doresc ,pt.ca oricum ei merg sa se trateze in strainatate pe banii fraierilor care muncesc cinstit in aceasta tara.


Musafir

#36

2012-01-11 16:45

Pentru tot ce ati facut pentru acest popor,FELICITARI!!!!!!!!!!

Musafir

#37

2012-01-11 16:57

Sper sa reuseasca sa ramana in functie spre binele nostru al tuturor.Ii doresc milt succes si sa revina asupra deciziei de a demisiona.M.Maracineanu

Musafir

#38 Re:

2012-01-11 17:16

#26: -

Buna seara!

 

Nu o pot schimba din respect pentru cei care au semnat forma actuala.

Am precizat faptul ca poate am fost patetica, dar revoltata la maxim de ceea ce se intampla.

Daca stati bine sa va ganditi, va rog sa-mi spuneti CINE si CE masuri a luat de-a lungul timpului in sprijinul celor multi si neajutorati?

Exista statistici care sa precizeze cate vieti au fost salvate?

Si pentru un singura viata, faptul ca dlui a facut-o dezinteresat, pentru un popor caruia nu-i apartine, este suficient.

In alta ordine de idei, stati sa vedeti ce va urma. Credeti-ma ca nu am exagerat nici cu termenul de "genocid". Pentru ca se doreste " cu premeditare" exterminarea cetatenilor. Cetatenii tinta sunt ; pensionarii si oamenii activi dar fara posibilitati materiale. Adica... cca 70% din populatia totala. Este genocid.

Si dl Arafat pentru ca a " amanat" genocidul, este " SALVATORUL POPORULUI ROMAN"

Va iubesc si va stimez pe toti cei care simtiti "romaneste" si sa ne ajute bunul Dumnezeu sa iesim cu bine si din situatia aceasta.

Numai El stie cum.

Dana elena Barbatei

 

 

 


Musafir

#39

2012-01-11 18:15

Sunt de acord
MAHALEANTZU

#40 MITOCANUL HAHAIT !

2012-01-11 18:52

Astazi iarasi a aparut la TV MITOCANUL sa aduca lamuriri in legatura cu noua lege!Si ce-a zia?Alte prostii specifice HAHAITULUI!Imbecilitatea intruchipata, aceasta paiatza PDL-ista!

Musafir

#41

2012-01-11 19:23

daca se va implementa noua lege a sanatatii, sistemul de sanatate va deveni un SISTEM BANCAR

Musafir

#42

2012-01-11 19:31

Tot ce este bun si sanatos se distruge in tara noastracred ca in toata sanatatea numai acest serviciu functioneaza cum trebuie.

Musafir

#43

2012-01-11 19:43

eu ca si cetatean roman fara nici un drept la sistemul sanitar din romania deoarece am fost plecata 8 ani din romania a trebuit sa ma reintorc in spania pt a ma opera acolo desi nu aveam acte ca am lucrat 5 ani la negru aveam cad sanitar dar in tara mea nu am nici un drept.NU STIU SI NU POT SA INTELEG CUM POPORUL ROMAN MAI POATE INDURA, IAR ACEST OM DIN ALTA TARA CARE A FACUT CEVA BUN PENTRU ROMANIA IL ALUNGA CA NU LE MAI AJUNGE CIOLANUL SA VA FIEEEEEEEE RUSINEE

Musafir

#44

2012-01-11 20:03

SMURD a salvat multe vieti si e rusinos sa ne batem joc de cel ce a infiintat acest sistem de urgenta. Daca merge bine ceva in Romania, acel ceva trebuie desfiintat?

Musafir

#45

2012-01-11 20:14

doctorul arafat chiar fiind un un roman adoptat a realizat cu mult mai multe fata de noi nascuti si crescuti aici el a avut ambitie si a reusit sa construiasca ceva din nimic si in niste timpuri tulburi pentru tara noastra iar acum nu de bir cu fugitii ca multi dintre noi ci incearca sa tina piept tampitilor astora care nu au fost in stare nici macar sa tina ce afost facut dar sa mai si faca asa k domnule basescu cine iti da dreptul moral sa distrugi ceva ce tu nu ai fost in stare sa faci !

Musafir

#46

2012-01-11 20:28

nu

Musafir

#47

2012-01-11 20:36

Daca atunci cand s-a pus problema invatamantului ne-am fofilat ca n-ar fi problema noastra a tuturor, ci numai a catorva cadre didactice care (gandeam noi) oricum isi suplimenteaza veniturile din meditatii, poate ca de data asta ne trezim din amorteala si vedem ca asta ESTE problema noastra a tuturor, iar daca nici ACUM nu facem ceva...cine sa ne mai inteleaga!? Cine sa ne mai ajute daca NOI nu o facem? Fratilor, treziti-va!

Musafir

#48

2012-01-11 20:45

Domnule Arafat, suntem alaturi de dv. si va multumim!

Musafir

#49

2012-01-11 21:14

cei bun trebuie sa dispara....

Musafir

#50

2012-01-11 21:16

daca nu ne implicam Basescu o sa distruga tot cum a distrus si spitalele,aveam in buftea sectie de chirurgie dotata cu aparatura noua si 2 chirurgi de specialitate oameni cu suflet, basescu le-a inchis portile si noua tot ce avea orasul mai bun.Haideti sa salvam ceea ce doctorul RAED ARAFAT a facut pt noi romanii