Ucigasii ursuletului sa plateasca!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Ucigasii ursuletului sa plateasca!


Musafir

#1651

2016-10-18 08:39

NU MAI DORIM ASTFEL DE SOLUTII!!! VIATA TREBUIE SA PRIMEZE!!!

Musafir

#1652

2016-10-18 11:55

CEI VINOVATI SA PLATEASCA!!!!SA LUAM ATITUDINE!!!!

Musafir

#1653

2016-10-18 14:14

Pentru dreptate.

Musafir

#1654

2016-10-18 18:23

Pentru ca am văzut live imaginile cu ursulețul disperat de spaima,gâfâind si chinuindu-se sa urce cat mai sus pe acoperișuri....Spera sa scape cu viață...Am sperat până in ultima clipa ca va fi tranchilizat.Când l-am văzut neputincios,încercand sa facă pe "ursul păianjen" si sa se catere pe acel perete,am fost sigura ca mila pe care o simt eu fata de bietul ursulet hăituit,o vor simți si cei din curtea fabricii...Dar nu...nu au simțit mila fata de puiul altei rase in afara rasei umane....L-AU EXECUTAT...in ghiveciul cu flori in care parca se urcase ca sa ceara pace...

Musafir

#1655

2016-10-18 21:01

Pt ca sunt o gramada de prosti in functii importante in tara asta!

Musafir

#1656

2016-10-18 21:17

Cam opt luni cred ca avea puiul de urs...I-or fi omorât mama contra valuta,ca se practica.
Si indignați ca puiul speriat de moarte a pus in pericol specia umana,l-au executat si pe el.

Musafir

#1657

2016-10-19 11:37

CEI CARE AU HOTARIT UCIDEREA URSULETULUI SI A CELOR CARE CHINUIE , TORTUREAZA , UCID  ANIMALELE TREBUIE PEDEPSITI CU INCHISOAREA !

 NU  TRBUIE  SA  II  LASAM  SA  TREACA  ...  NEPEDEPSITI  CU  INCHISOARE  CU  EXECUTARE

 


Musafir

#1658

2016-10-19 12:42

Culmea, acele brute care au fugarit si, in final, au ucis ursuletul sunt platite din banii nostri, din impozitele pe care le platim ! Foarte greu ca astfel de brute sa ajunga dupa gratii, dar mereu exista un inceput !

Musafir

#1659 De ce-am semnat?

2016-10-19 20:35

1.Din respect pt animale, care tb sa fie tratate ETIC si moral, cu mila si dragoste.

2.In plus acesta e dintr-o specie protejata, o comoara a tarii noastre.
3.Din respect pt onoare. Pentru ca nu suport minciuna, hotia si inselaciunea. Este mai mult decat EVIDENT ca totul este o FACATURA pentru reintroducerea legii vanatorii de trofee_ placerea sadicilor.

Ursuletul e un PUI FOARTE MIC, NU AR FI PLECAT la plimbare FARA MAMA, NICI MACAR PRIN PADURE (!!!!!!!!!) , NECUM INTR-O ZONA NECUNOSCUTA, CARE-L SPERIE.... Concluzia este clara ca a fost adus de om :(
Si ucis pt a sterge urmele...

Este pui (nu adult, pt a fi ridicat, transportat si manipulat usor, fara pericol de jigodiile care au inscenat tot). 


PS: Este INCALIFICABIL ca un REPREZENTANT al autoritatii statului, sa faca glume pe seama suferintelor animalului (cand i-a propus subalternului sa-l omoare prin lovire cu masina_ nici macar in gluma nu spui asa ceva), sa nu respecte legile de protectie a animalelor, care interzic torturarea animalelor...

