salvati SMURD-ul!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția salvati SMURD-ul!


Musafir

#476 va multumim

2012-01-12 23:44

Lucrez la SMURD Constanta. Citind comentariile voastre mi-au dat lacrimile.Va multumesc atat in numele meu cat si al colegilor mei si va asigur ca ne vom face in continuare datoria. In fiecare dintre noi este un mic ARAFAT si vom incerca sa nu va dezamagim.

Musafir

#477

2012-01-12 23:47

avem nevoie de SMURD. E pacat sa-i lasam sa distruga singurul sistem care merge bine in tara asta

Musafir

#478

2012-01-12 23:47

IL SUSTIN DIN TOATA INIMA PE RAED ARAFAT!!!!!!!

Musafir

#479

2012-01-12 23:47

Am ajuns destul de rau si o sa ajungem si mai rau. Banii vorbesc

Musafir

#480

2012-01-12 23:48

E suficient sa ne gandim la eficienta SMURD-lui macar ptr.accidentele rutiere,plus restul.Nu vad de ce sa fim impotriva salvarii vietilor omenesti, tinand cont ca nu toti avem bani ptr,serviciile medicale private.
Deci "traiasca SMURDUL si multumiri Dr. Arafat".

Musafir

#481

2012-01-12 23:57

Niciodata nu mi-a fost mai clar si din pacate „pe viu” am simtit diferenta enorma intre presedintele tarii si un cetatean roman, diferenta de educatie, de atitudine, de bun simt, de onestitate , toate aceste calitati apartinand MINUNATULUI OM RAED ARAFAD. Si niciodata nu m-am gandit mai intens punandu-mi intrebarea, de ce oare nu am avut norocul sa avem un presedinte de o asemenea factura !!!!! Cat de departe am fi ajuns...Mi-e teama ca mor si nu stiu ce inseamna sa ai un presedinte de care sa fii mandru (ă). Si totusi ma consolez cu gandul ca macar am fost contemporana cu acest om adevarat ,pe care il simt ca pe un frate cu toate ca nu este roman.Am invatat o lectie de comportament si onestitate mai ales ca nu mai avem modele. Ii multumesc domnului Raed Arafad ca exista si il rog sa aiba forta necesara sa treaca peste aceste momente deoarece avem nevoie de el ca de aer. Basescu a reusit sa ne sufoce ...nu este departe de camerele de gazare de la Auswitz
Sanziana Livadeanu

Musafir

#482

2012-01-13 00:07

Apreciez foarte mult efortul si profesionalismul medicului RAED ARAFAT. Este omul de numele caruia se leaga acest sistem care in decursul anilor de cand a fost infiintat a salvat multe vieti omenesti.De remarcat de asemenea modestia dr. Arafat si faptul ca nu se agata cu disperare de o functie militand astfel cu toate fortele pt. binele oamenilor as cum ii cere si profesia de medic.

Musafir

#483

2012-01-13 00:11

SUNT PENTRU SALVAREA SMURD-ULUI ...RUSINE CELOR CARE VOR SA-L DESFIINTEZE...EI NU-S CAPABILI SA REALIZEZE NICI INTR-O SUTA DE ANI CE A FACUT RAED ARAFAT PT NOI ROMANII, IN CITIVA ANI!
Ion de la tara
Musafir

#484 Jos Basescu!

2012-01-13 00:15

Da, sunt de acord cu petitia. De ce? Pentruca Basescu - asa cum ii este caracterul - mai baseste o dezinformare. Desfiintarea SMURD-ului nu se va face direct prin lege, ci - asa cum a prezentat dr. Arafat - prin capusarea sistemului medical de urgenta de privatizati, prin contributia majora a celor care au interese.
Dar ar trebui sa protestam impotriva intregii legi, care prin continutul ei, determina eutanasierea bolnavilor fara venituri medii si mari, prin lipsa asistentei medicale si medicamentelor. As vrea sa-i vad pe cei ce apara animalele maidaneze, cum ii apara si pe saraci.


Musafir

#485

2012-01-13 00:18

singurul lucru bun din aceasta tara nuuuuuuuuuuuuuuuuuu trebuie desfintat.

