Sustin Platforma Romania100

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustin Platforma Romania100


Musafir

#401

2016-10-17 19:41

Pentru că încă mai cred în bun simț.

Musafir

#402

2016-10-17 19:41

am o incredere totala in d-l Ciolos,ca vreau sa ma intorc in tara definitiv.

 


Musafir

#403

2016-10-17 19:41

Pentru normalitate, pentru ca lupta anti-coruptie sa continue si pentru decenta.

Musafir

#404

2016-10-17 19:41

Încă mai cred ca se poate.

Musafir

#405

2016-10-17 19:42

EU NU VOTEZ PENALI, INFRACTORI, NELEGIUITI !
In Romania anului 2016 sunt 7600 de dosare de cercetare penala pentru oamenii politici, sunt zeci de ministri, sunt zeci de presedinti si vicepresedinti de consilii judetene si sute de primari si de consilieri care au fost condamnati sau sunt in cercetare penala.
Romania are cei mai multi politicieni corupti din lume. Dispretul, tupeul si aroganta politicienilor romani au atins culmile nesimtirii politice.
Hei, politicianule corupt, daca esti in cercetare penala dovedeste-ti mai intai nevinovatia in instanta de judecata si apoi candideaza pentru Parlamentul tarii. Nu aceasta este normalitatea?
Ce fel de parlamentar esti, daca ai furat si inselat? Cum te definesti ca legiuitor, dupa ce ai fost cercetat pentru incalcarea legilor, pe care le-ai intocmit tocmai pentru a nu fi incalcate? Care adevar si care dreptate reprezinti, imoralule?
In ultimii 27 de ani, VOI politicienii corupti ati distrus economia tarii si ati falimentat intreprinderile industriale, VOI ati distrus agricultura si ati instrainat terenurile agricole, VOI ati produs cel mai mare exod din istoria tarii si a lumii contemporane, izgonind 3 milioane de oameni pentru a-si cauta de lucru in afara tarii, VOI ati incremenit bugetele pentru invatamant si sanatate sub 5% din PIB de peste 20 de ani, elevii nu au programe educationale unitare pentru dezvoltarea abilitatilor emotionale si sociale, nu sunt scoli pentu meserii, asistenta medicala este mereu deficitara, VOI ati distrus padurile, VOI ati distrus drumurile, VOI ati distrus delta Dunarii. VOI politicienii corupti sunteti distrugatorii tarii !
Oare ce impulsuri neomenesti va indeamna sa distrugeti totul ? Oare cata ipocrizie, manipulare, inselatorie si orbire egoista poate sa incapa in mintile voastre de politicieni corupti, pentru a nu recunoaste evidenta distrugerilor faptuite sub obladuirea voastra in ultimii 27 de ani ?
Pe cine crezi ca reprezinti si minti, coruptule faradelege? Cum te poti uita in ochii parintilor si copiilor tai ? Cum poti spune povete despre cinste fiicei tale? Ce pilde de onoare si adevar dai fiului tau ?
Coruptilor, priviti-va in oglinda, pe cine vedeti ? In mod sigur nu vedeti realitatea : niste ticalosi oportunisti care si-au votat legi pentru hotie, legi pentru a fi deasupra celorlalti, legi pentru a fugi de justitie, legi pentru venituri, pensii si privilegii nerusinate, legi pentru a jecmani in liniste.
In ce tara pe lumea asta se voteaza hotii si ticalosii descoperiti si dati pe fata?
Suntem manipulati si complici cu totii ? Suntem neghiobii Europei?
Nici un om cinstit, cu scaun la cap si cu picioarele pe pamant nu poate vota hotii din tara asta. Eu nu vreau sa traiesc in tara Hotiei, ci in tara Responsabilitatii.
Da, am un dor nebunesc pentru oamenii politici care isi respecta cuvantul dat.Traiesc printre oameni cu bun simt si cinstiti. Vreau sa ma reprezinte oameni cinstiti si cu bun simt.
Vreau sa acord increderea mea prin vot unor oameni de onoare, cumpatati, altruisti, responsabili pentru faptele si cuvintele lor, cu respect fata de valorile morale, care se daruiesc comunitatii si sunt devotati autentic semenilor lor. Doresc cu ardoare sa fiu mandru de cei carora le-am acordat si mi-au rasplatit increderea.
Hei, politicienilor demnitari corupti ! Sunteti rusinea Europei si bataia de joc a lumii ! M-am saturat de demagogia si populismul vostru, de minciunile, inselaciunile si ipocrizia voastra !
Hei, politicianule demnitar de ce nu vrei sa fii cinstit ?
Fii onest, respecta oamenii si legile si vei fi respectat de oameni si de lege!
Voi parlamentarii cinstiti, de ce nu curatati sistemul politic de coruptie, de ce sunteti 600 ?
Pentru a reforma clasa politică, NOI NE-AM SCHIMBAT ? NOI nu suntem ca EI ?
Chiar nimeni, noi toti oamenii, nicio institutie a statului de drept din Romania nu poate opri penalii sa candideze pentru Parlamentul Romaniei ?
Asa se guverneaza o tara? Cu infractori sau cu indivizi aflati in cercetare pentru fapte ilegale?
Eu nu votez penali. VOI CEILALTI, CE FACETI ?
ASA SA NE AJUTE DUMNEZEU !
gheorghe silvestrovici - Galati

