NU VREM "CASĂ REGALĂ" înfiinţată şi FINANŢATĂ din bani publici !


Musafir

#76

2016-08-16 07:50

Din momentul in care monarhia, prin Mihai de Hohenzollern a tradat Romania si a dat-o pe mainile rusilor, "casa regala" nu mai reprezinta nimic pentru noi asa ca nu vad motivul pentru care le-am acorda, in continuare, privilegii!

Musafir

#77

2016-08-16 07:58

aceasta este opinia mea.

Musafir

#78

2016-08-16 08:16

Sunt f. multi oameni care nu au ce manca, astia au averi mari si atunci sa se intretina singuri.

Musafir

#79

2016-08-16 09:06

Vremea casei regale a trecut.Printre multe altele,o parte din acualii membri ai casei regale au ramas corijenti la lectia de moralitate.Foarte,foarte grav

Musafir

#80

2016-08-16 09:16

Cred ca avem alte prioritati....!

Musafir

#81

2016-08-16 09:18

E o prostie! Cum să transformi monarhia dintr-o formă de guvernământ într-o instituție publică finanțată de altă formă de guvernământ, recte republică? Este ABSURD, PENIBIL și RIDICOL.

Musafir

#82

2016-08-16 09:41

Deoarece noi nu avem o casa regala .Romania este republica.Daca se va face asemenea lucru mai tarziu va iesi si ficele lui basescu sa ceara sa le fie decontate cheltuielile de catre stat.

Musafir

#83

2016-08-16 09:54

Este o rușine ca o republică să plătească o casă regală. Este chiar periculos și absurd.


Musafir

#84

2016-08-16 09:56

Am mai scris o dată. Suntem Republică!

Musafir

#85

2016-08-16 10:10

De scarba. Nu mi plac nici capusele, nici lipitorile si nici milogii

Musafir

#86

2016-08-16 10:12

pentru ca este ceea ce simt eu ca trebuie sa fac!

Musafir

#87

2016-08-16 10:14

Nu este admisibil incalcarea CONSTITUTIEI ROMÂNIEI, unse este clar denumirea de REPUBLICA a tarii noastre, monarhia fiind de mult abolita!
Familia "regala" este in mod abuziv "bagata pe gat", de catre manipulatori!

Musafir

#88

2016-08-16 10:25

1. motive istorice:
a. instaurarea monarhiei s-a facut prin complot/tradare impotriva adevaratului fauritor al statului modern roman, A.I.Cuza;
b. dinastia n-are nicio legatura cu poporul roman. a reprezentat doar interesele unei factiuni.
2. Mihai a abdicat acum 70 de ani, vreme in care tara a avut ca forma de guvernare republica.
3. daca recunoastem existenta asa-zisei case regale, inseamna ca recunoastem cel putin doua forme de guvernare. spun cel putin, intrucat (ridicol sau nu) mai avem si casa regala a tiganilor.
4. au furat destul "democratii" cocotati in farful structuril;or statului si nu mai e nevoie de o alta capusa/lipitoare pe banul bublic.
5. lista motivationala poate fi lunga, dar ma opresc aici.


Musafir

#89

2016-08-16 10:26

Cu ce a ajutat regele tara sau poporul sunt tineri fara case fara munca au necajuri au copi goi fara bani fara mancare si Guvernanti in loc sa da la popor le da la acei ce au ei sa plateasca datori la stat cum plateste tot poporu si oameni batrani si bolnavi si fara pensii vai mama lor nus de acord cu ce vrea guvernul

Musafir

#90

2016-08-16 11:01

De ce trebuie sa -i susținem pe acesti paraziți din bani de la buget? Daca si-au revendicat atâtea bunuri sa facă bine sa plătească si impozitele pe clădiri sau terenuri si paduri,iar si.Ciolos cum si-a permis sa-i scutească de la piata impozitelor! !!"Principele "Duda sa meargă la muncă nu sa il tina poporul !

Musafir

#91

2016-08-16 11:02

Toti cei care incalca vointa poporului trebuie sa plateasca cat mai repede posibil. Trebuie sa terminam cat mai repede cu acest circ al asa zisei case regale care se aseamana cu cea a intitulatului rege al tiganilor.

Musafir

#92

2016-08-16 11:13

mi se pare imoral sa intretii o casa regala, atat timp cat ea obtine deja venituri destul de mari de la buget (venitul regelui Mihai) si foarte multe categorii sociale care traiesc cu mult sub limita de subzistenta nu beneficiaza de ... venituri de la buget.

Musafir

#93

2016-08-16 11:18

Pentru că nu mi se pare normal, într-o țară săracă, să fie finanțată o familie bogată.

Musafir

#94

2016-08-16 11:24

In Franta, descendentii familiilor regale sunt cetateni fara privilegii , castelele mostenite sunt exploatate turistic , castele si palatele aflate in patrimoniul statului sunt de asemenea exploatate turistic .... intretinerea si conservarea obiectivelor turistice istorice este in grija proprietarului . Descendentii familiilor regale nu primesc bani de la statul Francez sau de la colectivitatile locale pentru activitatile pe care le desfasoara.

Musafir

#95

2016-08-16 11:32

nu sint de acord sa fie platiti din banii nostri

Musafir

#96

2016-08-16 11:43

Iubesc Romania.

Musafir

#97

2016-08-16 12:02

Acest Mihai de Hohenzolen este un mincinos din 1944 si actual.Ultima minciuna la venirea in tara ca nu va revendica nimic doar vrea sa stea aici iar acum vrea inclusiv plata cheltuielilor si impozitelor pe linga retributoa lunara.Rusine sa le.fie acestor capuse!

Musafir

#98

2016-08-16 12:02

Atunci ca si acum plătim o grămadă de gunoaie ce ar trebui să înfunde pușcăriile.

Musafir

#99

2016-08-16 12:06

sunt republican convins ptr mine nimeni nu i mai presus de lege si nimeni nu se trage din dumnezeu si ca republican muncesc din greu cate 10 ore zilnic si n as vrea ca din banii mei platiti la stat ca taxe sa platim fandoselile unor reginute si prntisori de duda carora le e greu sa si plateasca darile la stat desi au o mostenire ca lumea

Musafir

#100

2016-08-16 12:08

pentru că, însăşi demnitatea de rege este caducă în aceste vremuri. Odată cu decizia Reginei Marii Britanii de a transera către nepotul său această funcţie este dovada dezinteresului






























....monarhia este un mod caduc de a mai conduce statele lumii...nici moştenitorul de drept al tronului Marii Britanii nu s-a dovedit a fi amator să-i urmeze la tron reginei Elisabeta, Alteţa Sa învrednicindu-şi nepotul cu această perimată şi obositoare funcţie. Mai persistă monarhia prin statele Africane sau în Orientului îndepărtat. Noi, în ''Orientul îndepărtat al Europei, ne-am găsit să pescuim nişte vagi descendenţi ai unei regalităţi în decădere chiar de după cel de al doilea război mondial şi, nu numai că îi resuscităm, dar le administrăm şi soluţii de reînvigorare, plătite cu mare dărnicie decătre marionetele noastre de guvernanţi,din buzunarele pălmaşilor de unde cu greu aceştia îşi mai adună '' leuţii'' pentru coşniţa zilnică....







Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...