Musafir

#486

2012-01-13 00:22

Am beneficiat si eu o data de serviciul Smurd si m-am simtit intr-o alta lume.Nu mi-am inchipuit ca la noi in tara poti beneficia de asemenea servicii.Pe langa faptul ca au venit imediat la domiciliu,un personal extraordinar de politicos,care nu a acceptat nici o atentie,asa cum se obisnuieste cand vine salvarea obisnuita.Tot ce e bine facut la noi trebuie distrus si pusi oameni incompetenti care sa asculte ordinele politice.Sa le fie rusine!

Musafir

#487

2012-01-13 00:31

Macar prin aceasta petitie,pot fi alaturi de serviciul SMURD...macar virtual,prin posta electronica!!Multumesc!!

Musafir

#488

2012-01-13 00:34

SMURD este cel mai bun fapt intamplat in domeniul sanatatii dupa 1990.Cinste doctorului RAED ARAFAT !

Musafir

#489

2012-01-13 00:54

ARAFAT PENTRU ROMANIA,SMURD PENTRU VIATA!!!

Musafir

#490

2012-01-13 00:55

Opriti privatizarea = ocazie de furat.Lacomia guvernului nu cunoaste limite,ultima institutie care mai merge s-au gindit sa o privatizeze.

Musafir

#491

2012-01-13 01:06

singura solutie sa iesim an strada .daca nu mai avem scapare de astia

Musafir

#492

2012-01-13 01:14

Nu distrigeti SMURD

Musafir

#493

2012-01-13 01:18

Doresc conducerea responsabila a tuturor institutiilor statului.

Musafir

#494

2012-01-13 01:27

SALVATI SMURD ROMANIA , E SINGURUL LUCRU BUN CARE ESTE IN ROMANIA LA ORA ACTUALA.NU LASATI GUVERNUL SA SE IMBOGATEASCA ...VOTATIII

Musafir

#495

2012-01-13 01:35

Un medic roman mai roman decit ROMANII.
A emigrat in Romania in 1981 pentru a studia medicina
In Septembrie 1990, a inceput sa puna bazele Serviciului Mobil de Urgenta Reanimare si Descarcerare / SMURD /
DOMNULE RAED ARAFAT profesionalismul, onestitatea ,corectitudinea si verticalitatea dumneavoastra morala – deranjeaza politicienii de azi
Personal doresc, subsciu ca SMURD sa existe in continuare
Cind spun SMURD / primesc in dar speranta si promtitudinea ca acest serviciu de prima linie, odata apelat in cazuri extreme imi da o sansa la viata...
DOMNULE RAED ARAFAT toata stima – SMURD va ramine al Romanilor
NU lasati SMURD pe mina celor care nu doresc SANATATEA ROMANILOR CI.......


Musafir

#496

2012-01-13 01:47

SMURD PENTRU NOI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NOI PENTRU SMURD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#497

2012-01-13 02:54

BUNA DIMINEATA AZI 13 IANUARIE 2012 SE ORGANIZEAZA UN MITING SPONTAN IN PIEATA UNIVERSITATI LA ORA 18.OO MOTIVUL TAXA AUTO SI SPRIJINIREA IASEL ARAFAT -SMURD .

Musafir

#498

2012-01-13 03:03

Vietile noastre au fost in mainile lor. Sprijinindu-i ne salvam vietile !Sanatatea, nu este politica! Sanatatea este insasi viata!
Traditionala urare a romanilor a fost din cele mai vechi timpuri " Multa sanatate !"

Musafir

#499

2012-01-13 07:01

pana acum n-am avut nevoie de ei insa sunt solidar cu ei si de fapt cub toti cei ce se ridica impotriva mizeriei in care traim si impotriva celor care ne fac viata amara. am ajuns sa-l regret pe ceausescu . ce-mi pare raueste ca stam ca prostii si nu ne suim pe ei ca vorba aia prosti da multi. jos Basescu si clica lui

Musafir

#500

2012-01-13 07:23

trebuie sa luptam pana la victorie