Nu suntem o bataie de joc pentru nimeni !

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu suntem o bataie de joc pentru nimeni !


Musafir

#51

2016-04-15 11:38

La puscarie cu el!


Musafir

#52

2016-04-15 12:10

Acum 8 ani mi-am pierdut si eu parintii intr-un accident tot din cauza unui nemernic...si pedeapsa a fost 3 ani cu suspendare...eu traiesc cu durerea de atatia ani de zile si o voi simti pana voi muri si el isi traieste viata in continuare fara niciun fel de remuscare...legile din Romania sunt mizerabile...daca ii dai o palma cuiva pe strada te aresteaza pe loc si faci puscarie 1 an si daca omori stai linistit liber cu o pedeapsa cu suspendare...asta e asa zisa "dreptate" la noi in tara... Pedeapsa oricat de mare ar fi nu-i va aduce inapoi pe niciunul dar sa simta si el nenorocitul ce inseamna sa fii criminal....pt ca asta este...odata ce iti stii boala care oricand te putea afecta si tu te urci la volan inseamna ca ai fost constient si ai ucis intentionat...pe viata ar trebui inchisoare...sa nu mai vada lumina soarelui decat printre gratii...si sa moara inchis ca un sobolan...


Musafir

#53

2016-04-15 12:20

Sa se faca dreptate,plecam sanatosi sa muncim si ne intoarcem in cosciug.Copii acelei famili au ramas orfani . Ceilalti copii la fel cu un parinte au ramas .Sa primeasca ce merita dar orice pedeapsa va primi nu ii va mai aduce pe parinti acelor copii inapoi.

Musafir

#54

2016-04-15 13:20

Acest om , a luat viata unor oameni nevinovati !
Cum e posibil sa fie arestat la domiciliu ?
Rusine rusine sa va fie !!!

Musafir

#55

2016-04-15 13:25

Pentru a se face dreptate!!!!

Musafir

#56

2016-04-15 13:38

pentru ca nu e drept ce se intampla si cum sant date pedepsele pentru asa consecinte grave ce a produs acest individ

Musafir

#57

2016-04-15 14:40

In vederea reducerii numarului de accidente in viitor si de reglementare a legislatiei.

Musafir

#58

2016-04-15 15:01

Dupa fapta si ... rasplata ! Daca legile vor continua sa fie de partea criminalilor nu este departe ziua cand victimele vor deveni calai.

Musafir

#59

2016-04-15 15:03

Pentru ca traiesc in Braila si ma deranjat verdictu judecatorului .Este oribil cum a putut sa dea asa sentinta a omorat 5oameni chiar nu conteaza .nu se gandeste ca se poate intampla orcui .nu se gandeste nimeni la suferinta celor care au murit si famililor lor .merita 25 de puscarie si sa nu mai iasa deloc de acolo .ne este frica sa mai stam in stati de autobuz .mai vine un dobitoc de sofer si murim nevinovati .de vine este si domna doctor daca o putem numi asa sa fim eleganta sa nu jignesc daca stia de ce nu a spus la nimeni si de ce nu a anuntat politia .sa fie si ea inchisa .chiar asa am ajuns omoram lumea si ne da arest la domiciliu .nu avem pic de respect fata de familiile indoliate .avea o fata senina cand a luat interviu la spital ca i pare rau atata sa i fie rusine .sa se duca sa le ceara ertare in genunchi .sa ierte dar nici asa nu merita .sa se faca dreptate .felicitari celor care au initiat petitia .sa fim uniti ca asa trebuie sa le aratam lumi intregi ca nu isi bate joc nimeni de braileni .

Musafir

#60

2016-04-15 15:07

Sper sa ii dea închisoare pe viață :(

Musafir

#61

2016-04-15 15:13

Unde e dreptatea?Ce fel de justitie este in tara asta?Nu e normal sa nenorocesti atatea familii,si sa stai bine mersi acasa.Rusine justitiei din Romania!Cred ca tot mai bine e ochi pentru ochi,ca nimeni nu face nimic.

Musafir

#62

2016-04-15 15:19

Dacă nu vrea pușcărie să fie eutanasiat ! A DISTRUS nu doar viețile celor decedați ci și alte familiilor lor ! Un criminal !!!
Robert Manole

#63

2016-04-15 15:27

 Îmi voi retrage semnătura cu o singura remușcare! 5 vieți.  atât. ... Voi merge pe zicala cine e curat , acela sa arunce primul cu piatra! Fiti realiști oamenilor închisorile sunt pentru reabilitare și o meditație a celor făcute, legea își va face cu adevărat treaba! Oare chiar credeți ca a dorit sa devina criminal de 5 oameni în 5 minute, nu... Cea mai crunta pedeapsa în astfel de cazuri e sufletul lui și încărcarea emoțională care îl va urmări toată viata. Plus, sa fim serioși mergi tu la angajator și spunei ca sunteti epileptic, nu poți conduce , nu poți desfășura o activitate care uneori presupune riscuri și sa vedem dacă te va angaja cineva???? Hai sa încercăm sa gândim la rece puțin. . a și nu uitați Cine e fără de greseala , acela sa arunce primul cu piatra!


Musafir

#64

2016-04-15 15:33

Felul cum se sofeaza in Romania lasa de dorit! Toti smecherii cu masini aduse din Germania si Italia distrug vieti inocente. Sper ca indivizii de genu asta sa li se is permisele pe care 20 - 30 ani. Sa le fie rusine!!!

Musafir

#65

2016-04-15 15:36

Pt ca numai suntem in siguranță nicăieri, si culmea ca in stația aia mai aștept si eu mijlocul de transport pt a ajunge acasă... E trist si dureros ceea ce s.a întâmplat :(

Musafir

#66

2016-04-15 15:42

Așa poate se vor trezii si românii și vor schimba ceva în această țară !

Musafir

#67

2016-04-15 15:48

Salut. Sa primeasca cel putin 25 de ani cu executare. Si sa poarta haine cu inscris: AM OMORIT 5 OAMENI NEVINOVATI !!!

Musafir

#68

2016-04-15 15:54

Sa omori 5 oameni si sa scapi prin motive inventate...puscarie pe viata.

Musafir

#69

2016-04-15 15:59

Cumva trebuie treziti legiuitorii !

Musafir

#70

2016-04-15 16:01

sunt de acord cu petitia si vreaau ca legile sa fie legi si eu sunt sofer dar trebuie sa fim capabili pe noi nu sa omoram suflete nevinovate

Musafir

#71

2016-04-15 16:03

Pentru a se face dreptate ! Sunt o familie de nenorocitii, asasinul asta a distrus atatea vieti. Trebuie sa plateasca ! Este vecinul meu si e un nenorocit! A batut vecinii, numai nenorociri! Sper sa se faca dreptate. Are epilepsie de mic si conduce masina de foarte multi ani ! Trebuia sa se intampla aceste nenorociri....

Musafir

#72

2016-04-15 16:04

Pt durerea familiilor....sa pt dreptate....gresesti...platesti:)

Musafir

#73

2016-04-15 16:04

cel putin 25 de ani

Musafir

#74

2016-04-15 16:12

Poate schimbam ceva , desi nu cred...

Musafir

#75

2016-04-15 16:16

Nu e admisibil asa ceva
Pentru omor din culpa,ca asta a fost,cel putin 10 ani pentru fiecare persoana,pedeapsa pe viață