Scoala Emilia Cambesteanu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Scoala Emilia Cambesteanu


Musafir

#1

2011-08-16 13:24

Extraordinara initiativa! Felicitari! Voi milita pentru ca aceasta scoala sa se numeasca Emilia Cambesteanu. I-am fost elev si o cunosc bine. A fost un om si un profesor extraordinar.

Musafir

#2

2011-08-16 20:11

D-zeu sa o ierte pe doamna! imi e dor de dansa:(

Musafir

#3

2011-08-16 22:08

da , a fost un mare dascal ,prea repede trecuta in uitare
cred ca e o idee buna sa botezam acea scoala cu numele ei
asa vom arata si ca stim sa ne respectam si sa nu ne uitam dascalii...

Musafir

#4

2011-08-16 22:44

Ii voi ramane intodeauna recunoscator pentru ceea ce m-a invatat, mai ales acum cand vad cum a ajuns limba romana. Atunci prin 1995-'96 eram mic si bleg si nu constientizam cat de mult ma vor ajuta invataturile ei peste ani! Iti multumesc doamna,
Irina Bradea

#5

2011-08-18 11:50

Am fost in ultima generatie care a invatat gramatica de placere si din respect pentru Doamna Cambesteanu.Un om deosebit,o doamna distinsa si o profesoara de exceptie!Dumnezeu s-o odihneasca!

Musafir

#6

2011-08-20 03:13

am cunoscuto pe Dna profesoara,mia fost un dascal adevarat de la care am avut ce invata,Dzeo sa o odihneasca
adriana

#7 scoala dracul

2011-11-01 22:16

dracul cu ala fiela dracul filr
Radu Catalin
Musafir

#8

2012-10-03 19:25

Pentru ca daca n-ar fi fost Doamna Cambesteanu, probabil ca nu as fi vazut greseala asta: "Vă mulțumim pentru semnarea petiției Vă rugăm să spuneți la cât mai multe persoane(CAT MAI MULTOR PERSOANE!!!) despre această petiție. Cu cât mai multe semnături, cu atât mai multă atenție alocată petiției din partea mass media și a persoanelor cu putere de decizie."
Aveati dreptate Doamna: daca era machiata si purta fusta mini cu siguranta n-ar fi trecut neobservata de nimeni! :)