Interzicerea crenvurștilor în școli și grădinițe

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Interzicerea crenvurștilor în școli și grădinițe


Musafir

#76

2016-04-15 09:46

Am semnat ca-mi pasa de sanatatea copiilor mei si chiar ma deranjeaza cind aud de la copii mei ca au mincat crenvusti la gradinita.

Musafir

#77

2016-04-15 09:52

Fără crenvursti in Grădinițe

Musafir

#78

2016-04-15 10:03

Am semnat aceasta petiție pentru ca am
Doi copii și nu aș dori ca copii mei să manince astfel de produse ..Mi-aș dori să fie inclus în meniu mîncare sănătoasă !

Musafir

#79

2016-04-15 10:22

As dori ca copii nostri sa fie alimentati corespunzator fara crenvuste, muraturi si alte alimente fainoase .

Musafir

#80

2016-04-15 11:42

am semnat aceasta petitie pentru ca in curind si copilul meu va merge la gradinita si as dori pentru el un meniu sanatos cee ce il va ajuta la o crestere si dezvoltare normala

Musafir

#81

2016-04-15 12:31

Sper sa fie spre bine ce-a ce ne dorim ptr copiii nostri,cu o alimentatie sanatoasa.

 


Musafir

#82

2016-04-15 18:05

Ma pune in garda modul alimentatiei nesanatoase,deoarece am copil la scoala si as vrea ca glasul mamicilor ingrijorate sa fie auzit.

Musafir

#83

2016-04-16 07:26

Am semnat pentru ca nici eu nu sunt de acord cu intrducerera mezelurilor in alimentatia copiilor si nu-mi place cind vad ca copilul meu maninca tartina cu salam la gradi!!!

Musafir

#84

2016-04-16 08:22

buna ziua, cu toate ca nu sunt mamica cu copii de gradinita, sunt si eu un cetatean al acestei tari, carui nu-i este indiferent viitorul ei, care este al copiilor nostri. Ce le lasam-aceasta este o alta chestiune, dar ce atitudine avem fata de viitoarea generatie- este foarte important - cat de sanatoasa o crestem, cum o educam, care sunt valorile pe care le insuflam, etc. Tema alimentatiei sanatoase a copiilor o discutam mereu cu colegile mele de la serviciu, cu mamicile care erau prezente la cursuruile pe care le predam si alte intalniri, le incurajam sa o initieza o campanie de sensibilizare la subiect, Bravo voua echipei care ati initiat-o, cred ca nimeni nu va ramane indiferent.
PS. Eu am semnat petitia ca un membru simplu al societatii, dar ma voi implica si in caitatea mea de Avocat al Copilului.

Musafir

#85

2016-04-16 09:58

Ne dorim copii sanatosi!

Musafir

#86

2016-04-16 11:26

Am semnat aceasta petitie deoarece doresk ca copilul meu sa se alimenteze cu produse sanatoase nu numai acasa dar si la gradinita.

Musafir

#87

2016-04-17 06:15

Am semnat aceasta petitie, deoarece, sunt si eu mama, am un copil la gradinita si am trecut deja prin 2 intoxicatie, de la care nu am mai inteles care au fost cauzele, insa un copil de 2 ani deja a trecut prin 2 ture de perfuzii. Sper din suflet sa se atraga o atentie mai sporita asupra meniului de la gradinite fiindca crestem o generatie noua pentru Republica Moldova si ne dorim o schimbare buna pentru stat, atunci trebuie sa incepem de la copii.Cei care vor fi creierul de mai departe al dezvoltarii RM.

Musafir

#88

2016-04-17 08:34

Imi doresc un copil sanatos

Musafir

#89

2016-04-21 07:50

Vreau ca copilul meu sa aiba o alimentatie sanatoasa nu numai acasa ci si in gradinite si scoli.Noi in scoli nu ne alimentam cu CRENVUSTIi SI SALAMURI. Mergem spre o Moldova ,,DEMOCRATA SI EUROPEANA,, ca copii nostri sa fie alimentati de catre stat cu DESEURI,CONSERVANTI si PRODUSE DE CALITATE PROASTA? Oare demnitarii de la conducere i-si alimenteaza copiii si nepotzii cu crenvusti si conservanti? ei aleg cele mai scumpe gradinite si scoli de peste hotare plus la toate tot pe banii nostri!!!!!!

Musafir

#90

2016-04-23 10:57

Avem copiii la grădinița si ne motivează această tema

Musafir

#91

2016-04-23 14:06

Pentru ca Republica Moldova are nevoie de o generatie sanatoasa, atit spiritual, cit si moral.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...