Suntem inca inapoiati, multi in mediul rural cred in bazaconii, dar un politist, un procuror, un membru al vreunei primarii sau altei institutii nu are VOIE sa-si bata joc de legea protectiei animalelor si de drepturile animalelor !!

dreptate

#1660 Re:

2016-10-19 22:38

#25: emil -  

In secunda cand a fost impuscat mortal nu constituia nici un pericol pt nimeni_ cum prevede legea ca ar fi avut voie. DIMPOTRIVA, era captiv (practic era ca si contentionat). Intr-o curte inchisa, GOALA_fara nici un om, DIN FERICIRE, spre deosebire de cazul CURUTZ, acum exista si DOVEZI FILMATE. Crapi de ciuda, vierme?! 

Dimpotriva era speriat si URSUL ERA VICTIMA _ haituit, fugarit timp de 3 ore de catre oameni idioti, ultimele jeguri de incompetentza.

 

Cretinule, in apropiere de tine trec 15 femei pe strada, poate le violezi ca ai ce-ti trebuie, de ce nu te castram noi, asa PREVENTIV, ca cine stie.... daca, la cat esti de frustrat, violezi vreuna.

Ma CAC pe Ionut al tau drag, sfant si iubit , stii ??! :D ;)

 


Musafir

#1661

2016-10-20 06:06

iubesc animalele !!!!

Musafir

#1662

2016-10-20 21:43

este imposibila o asemenea incompetenta

Musafir

#1663

2016-10-21 03:02

e ridicol sa omori asa un biet animal !viitorii copii ,copiilor nostri vor avea semne de intrebare cum va arata un ursulet ! salvati animalele ca sunt pe duca !in special padurile !

Musafir

#1664

2016-10-21 11:40

Iubesc natura si animalele

Musafir

#1665

2016-10-21 12:57

Buna ziua!An semnat aceasta petitie, datorită faptului, ca in aceasta tara exista extrem de multa violenta impotriva tuturor animalelor. Chiar nu putem fi mai umani? Chiar nu putem gasi o forma civilizată de a proteja aceste suflete fara aparare? Eu cred ca putem face cu toții ceva, dar suntem prea comozi si indiferenti, ne place sa ignorăm aceste situatii. Sper din tot sufletul ca cei vinovați pentru uciderea ursuletului sa platesca si la fel de mult sper ca aceste situatii sa nu se mai repete. Ramona Motan

Musafir

#1666

2016-10-21 16:19

Am semnat aceasta petitie pebtru ca nu sunt de acord cu felul in care unii oameni trateaza bietele animalute. Nu sunt de acord ca bietele animalute sa fie maltratate si umilite, ci iubite si protejate. Si ele sunt suflete, sunt fiinte vii care simt, la fel ca si noi, foamea, durerea, frigul, caldura , si ele se imbolnavesc ca si noi si cam de aceleasi boli ca si noi si sufera la fel ca si noi. Plus de asta, unele animale sunt mai umane decat unii oameni si asta e un motiv in plus ca sa le iubim, sa le respectam si sa le proyejam.

Musafir

#1667

2016-11-02 20:32

Incultura si prostia, lipsa de educatie pt ca din păcate mentalitatea prostilor se schimba odata cu generatiile care nu au trăit in mizeria si doctrina stalinist-bolsevica adusa de tancurile bolsevice, nu se pot sterge cei 45 de ani de utopie pt ca asta ar însemna sa nu fi existat acele generatii indoctrinate cu comunismul si epoca de aur.

Musafir

#1668

2016-11-04 18:08

Pentru ca un politist a luat o hotarare negandita...sa haituoasca si ucida un pui de urs nevinovat.Nu au proceduri...rolul lor nu este sa isi faca fundurile mari de stat pe scaun la birou.Rolul lor este sa si conceapa proceduri.Tinand cont ca acum cativa ani au omorat tigrul scapat de la zoo trebuiau sa gandeasca la astfel de proceduri.Si ca de obicei au incercat sa ascunda mizeria sub pres arzand ursul ca sa nu poata sa fie cantarit si sa vedem ca de fapt era un pui de maxim 2 ani.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...