Colibița BN - Stațiune | drum asfaltat | plaje publice cu acces!


Musafir

#76

2016-09-16 14:04

Este locul unde m-am.nascut si de unde ne-au alungat...

Musafir

#77

2016-09-16 14:50

Este singura variantă normală! Nu poate fi totul luat cu japca doar de către unii! Este ceva ce aparține tuturor!

Musafir

#78

2016-09-16 16:43

Am vizitat lacul colibita dar am ramas desamagiti....aici in italia nu exista lac sau riu fara plaja publica si credeti-ma sunt multe ....am dori sa avem si la noi la colibita asa ceva am fi super fericiti.....

Musafir

#79

2016-09-16 17:59

Este inadmisibil ce se intampla acolo,si totul se face cu ajutorul autoritatilor.Multi propietari sunt fosti sau actuale personalitati din politica,si atunci ce asteptam?.Sa faca cine?ce?.Doar suntem in Romania,nu?.As vrea si eu sa ma plimb pe malul lacului dar nu prea se poate.Trebuie sa facem sa se poata,sa intram in normalitate.Multumesc.


Musafir

#80

2016-09-16 18:58

Am fost in asta vara frumoasa la Colibita unde a fost minunat, dar adevarul e, ca nu e :( drumul asfaltat, iar pt lac am avut norocul sa stam intr o pensiune pe malul lacului, altfel nu aveai acces. Poate reusim cu petitia!

Musafir

#81

2016-09-16 19:26

Am ajuns in vara aceasta la Cplibita si am plecat profund dezamagita de cum este drumul de acces catre aceasta minunatabijuterie naturala a noastra ,a tuturor si de imposibilitatea de a ajunge sa ma plimb putin pe malul lacului ;l-am privit doar de la departare ,avand cazare la o pensiune care nu avea deschidere la lac .Nu-i drept ,nu-i corect ! Oare noua ,oamenilor de rand nu ne mai apartine nimic ?! Iau totul cei care dispun de multi bani ?!Pacat de frumusetea zonei !!!! Toate aceste neajunsuri nu vor face decat sa alunge turistii ,nu sa-i atraga !!!!

Musafir

#82

2016-09-16 20:51

Lacul nu este propietate privata a caselor din jur.Sa se faca drumuri de acces pentru toti turistii ce vor sa se relaxeze.

Musafir

#83

2016-09-17 04:16

Din acelasi motiv discutat. Vreau si eu sa ma bucur de aceste zone frumoase

Musafir

#84

2016-09-17 04:21

Am avut fericita ocazie de a vizita aceasta frumoasa statiune in primavara acestui an si am plecat deceptionata datorita conditiilor de a ajunge si apoi a avea accesul la lac. Speram ca cei care sint in conducere ar trebui sa faca ceva sau sa lase pe Primarul Comunei Caianu Mic, D-L Paul care ar rezolva aceasta frumoasa statiune.

Musafir

#85

2016-09-17 05:21

Nu am fost acolo, dar am de gand sa merg. Nu vreau sa plec pentru ca nu am cum sa ating apa cu mana.

Musafir

#86

2016-09-17 11:03

Pacat , da , sa se amenajeze zona , dar nu sa devina tot locul din public ......PRIVAT .... Din pacate la noi in Romanica afacerile astea de rahat au dus la foarte multe distrugeri si beneficii uriase banesti (ptr unii "investitori" ) cam peste tot ....Litoral , Valea Prahovei , Statiuni ca Sovata , Praid , Felix , Calimanesti-Caciulata s.m.m.a.

Musafir

#87

2016-09-17 13:45

Pentru a avea acces liber la frumusetile tari si pentru a pastra aceasta frumusete asa cum este, fara ca cineva cu RELATII sa ajunga proprietar si apoi sa ajungem sa platim taxa de acces.

Musafir

#88

2016-09-17 18:30

Ce plaja publica? Acces la apa este la coada lacului!Plaja este amenajata la pensiunile din zona!Vreti acces peste tot sa transformati zona in cos de gunoi!Sa umpleti de pungi si de chistoace de tigara malurile!


Musafir

#89

2016-09-17 18:33

Pentruca Bistrita Nasaud are un peisaj superb.Nu am fost l;a Colibita dar vreau sa ajung.Este minunat ce am vazut in aceasta postare.Avem o tara unica in ceea ce priveste peisajul.

