ROMÂNII NU ACCEPTA AMESTECUL ALTOR STATE ÎN TREBURILE ROMÂNIEI

ROMÂNII NU ACCEPTA AMESTECUL ALTOR STATE ÎN TREBURILE ROMÂNIEI / Anunțuri / Solicitare adresată Preşedintelui SUA, Obama, pentru retragerea ambasadorului Klemm din România / Comentarii


Musafir

#1

2016-07-20 07:56

Doamna/domnisoara Petrut, varianta in limba engleza a cererii este plina de greseli de traducere si de exprimare.
(plus ca au mai ramas cuvinte romanesti printre cele englezesti, ca aici: "In Romania there are millions of people [...] with which convieţuim peacefully and friendly relations")
Monica Petruţ
Autorul acestei petitii

#2 Re:

2016-07-20 21:23

#1: -  

 Da, aşa este, mulţumesc, dar am observat greşelile după ce am postat traducerea aici şi ÎNAINTE să i-o trimit Preşedintelui Obama.

Fiindcă m-am grăbit, am tradus petiţia cu un program de traducere şi am corectat-o eu, ulterior, dar am postat-o aici imediat după ce a tradus-o programul, fiindcă am ieşit de pe acest site şi nu ştiam când voi mai avea timp să intru aici.

Am şters de aici varianta în limba engleză şi nu am timp să repostez varianta corectă, acum, fiindcă nu se copiază la fel ca în fişierul Word şi ar trebui să-i fac unele modificări. 


Musafir

#3

2016-07-28 16:46

Mulţumim doamna Monica.


Musafir

#4

2016-09-14 10:37

PROTEST
In contextul International destul de Instabil, vezi Criza Refugiatilor dar si Lovitura de stat esuata din Turcia, precum si agresivitate declaratiilor venite din Rusia , Ambasadorul SUA din ROMANIA Domnul Hans Klemm in calitate de reprezentant al intereselor SUA in Romania se pare ca a facut un GEST INCALIFICABIL la adresa ROMANIEI!?Domnul Klemm a pozat alaturi de Reprezentanti ai autoritatiilor din Jud Covasna, reprezentanti de etnie Magheara tinand la vedere STEAGUL TINUTULUI SECUIESC , un simbol care nu are legatura cu Statul Roman, incurajand astfel Sovinismul si EXTREMISMUL MAGHEAR, lucru de NETOLERAT!
Daca gestul facut conform cu REALITATEA , este Extrem de GRAV!!
Astept in Calitate de CETATEAN al ROMANIEI un comunicat CLAR privind acest EVENIMENT SCANDALOS!!
De asemenea cer acelasi Lucru si din Partea AUTORITATIILOR ROMANE competente, pentru ca acest INCIDENT REPROBABIL VINE dupa un alt INCIDENT petrecut in Republica Moldova cu Reprezentantul SUA de acolo!!
In the context of the International quite unstable , see refugee crisis but the coup failed in Turkey and aggressiveness statements coming from Russia , US Ambassador in ROMANIA Mr. Hans Klemm as representative of US interests in Romania seems to have made ​​a gesture outrageous to Romania ! ? Mr. Klemm posed with authority representatives from Jud Covasna , representatives of ethnic Maghear taking the view FLAG Szecklerland , a symbol that is not related to the Romanian state , thus encouraging Chauvinism and extremism Maghear , so intolerable !
If the gesture is untrue, it is extremely serious !!
I expect as a citizen of Romania clearly communicated on this scandal EVENT !!
Also ask the same thing from the authority competent Romanian reprehensible that this incident comes after another incident in Moldova with US representative there !!



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...