Vrem căldură și apă caldă în Drumul Taberei!

Vrem căldură și apă caldă în Drumul Taberei! / Anunțuri / Trimiterea petitiei catre Termoenergetica / Comentarii


Musafir

#1

2019-12-16 14:20

De acord. Nunai ca din cauza primariei care nu plateste datoriile catre acest furnizor situqtia nu cred ca sa va schimba. Asa ca eu consider ca Primaria se poate actiona in instanta pe aceasta tema de catre orice asociatie de locatari daca nu rezolva problemele. Deci si la Primarie o petitie.

Musafir

#2

2019-12-16 14:55

Nu avem apa calda decat sporadic, iar caloriferele sunt aproape reci de cativa ani. Platim pretul normal, ba mai mult, la avizier apa rece este mai scumpa si apa calda mai ieftina, pe metrul cub. Ati mai intalnit asemenea situatie?

Musafir

#3

2019-12-16 15:05

Da, știu de Temoenergetica, numai ca atât timp cât la conducerea Primariei Capitalei, va exista un personaj ca, Firea, căldura și apa caldă vor fi..... Informațiile pe care le am îmi spun ca iarna asta poate ne cârpim, întrebarea este: ce vom face pe viitor????
john doe

#4

2019-12-16 18:23

De acord! Propun sa nu mai platim factura de Radet! Daca suntem 1000-1500 de asociatii in sector 6 care nu platim, ce credeti ca se va intampla?! Or sa aiba curaj sa ne taie macaroana tuturor oare?! Eu nu cred...


Musafir

#5

2019-12-16 19:32

s-o facem, caci ne taxeaza apa calda ca de soare la pret de apa clocotita si calorifere dezmortite la pret de calorifere fierbinti.....

Musafir

#6

2019-12-16 19:50

Dna Firea pune mana si munceste. Dai vina pe altii ca n ai reusit sa faci nimic pentru bucuresteni. Esti platita din banii nostri. Vrem caldura.... Vrem apa calda. Nu e un lux. E o necesitate! Elia Morar

Musafir

#7

2019-12-16 20:53

Sunt de acord!

Musafir

#8

2019-12-17 12:09

Dupa cum am spus si cand am semnat petiția, eu nu am probleme cu apa calda sau căldură (si nu am centrala) si stau in Drumul Taberei dar din solidaritate am semnat petiția. O puteți trimite unde doriți, chiar sa acționați in instanță.


Anonymous

#9

2022-10-27 17:22

Daca caloriferele ar fi calde toata ziua si toata noaptea s-ar consuma cam 1,5 - 2 gigacalorii/apartament intr-o luna de iarna si ar fi foarte cald in toate apartamentele. Ei prefera sa vanda energia electrica mai scump, iar puterea electrica a unui apartament (2,5 kW) este mult mai mica decat puterea din calorifere atunci cand sunt fierbinti (7 - 8 kW).

Dumneavoastra cum credeti ca Iohanis plateste salariile la atatia prosti?

Benzinariile ar trebui inchise la 1 Septembrie si redeschise la 1 Martie. Benzina ar trebui trimisa la termocentrale.