Musafir

#90

2016-09-18 08:26

Drumurile de acces sunt pentru noi toți mai mult decât vitale, ; cel principal dar și celelalte, sunt în paragină! Împreună vom reuși! ! Mulțumesc din suflet inițiatorului!

Musafir

#91

2016-09-18 17:14

este ilegal ce se petrece la colibita . este prea mult sa le fie rusxine celor care au facut acolo ce au facut

Musafir

#92

2016-09-18 23:13

Asfaltarea drumului e cel mai important lucru pentru a atrage clienții ...Prima impresie mereu contează .Adevărul e ca ,poate fii "colt de rai ,,dacă drumurile sunt iadul mașinilor ...

Musafir

#93

2016-09-19 07:21

Vreau sa am posibilitatea sa stau pe malul lacului,sa am acces fara sa fiu nevoita sa sar garduri.

Musafir

#94

2016-09-22 17:50

Am semnat pentru inbunatatirea statiunii cu drum asfaltat si plaje cu acces.
Mircea

#95

2016-09-22 23:51

Am semnat petitia. Totusi, ma mira faptul ca din pacate doar acum v-ati trezit, cand sunt gata toate puse la masa...Pana acum s-a stat cu mana in san si doar acum ati fost la lacul de la Colibita?

Intr-adevar, e inadmisibil ce se intampla! Sunt bistritean plecat de mult din orasul Bistrita, insa am prieteni, amici, oameni pe care i-am cunoscut pur si simplu si mi-au spus aceeasi poveste, ca nu se poate ajunge la lac, malul fiind ocupat complet de case. Si credeti ca o sa va lase cineva sa va plimbati pe pamanturile cumparate ca sa admirati lacul?
O sa fie o mare nebunie acolo si un scandal imens pentru cine a acceptat toata spaga aceasta si prostia oamenilor de la conducere, care si au facut si ei la randul lor case, fara a lasa un perimetru. Sa fie dati afara din casele facute pe spagi! Nu exista totusi lege pentru astfel de lucruri fiind un prac natural?! Gata, cumperi din Bargau pamant si iti faci casa unde fiecare are chef?

Voi unde traiti pana acum dragilor?! 


Musafir

#96

2016-09-25 11:56

Pt. Tara Mea, sa ne bucuram cu toti, de aceste locuri. Sa nu mai mergem, pe alte meleaguri in Vacante. Sa ne bucuram de Tarisoara noastra. Ar trebui sa o iubim mai mult. Cu simt CIVIC, am putea face mult mai mult. Investitiile s-ar amortiza tot prin noi Cetatenii, si alti turisti, binenteles. SUCCES.

Musafir

#97

2016-09-26 01:18

Am semnat aceasta petitie pt ca m-am saturat de romanii care imprejmuiesc ce nu esté al lor si nu lasa liber circulatia turistilor la punctele turistice. .pai cum sa va viziteze lumea si da dezvoltati zona daca inchideti drumurile. .ganditi putin mai departe nu doar momentul...drumuri liberé da viziteze tata lumea. Asa se dezvolta zona.....desteptilor

Musafir

#98

2016-09-26 03:37

Pentru ca foarte puține locuri frumoase din România sunt curate sau nepoluate iar cei ce au putere de decizie asupra lor par sa fie orbi și sa nu vadă asta, fiind evident că-și fac vacantele în alta parte și nu le pasa decât de locurile acelea, lăsând frumusețile tarii noastre sa dispară sau contribuind masiv pur și simplu la dispariția lor, convinși ca dacă vor sa se relaxeze ei înșiși, lumea e mare și pot merge oriunde altundeva, doar în România nu.
Asta e o forma de nepăsare revoltătoare

Musafir

#99

2016-09-26 20:22

Pentru o frumusete de tara.

Musafir

#100

2016-10-04 10:39

Pentru ca este ceva normal ! In aceasta tara trebuie sa fim uniti impotriva talharilor care au functii si isi bat joc ...jefuiesc aceasta tara iar oameni traiesc in saracie si conditi groaznice...ROMANIA TREZESTE-TE ! pana nu este prea tarziu...