Musafir

#406

2016-10-17 19:42

Eu personal cred ferm în onestitatea dlui Ciolos. Cred că poate face performanță. Cred că a venit timpul să limpezim apele tulburate de politicieni. Cred că a venit timpul ca politicienilor să le fie teamă de votanți pe care îi înșală în așteptările lor.

Musafir

#407

2016-10-17 19:43

Încă mai cred ca România poate fi salvata
IRemember

#408 Vrem o tara ... Ca afara...

2016-10-17 19:43

Nu pentru DACIAN CIOLOS ... dar PENTRU Dacian Ciolos.Ideile enumerate mai sus ar trebuie sa trezeasca mai mult entuziasm si mai multa sustinere din partea noastra, dau dovada de o normalitate de care avem mare nevoie.Avem nevoie de conducatori care sa nu fii avut de-a face cu legea, care pot sa demonstreze ca sunt NORMALI .... niste oameni care sustin interesul nostru, nu doar interesul lor.Sunt multe de spus, dar ma opresc aici.


Musafir

#409

2016-10-17 19:44

Platforma imi inspira incredere

Musafir

#410

2016-10-17 19:44

ptr ca toata lumea sa sustina acest program, cred ca dl Ciolos trebuie sa explice si sa comunice mai mult si cu cei care voteaza mafia (PSD). acesti oameni sunt usor manipulati de televiziunile de propaganda ale PSD si Co.

Musafir

#411

2016-10-17 19:44

Gociolo!go!go!ne am saturat sa fim condusi de analfabeti borfasi!


Musafir

#412

2016-10-17 19:45

incredere, viziune, reforma. Vreau sa contribui la schimbarea tarii mele dupa 26 de ani de demagogie, interlopism si mizerie morala.

Musafir

#413

2016-10-17 19:46

Cred in ea !

Musafir

#414

2016-10-17 19:47

Doresc o Romanie curata si in care sa traiesc mai bine.

Musafir

#415

2016-10-17 19:48

Pentru ca ar fi frumos si bine daca s ar realiza.

Musafir

#416

2016-10-17 19:48

Imi doresc din tot sufletul ca Romania sa faca progrese vizibile,cred ca d-nul Ciolos a venit cu un pachet de masuri concrete cu bun simt.Succes!


Musafir

#417

2016-10-17 19:48

Pentru ca sunt slabe sanse sa mai avem un OM in politica. Respectele noastre Ciolo! Din pacate te mananca lupii :(.

Musafir

#418

2016-10-17 19:48

Pentru ca fetita mea, care se va naste in februarie 2017, sa vina pe lume intr-un stat mai cinstit. 

Victor, Suceava


Musafir

#419

2016-10-17 19:48

Sa salvam tara asta . Nu vreau sa mai plătim ajutor social la putori. Nu vreau sa ne mai conducă toți golanii.

Musafir

#420

2016-10-17 19:48

Poate schimbam ceva in țara asta si sa schimbam pe toți cei care au fost abonați la banul public, ca ne am saturat sa muncim ptr ei.si sa nu mai avem penali la conducerea României si a noastră implicit.Dacian Cioloș vine din alt mediu si am încredere in el si ii doresc succes!!!

Musafir

#421

2016-10-17 19:49

Am incredere totala in domnul ciolos.

Musafir

#422

2016-10-17 19:49

Cred in viitorul Romaniei fara dinozauri mai mari sau mai mici.
Bunul simt este un calitate esentiala a natiei noastre.
Dl. Ciolos, in opinia mea, este un model al bunului simt.
Schimbarea trebuie facuta acum, nu in 20 de ani. Au trecut, deja, mult prea multi ani din '89...haideti sa scoatem si noi capul in lume si sa fim mandri de ce hotaram cu mintea si inima.



Musafir

#423

2016-10-17 19:50

Vreau un viitor mai bun pentru noi toti,o clasa politica demna,fara corupti si condamnati,o Romanie demna !

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-10-17 19:50



Musafir

#425

2016-10-17 19:50

Mi se pare corecta.