Interzicerea crenvurștilor în școli și grădinițe

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Interzicerea crenvurștilor în școli și grădinițe


Musafir

#51

2016-04-12 10:20

Vreau ca copilul meu sa manince sanatos si sa creasca sanatos.

Musafir

#52

2016-04-12 11:01

Eu nu dau copilului meu nici un fel de mezeluri, si nu as dori să fie hrănit la grădiniță cu așa ceva.

Musafir

#53

2016-04-12 11:02

eu sint ingrijorata pentru sanatatea nepoteilor mei si doresc pentru toti copiii din lume o alimentare sanatoasa in scoli si gradinite, iar ,,crenvusca,, pentru copii nu e buna...

Musafir

#54

2016-04-12 11:21

De dragul copiilor care tb sa crească sanatosi

Musafir

#55

2016-04-12 11:29

La gradinita 180 de abia sau introdus in meniu..si numai o treime au fost impotriva..eu am semnat ca sunt contra ...dar copilul meu a mincat ieri la amiaza crenvuste...si numai crenvustele..

Musafir

#56

2016-04-12 12:26

Traim cu speranța...poate,poate va fi mai bine și o atitudine mai serioasă față de copiii noștri...într-un ceas bun!

Musafir

#57

2016-04-12 12:36

Spre binele copilului meu si al tuturor copiilor,ei sunt viitoarea generatie trebuie sa avem grija de sanatatea lor!

Musafir

#58

2016-04-12 12:37

Eu aunt deacord! Crenvustii nu au ce caută in meniul copiilor , mai ales ca noi toți știm foarte bine cum sunt preparați si din ce sunt preparați crenvurștii si la sigur in instituțiile pentru copii nu se procura produse de înaltă calitate, deoarece niciodată nu se ajung bani pentru copii si respectiv se economisește pe seama lor, IN SCHIMB deputații și pușcăriașii mănâncă GRATIS. Semnez aceasta petiție ! Fiindcă îmi pasă, chiar dacă acum nu sunt in țara și mie bine aici unde sunt , niciodată nu știi ce aduce ziua de mîine si dacă ar fi sa m-a întorc nu vreau ca copii mei sa aibă parte de o alimentație NESĂNĂTOASĂ .

Musafir

#59

2016-04-12 13:55

Eu as mai pune un mare semn de intrebare si pe calitatea ceaiului?! Una nu vreau, ca copiilor sa li se serveasca l ceai negru, mai ales negru.....din pachetelele care bine stim ce fel de ceai (mai bine zis-praf) contin ele?

Musafir

#60 Re:

2016-04-12 14:08

#59: -  

 Cred ca ar fi binevenita o solicitare la directia de sector, pentru a afla ce fel de ceai se livreaza in gradinite, si nu numai ceai, dar si alte produse. Pentru a avea ulterior posibilitate de a spune ce concret nu e bine si cu ce ar urma sa fie schimbat acest produs.

 


Musafir

#61

2016-04-12 16:04

pentru ca imi pasa ce maninca copiii mei

Musafir

#62

2016-04-12 16:56

Imi doresc un copil sanatos.

Musafir

#63

2016-04-12 17:13

Sunt de acord sa nu mai dea copiilor din gradinita crenvusti. Copilul meu se simte rau de fiecare data cind maninca - deja de 2 ori am avut intoxicatie.

Musafir

#64

2016-04-13 05:06

Imi doresc un copil sanatos.

Musafir

#65

2016-04-13 05:21

Am semnat, deoarece vreau copii sanatosi!!!

Musafir

#66

2016-04-13 05:26

Am semnat, căci sunt pe deplin ade-acord cu conținutul și cu problema ridicată. Acest tip de product eu în genere l-aș interzice de-al produce.

Musafir

#67

2016-04-13 06:40

Sint absolut contra crenvustelor si altor produse daunatoare ce le consuma copiii nostri in gradinite si scoli, dar chiar si acele ce sint ne-daunatoare trebuie sa se gateasca mai bine, mai gustos, ca acasa, nici nu stiu cum sa zic. A vazut cineva cum arata acelasi bors sau supa sau alte mincaruri ce li se fac lor? Uneori sint acceptabile, dar rar. In majoritatea cazurilor sint oribile bucatele lor, ei nu vor sa manince si e logic, cine ar vrea sa manince asa mincaruri, care parca ar fi niste resturi.
Si de ar fi doar asta, dar de fapt, totul in gradinite e rau, au niste conditii deplorabile, pacat ca se fac reparatii peste tot, prin institutiile unde si asa e prea bine, dar in gradinite unde in primul rind ar trebui sa fie permanent reparat si modernizat, se chinuie sa cirpeasca cite putin parintii. Copii stau in niste conditii oribile, practic unele sint ca niste grajduri, si pe linga asta inca mai si dorm, maninca si se joaca in aceiasi incapere mica, care este ocupata doar de paturi si mese, si nu le mai ramine si spatiu de joaca, afara la fel nu au nimic, se joaca prin glod, nu au tobogane, terenuri, nu e nimic, doar niste darimaturi de bordure si pavilioane, unde mai e si periculos pentru ei si permanent se intimpla tot felul de traume. Ti se rupe inima cind ii duci la gradinita de la noi, mai ales dupa ce ai ai vazut in vizita cum arata o gradinita cea mai simpla dintr-o tara europeana, iti vine sa urli.... nu e corect.... micutii nostri merita ceva mai bun... merita cu muuuuuuuult mai mult decit demnitarii nostri conditii mai bune, dar din pacate, e invers......

Musafir

#68

2016-04-13 08:47

Am semnat petitia fiindca imi pasa de alimentatia si sanatatea copilului meu!

Musafir

#69

2016-04-13 10:01

Acesti "crenvusti" nici nu pot fi numiti asa, deoarece in componenta lor sunt doar E-uri, prafuri si nici decum carne. Si sa demonstrat ca carnea procesata provoaca cancer. Copilului acasa nu-i dau asa ceva. De ce trebuie sa manance la gradinita? Si la sigur ca se furnizeaza cele mai ieftine crenvuste. Intrebare, din ce oare is facute?

Musafir

#70

2016-04-13 10:15

Am copil in clasele primare si am grija de sanatatea lui

Musafir

#71

2016-04-13 11:07

Am semnat aceasta petitie pentru ca am 3 copii (2 dintre ei la gradinite) si sunt socat de meniul lor. Stim foarte bine cum se castiga tenderele pentru aprovizionarea cu produse alimentare a gradinitelor/scolilor si de calitatea acestora....

Musafir

#72

2016-04-13 12:51

Pentru ca imi fac griji pentru sanatatea copilului meu. La noi in casa mezelurile sunt interzise pentru toti nu numai pentru copil, pentru ca nu sunt produse sanatoase. Asa ca insist ca si la gradinita/scoala sa fie excluse aceste otravuri(altfel nu am cum sa le zic).

Musafir

#73

2016-04-13 18:51

COPIII NOSTRI MERITA CEVA MAI BUN ,NU RESTURI ANIMALIERE!!!!!!!!!!

Musafir

#74

2016-04-14 06:06

Pentru că îmi pasa de sănătatea copiilor.

Musafir

#75

2016-04-15 09:43

Protecția sănătății copiilor, viitoarei generații, ține de politica oricărui stat. Sănătate copiilor ține de politica Ministerului Sănătății. - obligatoriu. Nu numai morala obligă la protecția copiilor și generației viitoare ci chiar legislația. APLICAȚI LEGISLAȚIA:



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...