Impotriva lipsei de profesionalism a angajatilor MPFM

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Impotriva lipsei de profesionalism a angajatilor MPFM


Musafir

#1

2011-11-09 12:05

afara diana, gina -victor ,gabi-dragos si andreia
livia banica

#2 :)

2011-11-09 12:15

ce credeti ca rezolvati prin asta va zic eu nimik :)) ,petitiile online nu sunt raspunsul problemele voastre :))

Anonymous

#3 Re: :)

2011-11-09 12:21

#2: livia banica - :)

De aceea s-a ajuns aici...pentru ca  nu luam atitudine si lasam lucrurile sa "curga" de la sine ca "oricum nu se rezolva nimc"...Incercarea moarte n-are...

 


Musafir

#4

2011-11-09 12:28

E emisiune matrimoniala sau e mahala? Sa-i schimbe numele, sa puna bulina cu varsta.Nu cred ca un adolescent de 12 ani ar avea ce invata educativ din asa ceva.Rog CNA sa se sesizeze ca tot noi va platim.Multumesc
livia banica

#5 pentru cei interesati

2011-11-09 12:30

trimiteti sesizari la CNA aici ca ei nu se vor autosesiza niciodata :))
http://www.cna.ro/Formular-de-sesizare-Radio-TV.html
neli

#6

2011-11-09 12:43

Mi-as dori ca in aceasta emisiune D-na Mirela sa I-a atitudine si sa le dea dreptul tuturor sa-si sustina punctul de vedere.Sa li se aloce fiecaruia un timp sa raspunda si sa intervina cind unul dintre concurenti nu-i lasa pe ceilalti sa vorbeasca,sa se introduca sanctiuni pentru folosirea cuvintelor urite(daca exista sa se aplice)sa se clarifice orice problema aparuta in casa la momentul cind a aparut aceea problema,sa se tina cont de parerile celor care comenteaza pe internet,cind apare sistematic o informatie (pe internet) despre unul sau altul dintre concurenti sa se faca verificari,sa nu se mai lase anumite subiecte si materiale in "coada de peste",sa se ia o masura pentru ca emisiunea sa nu o simtim ca pe un maroton, avem senzatia ca este o emisiune Pe repede innainte.


Musafir

#7 Re:

2011-11-09 12:45


Musafir

#8

2011-11-09 12:50

frumoasa initiativa,sper sa fim luati in seama.

Musafir

#9

2011-11-09 12:55

vrem ca Mirela sa fie impartiala ,se vede ca favorizeaza pe uni i-ar pe alti ii lasa la tocat,eu stiu ca asta face reting dar s-a intrecut masura in multe privinte ,stim ca este un reality show ,dar este televizat ,se uita copii ,i-ar pe noi ne doare sufletul ca o mama este terfelita in asa hal

Musafir

#10

2011-11-09 13:16

Urmaresc emisiunea de la prima aparitie. O urmaresc, sau mai bine zis o urmaream cu pasiune si placere pana in acest moment. Am admirat noua moderatoare si mi-a placut faptul ca era concisa si incisiva,la inceput. In acest moment, insa, ma intreb daca nu cumva e depasita de sarcina pe care si-a asumat-o, pentru ca nu pot sa cred ca are indicatii sa permita lipsa de bun simt si respect la adresa domniei sale, a persoanelor in varsta din concurs si, nu in ultimul rand, la adresa noastra, a telespectatorilor! Iesirile nervoase din concurs sunt acceptabile, ba chiar amuzante, atata timp cat nu ating sanatatea morala si fizica a participantilor din emisiune si nu ne afecteaza pe noi privitorii prin lipsa de decenta si de bun simt!Totul are o limita si vin cu rugamintea sa impuneti si domniile voastre o limita a decentei acestei emisiuni pe care, de altfel, o iubeste si o urmareste un numar mare persoane din tara si din strainatate. Nu cunosc regulile din contractele concurentilor, dar cred ca ar trebui stipulata si obligativitatea unui minim respect, si reciproc si fata de cei care urmaresc si indragesc emisiunea. Emisiunea din data de 8 noiembrie, si nu numai acea emisiune, a fost un fiasco determinat de limbajul si atitudinea unei concurente care, intr-un acces de furie, n-a mai tinut cont de nimeni si de nimic, improscand cu invective si, ce este mai suparator si jignitor pentru telespectatori, moderatoarea n-a luat atitudine fiind redusa la tacere deplina, domnisoara in cauza acaparand cea mai mare parte din spatiul de emisie.In acea zi, indiferent de simpatii si antipatii vis a vis de concurenti, pe toate forumurile unde se comenteaza emisiunea, impresia tuturor a fost una de indignare si surprindere ca s-a putut permite un astfel de comportament. Va multumesc, daca veti avea rabdarea sa-mi citit randurile, si sper ca veti putea interveni cu anumite masuri specifice institutiei dumneavostra, nu pentru desfiintarea emisiunii, ci pentru sanctionarea moderarii defectuoase si potolirea elanului indecent al unora dintre concurenti. Cu stima, Dana Anghel


