REDESCHIDEȚI ȘCOLILE! Opriți mascarada „școlii online”!

REDESCHIDEȚI ȘCOLILE! Opriți mascarada „școlii online”! / Anunțuri / Posibilă decizie de redeschidere a unităților de învățământ / Comentarii


Musafir

#1

2020-12-28 03:17

Degeaba redeschid scolile daca vor fi in continuare restricții. Cand am semnat petitia am vrut sa evidentiez ca sunt de acord cu deschiderea scolilor, cu prezenta fizica, fara proatia de on - line, fara restrictii. Copiii sa vina la scoala in consitii normale fara a fi terorizati de purtarea mastilor etc. Trebuje sa mentionez ca am mai multe dosare deschise pe suspendare si anulare ordin comun 5487/1494/2020 si am refuzat in scris aceste conditii, ceea ce mi-a atras o sesizare de la directoarea scolii catre DGASPC pt neglijenta educationala ce este considerata abuz. Desi nu e cazul, am demonstrat asta din pacate lucrurile vor degenera si vom asista la cresterea unor viitori culegători de sparanghel😠😤😢

Musafir

#2

2020-12-28 08:07

De acord pentru redeschiderea scolii

Musafir

#3

2020-12-30 18:44

Consider că atât timp cât in in ziua alegerilor restricțiile au fost ridicate,sau nu s-au mai ținut cont de ele, înseamnă că și școala poate reîncepe in format verde.

Musafir

#4

2021-01-11 06:36

Nu toti părinții sunt de acord cu deschiderea scolilor.

Corect ar fi sa militati pentru dreptul fiecărui părinte de a decide daca isi trimite copilul fizic la scoala sau daca optează pentru online. Fiecare copil si fiecare familie are nevoi si probleme diferite.

 




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...