Monitorizare video/audio obligatorie in creșe si grădinițe!!!


Musafir

#1

2016-06-28 06:20

Am semnat această petiție pentru siguranța copiilor nostri!!

Musafir

#2

2016-06-28 07:33

Este necesar acest lucru pentru protectia copiilor dar si a cadrelor.

Musafir

#3

2016-06-28 10:48

Pt ca este cu adevarat necesar si in gradinitele de stat..
Si noi am propus la gradinita băiatului nostru dar...a ramas in aer...deci...ceva e si pe acolo

Musafir

#4

2016-06-28 11:32

Am si eu un nepotel la o cresa de stat si, uneori mai spune acasa ca doamna i-a facut buba( asa spune el) . Ar fi bine ca si noi parintii si bunicii sa vedem ce fac copiii nostri la cresa, gradi, chiar daca nu ne permitem acele crese si gradinite private!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-06-28 20:37



Musafir

#6

2016-06-29 09:59

Acest proiect va fi implementat si in sistemul rural?

Musafir

#7

2016-06-29 16:22

Obligat fortat personalul va trebui sa fie mai responsabil, mai atent, sa-si alunge nervii si sa aiba o atitudine pozitiva, sa fie cat mai buni educatori, etc si toata lumea va avea de castigat: noi un sistem cat mai bun pt copii nostri si personalul nivelul maxim de profesionalism in joburile lor

Anonymous

#8

2016-12-01 11:19

Daca analizam cu mare atentie situatia, rezulta ca noi ca parinti ajungem de multe ori sa plasam copiii minori in mainile unor persoane pe care nu le cunoastem sufucient de bine si pe care nici nu le putem cunoaste. Asta din pricina faptului ca nu avem de fapt un control suficient de bun; de multe ori totul se rezuma la discutii in care copiii sunt considerati mincinosi sau ca exagereaza...Ori lucrurile nu pot ramane asa si nici raspunsuri obraznice de genul "Daca nu va convine, mutati-l!", nu putem tolera. Pe langa faptul ca nu e simplu deloc sa transferi un copilas, nu stii nici unde nimeresti si nici lucrurile nu se schimba.

Va rog din suflet sa luam atitudine! Este dureros, revoltator si in mare pericol dezvoltarea sanatoasa a copiilor nostri!

 

Vio Geo

#9

2018-05-11 13:00

In curand incepem si noi cresa si ma gandesc cu groaza la cum se vor comporta cu copilul meu.

Mihaela Valentina

#10 Re:

2019-04-22 12:30

#2: -  

Exact. .pentru ca de multe ori judecam cadrele nestiind exact cu ce tipologie de copil  lucrează....cand ai 2 3  copii  probleme...si esti nevoita sa iti faci treaba cu ei de mana, e greu sa fi atenta si la ceilati 15 20 de copii...