Musafir

#11

2011-11-09 13:30

SINT DE ACORD CU ACEASTA PETITIE ,FIINDCA SE PROMOVEAZA PREA MULT VIOLENTA VERBALA IN SCOP COMERCIAL DE PRODUCATORII ACESTUI SHOW ASA ZIS MATRIMONIAL(VEZI SI CELELALTE EDITII).

Musafir

#12

2011-11-09 13:39

Am semnat si eu petitia.

Musafir

#13

2011-11-09 13:56

Ce exemplu sa ia fata mea care are 12 ani, domnilor realizatori ai emisiunii,cand vede atata lipsa de bun simt si nerusinare,lipsa de respect pentru cel de alaturi,pentru cel in varsta???schimbati ora de difuzare daca nu sunteti in stare sa o moderati cum trebuie!!!!!?????RUSINE!!!

Musafir

#14

2011-11-09 14:26

Promovarea in exces a unui comportament si vocabular neadecvat unei emisiuni precum, mireasa pentru fiul meu unde noi ca telespectatori, asistam neputinciosi aprope zilnic la o lipsa grasa de respect atat fata de moderatoarea emisiuni, d-na Mirela Boureanu Vaida, de cei ce intra in direct telefonic cu concurenti si nu in ultimul rand, de noi,telespectatorii din partea anumitori concurenti din casa, in special din partea concurentei Diana.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2011-11-09 14:38



Musafir

#16

2011-11-09 14:51

Semnat :)

Musafir

#17

2011-11-09 15:34

Sunt intru totul de acord cu cel ce a initiat aceasta petitie.

Musafir

#18

2011-11-09 16:37

Sper foarte mult ca aceasta petitie sa aiva un efect,si anume unul pozitiv ... In emisiunea ,,mireasa pt fiul meu" trebuiesc luate niste masuri si sa nu se mai permita vocabularu asta jignitor si de prost gust intre concurenti din care in mare parte face concurenta ,,diana" care este o persoana care da dovada de lipsa de respect si educatie fata de concurenti si mai ales fata de noi,telespectatorii,care de altfel datorita noua sunt vizionati pt k dak noi nu le-am da atentie atunci nush ce s-ar intampla... sper sa se ia masuri in aceasta emisiune pt k este o totala lipsa de respect ce se intampla acolo mai ales de telespectatori ,un om educat si cu respect nu se poarta astfel.

Musafir

#19

2011-11-09 19:04

aceasta petitie este pentru a amenda postul antena 1 si emisiunea MPFM,nu pentru a schimba ceva..asa ca nu mai semnati degeaba ( daca vreti sa mai urmariti in continuare emisiunea)...daca vreti sa se schimbe ceva intrati in direct si spuneti-le concurentilor ce aveti de spus!!!!In plus moderatorarea nu are nici o vina,ea nu permite cuvintele vulgare,obscene,concurentii sunt de vina ,noi ar trebui sa VOTAM PE CINE TREBUIE,si restul sa iasa afara...sa intre altii

Musafir

#20

2011-11-09 19:53

Intradevar acest reality show a devenit o comicarie de tot rasul,fiind nevoiti,ca vechi telespectatori ai emisiunii,sa asistam la scene de o mare violenta verbala.Moderatoarea emisiunii ar trebui sa fie mai ferma in conducerea discutiilor,sa nu fie partinitoare si sa conduca discutiile spre penibil.Diana la un moment dat parca ea era moderatoare,punea pe un ton f.autoritar intrebari colegilor de concurs si cerea insistent raspunsuri fara a da drept nimanui sa comenteze,pe un ton neadecvat unei concurente,sub privirea Mirelei care putea intervenii,atragandu-i atentia ca se afla intr-un concurs unde toti au sanse si drepturi egale.De asemenea serialul cu familia reunita Balan ,ne-a facut sa avem reactiile care se vad pe facebook si pe care cred ca niciodata nu le-a citit nimeni.In emisiune se dau 2-3 mesaje,pro in functie de "vedeta" emisiunii din acea zi,iar la telefon se stie ca esti intervievat despre ce urmeaza sa vb.in emissiune,si daca ai norocul sa intri esti oprit in momentul in care deviezi de la subiectul initial impus cumva de emisiune.Cum se face ca cei ce intra in direct discuta expres despre subiectul pe care Mirela il discuta exact in acel moment????De ce se lasa ca toate mamele si fetele din casa sa o acuze pe d-na Marioara???????????se vede cu ochiul liber,o fi avand si ea "bubele" ei dar se exagereaza culminand cu "referendumul" Dianei.RUSINE,poate fi mama oricarei fete din casa si nu e mai prejos decat celelalte mame,care doar se tin doamne.De ce nu s-a dat betia lui Victor?????????sa-l vada neamurile si taticul lui ce educat e?Diana de cand a intrat in acest reality ne flutura banii facuti in strainatate,studiile ei,experienta ei de viata,ca azi in emisiune sa afirme ca a avut o viata grea,bla bla bla.....Ne-am saturat de aceleasi vesnice discutii purtate mai mult de Diana decat de moderatoare,vrem sa vedem o emisiune daca se poate mai buna decat celelalte moderate de Gbriela.Dorim ca Mirela daca da secvente din filmari sa prezinte toate fazele nu numai cele care ii convin pentru a iesii un nou scandal,in ideea ca va face audienta.Se insala deoarece ,noi cei care votam si comentam,-deci de uitam-la emisiune,si nu suntem bagati in seama(voturile si rezultatele la finale sunt total diferite) vom folosi telecomanda pentru a vedea ce ne convine,si atunci emisiunea va scadea in eudiente,cum de altfel se si intampla,Speram ca aceasta petitie sa fie luata in considerare ca fiind un semnal de alarma la adresa celor care modereaza si sustin aceasta emisiune.

Musafir

#21

2011-11-09 21:59

Nu inteleg de ce s-au adus in concurs persoane care nu cunosc gramatica limbii romane,sunt agramati,in special Gabriela.Se doreste doar scandalul si nu se intervine promt si incisiv pentru oprirea violentei verbale in emisiune.Nu isi merita numele aceasta emisiune si ar trebui sanctionati.Va rugam sa faceti ceva pentru ca suntem fani ai emisiunii dar celelalte editii au fost in cadrul televiziunii Kanal D si cei de la Antena 1 nu vor decat audienta pentru cearta.Se pare ca incepe a nu-si mai merita titlul de reality show,pentru ca concurentilor li se spune cand sa se tina de mana si cand nu(exemplu in emisiunea de dupa amiaza din 7 noiembrie 2011,Dragos si Edina).Sper sa se faca ceva.

Musafir

#22

2011-11-10 11:26

SOS !Aceasta emisiune in loc sa-si urmareasca scopul,respectiv sa incurajeze prietenia,iubirea si sa aplaneze conflictele,a inceput sa dea amploare situatiilor conflictuale ,sa incurajeze violenta,sa tortureze psaihic anumiti concurenti.URGENT TREBUIE SCOASA DIN GRILA DE PROGRAME!!!!!! CNA UNDE ESTI?????NAZISTIILOR!!!!!

Musafir

#23

2011-11-10 23:24

Din pacate...cu regret o spun...consider ca avem parte de o regie...nimic realitate.

Musafir

#24

2011-11-11 01:05

Imi pare rau ca a ajuns sa fie in ultimul hal aceasta emisiune.Nu va mai pierdeti banii pe sms-uri degeaba si nu mai votati.Va faceti doar iluzii desarte despre acest show.Se stie ca e totul aranjat si se vede deja cine sunt avantajatii acestei emisiuni.

Musafir

#25

2011-12-02 16:08

andreia fi tare si diana sa fiti prietene ca sunteti destepte nu